Recent Content by dan-tom

  1. dan-tom

    Pomoc Serwer Minecraft - wstępna konfiguracja i udostepnianie na zewnątrz

    Witam wszystkich, na wstępie informacja, że jeżeli chodzi o QNAP to kiepski ze mnie fachowiec, wręcz totalny laik, ale do podstawowych rzeczy dla mnie wystarcza. Teraz mam taki dylemat, ponieważ mój dzieciak gra w Minecraft (nie mam pojęcia o co w tej grze chodzi), bardzo chciałby mieć swój...
  2. dan-tom

    Pomoc Photo station - połączenie z biblioteką multimediów nie powiodło się.

    Napisałem ticketa, ale nic to nie dało. Ale za to wyłączyłem usługę Multimedia console i włączyłem ponownie i zadziałało! Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.
  3. dan-tom

    Pomoc Photo station - połączenie z biblioteką multimediów nie powiodło się.

    No właśnie jestem tam, jest włączona, coś mi tam nie gra, bo w zarządzaniu zawartością kiedy chcę w źródłach zawartości przypisać katalogi dla photo station, zapisując nic się nie zmienia, za każdym razem kiedy tam wchodzę, znów pusto.
  4. dan-tom

    Pomoc Photo station - połączenie z biblioteką multimediów nie powiodło się.

    Witam, próbuję na swoim Qnapie zainstalować Photo station i skonfigurować tak, abym mógł z różnych telefonów wysyłać zdjęcia na serwer. Wszystko miało tak ładnie pójść, ale zaraz po instalacji mam komunikat "Połączenie z biblioteką multimediów nie powiodło się" i tyle, nic nie mogę zrobić. Od...
  5. dan-tom

    Pomoc DOCKER bitnami/moodle:latest "exec format error"

    A czy jest ktoś w stanie pomóc znaleźć mi odpowiednią paczkę moodle do dockera na QNAPie? Najlepiej z najnowszą wersją moodle 3.6
  6. dan-tom

    Pomoc DOCKER bitnami/moodle:latest "exec format error"

    Szczerze powiem, że tego nie wiem:s Po prostu, po najmniejszej linii oporu, wszedłem w ContainerStation, dalej Stwórz, wyszukałem moodle i zainstalowałem bitnami/moodle. Myślałem że są tam paczki przygotowane pod QNAP gotowe do instalacji...
  7. dan-tom

    Pomoc DOCKER bitnami/moodle:latest "exec format error"

    Witam. Po długiej przerwie powracam z tematem moodle. Jako że w innym wątku pytałem o instalację moodle, otrzymałem informację, że mam zainteresować się dockerem moodle, tak też zrobiłem (link). Ale zaraz po instalacji i uruchomienia dockera, w konsoli pojawia się błąd...
  8. dan-tom

    Pomoc Moodle na QNAP

    Może nie problem, ale będę to robił pierwszy raz, tym bardziej na QNAP-ie więc chciałbym po drodze spotkać się z jak najmniejszymi problemami :) A jeśli uda mi się przejść cały etap instalacji moodle na QNAP, to pokuszę się o napisanie HOW-TO dla potomnych, bo jak na razie próżno szukać :)...
  9. dan-tom

    Pomoc Moodle na QNAP

    Dzięki za odpowiedź. Nie bawiełem sie jeszcze z VM, a chciałbym spróbować, czy jest gdzieś ew. możliwy tutek jak to ogarnąć, lub czy byłbyś mi w stanie w kilku dosłownie krokach opisać jak to postawić na QNAP-ie, bo świeży jestem, ale dużo i szybko się uczę :) a linuxa jakby co to znam i chyba...
  10. dan-tom

    Pomoc Moodle na QNAP

    Witam! Mam pytanie odnośnie platformy Moodle na serwerze QNAP. Parę lat temu była wydawana wersja pod QNAP jako plik QPKG, ale jak już próbowałem ogarnąć temat, aplikacja po prostu zniknęła i nie jest już wspierana. Stąd rodzi się moje pytanie, czy istnieje jakakolwiek możliwość zainstalowania...
  11. dan-tom

    Pomoc Ustawienia w już istniejącej sieci

    Ok, wszystko jasne. Wielkie dzięki za odpowiedź!
  12. dan-tom

    Pomoc Ustawienia w już istniejącej sieci

    Tak też miałem, ale miałem wrażenie że w sieci strasznie wolno przesyłały się pliki. Po prostu myślałem że jak ustawię QNAP jako serwer DHCP tego typu operacje powinny odbywać się szybciej.
  13. dan-tom

    Pomoc Ustawienia w już istniejącej sieci

    W przyszłości (niedalekiej mam nadzieję) jako serwer plików w sieci oraz jeśli ogarnę temat myślałem również o Windows Active Directory.
  14. dan-tom

    Pomoc Ustawienia w już istniejącej sieci

    Witam wszystkich. Na początku chciałbym zaznaczyć że dopiero raczkuję z QNAP-em, jak i w ogóle w temacie sieci, ale chcę się jak najwięcej nauczyć a przy okazji metodą prób i błędów (oby było ich najmniej) ustawić poprawnie działającą sieć w oparciu o QNAP. I tutaj ma pytanie do forumowiczów...
  15. dan-tom

    Witam wszystkich!

    Dzień dobry!