Recent Content by Dekrement

  1. D

    Pomoc Kompresja danego katalogu lub katalogów do formatu archiwum 7z.

    Sprawdź aplikację Qfiling, wydaje mi się, że ma to czego Ci trzeba. Jak używać aplikacji Qfiling
  2. D

    Pomoc Kompresja danego katalogu lub katalogów do formatu archiwum 7z.

    Czy w Qfiling nie było takiej możliwości?
  3. D

    Pomoc UPS z czym to sie je...

    @maks87 źle mnie zrozumiałeś. UT850EG oczywiście ma usb i gada z Qnap. Model mniejszy, czyli UT650EG, usb nie posiada.
  4. D

    Pomoc UPS z czym to sie je...

    Usb na przodzie to zapewne ładowarka. Jak dla mnie wyświetlacze i inne bajery są zbędne. Najczęściej UPS i tak jest gdzieś schowany. Może UT850EG-FR by ci wystarczył (słabszy model nie ma usb do komunikacji)? Sam się na niego czaję. Z tego co wiem to bezproblemowo współpracuje z Qnap.
  5. D

    Pomoc Migawka z zapisem na inny wolumen

    Po angielsku brzmi tak samo ;) Dziś mi przyszedł drugi dysk, więc mogłem sprawdzić wszystko w praktyce. Bez problemu mogę replikować migawki z puli 1 na pulę 2 w lokalnym hoście :)
  6. D

    Pomoc Migawka z zapisem na inny wolumen

    Wybacz, że sugeruje się tym co jest napisane w panelu...
  7. D

    Pomoc Migawka z zapisem na inny wolumen

    Myślałem, że da się to zrobić lokalnie na drugi dysk :/ Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
  8. D

    Pomoc Migawka z zapisem na inny wolumen

    A co z replikacją migawek? Czy w efekcie nie uzyskam czegoś podobnego do kopii przyrostowej? Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
  9. D

    Pomoc Planowanie przestrzeni dyskowej

    Dzięki za rekomendacje Veeam, na pewno sprawdzę. W sumie 90% multimediów jakie mam to rodzinne zdjęcia i nagrania wideo. Od filmów i muzyki mam streaming :) Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
  10. D

    Pomoc Planowanie przestrzeni dyskowej

    Jeszcze nie wybrałem oprogramowania do backupu dla laptopów. Polecasz Veeam? Póki pierwszy dysk nie jest pełny to pewnie uda się zrobić backup wszystkich danych. Z czasem pewnie z części będę musiał zrezygnować na rzecz kopii na dysku zewnętrznym usb.
  11. D

    Pomoc Planowanie przestrzeni dyskowej

    Jest to mój prywatny sprzęt, tylko dla domowników Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
  12. D

    Pomoc Planowanie przestrzeni dyskowej

    Temat poruszany wielokrotnie, z każdego wątku czegoś się nauczyłem, a teraz chciałbym abyście zweryfikowali moje plany. Mam TS-251D-4G i jeden hdd 3tb. Na dysku znajduje się jedna pula pamięci, jeden wolumin gruby, a na nim multimedia i dokumenty (lokalne, a także kopie z chmur) oraz migawki...
  13. D

    Pomoc Serwer VPN na QNAP

    Dzięki za odzew. W wolnym czasie spróbuję raz jeszcze uruchomić OpenVPN, jednak w międzyczasie uruchomiłem Wireguard na raspberry i wszystko działa. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
  14. D

    Pomoc Serwer VPN na QNAP

    Ok, czyli Qbelt nie da mi dostępu do LAN. Pozostaje OpenVPN, problem w tym, że mimo wybrania opcji z bramą domyślną - dostępu brak. Mam firewall na routerze, więc po prostu odinstaluje QuFirewall. Jeden wystarczy.
  15. D

    Pomoc Serwer VPN na QNAP

    Cześć, Od kilku dni bezskutecznie walczę z dostępem do Qnap przez VPN. W przypadku Qbelt klient niby się łączy z serwerem jednak nie widzi żadnych aplikacji na Qnapie, rozłącza co chwilę oraz co gorsze nie mam dostępu ani do internetu, ani LAN. Jeśli chodzi o OpenVPN jest trochę lepiej, gdyż...