Recent Content by DeNiro

  1. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Chodzi o MSSQL
  2. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Hi. Dzięki za zainteresowanie. Tutaj tez jest kilka baz, z 40, ale używane są może ze 3 równocześnie. Średnia ich wielkość to ok 70 MB ale a dwie największe to ok 150--200 MB. - operacje nie są jakieś wymagające (podliczenie roku - ewidencja), bardziej chodzi o to że tutaj najdłużej widać...
  3. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Hi. Bazy chodzą bez problemy, niestety pojawia się problem z wydajnością, i to chyba od niedawana (wcześniej nie zgłaszali). W logach znalazłem cos takiego: Starting up database 'PPPRRS_2024'. 2024-02-01 23:29:33.18 spid56 RemoveStaleDbEntries: Cleanup of stale DB entries called for...
  4. DeNiro

    Pomoc MeshCentral (alternatywa AnyDesk i TeamViewer)

    Hi Oprogramowanie o którym wspomniałem ma fajna funkcję która pozwala na dostęp do dysku bez łączenia się pulpitem zdalnym (jeśli nie chcemy przerywać pracy użytkownikowi, a np. podmienić pliki) MangoDB to opcjonalna wersja "As per multiple requests and @mwllgr and @originaljay contributions...
  5. DeNiro

    Pomoc MeshCentral (alternatywa AnyDesk i TeamViewer)

    Hi Jako że wracam trochę do zażądania infrastrukturą sieci i komputerów, natrafiłem na dość ciekawy pakiet (w alternatywie AnyDesk i TeamViewer): GitHub - Ylianst/MeshCentral: A complete web-based remote monitoring and management web site. Once setup you can install agents and perform remote...
  6. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    "Powielasz" 120 razy (y) Spoko. Jeśli "BOLI" Cie odpisywanie, to po co to robisz? Dzięki za pomoc i doceniam Twoją wiedzę, ale sądzę że mozna inaczej. Forum jest po to aby zadawać pytania, i dzielić sie właśnie tę wiedzą.
  7. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    No własnie, tym sposobem ok, ale tych plików jest 120 🥲 różnią sie w sumie tylko nr ewidencji, i rokiem np: PVKsiegi_EWIDENCJA001_2016_20230424.bak PVKsiegi_EWIDENCJA001_2017_20230424.bak PVKsiegi_EWIDENCJA001_2018_20230424.bak PVKsiegi_EWIDENCJA001_2019_20230424.bak...
  8. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Hi. Mały program księgowy. Ogólnie wszystko już ok, i bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc, ale mam problem. Nie wiem czy to nie temat na kolejny wątek. ten program księgowy jest o tyle dziwny że tworzy dla każdego klienta osobną baze danych i do tego z każdego roku, więc jest z 120 .MDF...
  9. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Nie kombinuje, tylko Kopia 1 do 1 skrypu wyżej, u mnie wygląda tak: docker run \ > --name "mssql" \ > -e ACCEPT_EULA="Y" \ > -e MSSQL_PID="Express" \mssql/server:2022-memory="4096m" > --restart=unless-stolly > -e SA_PASSWORD="DUPA_CYCE_8" \ > -e MSSQL_MEMORY_LIMIT_MB=4096 \ manifest unknown...
  10. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Dobra, wydaje się że znalazłam rozwiązanie: docker run \ > --name 'mssql' \ > -e 'ACCEPT_EULA=Y' \ > --cap-add SYS_PTRACE \ > -u 0:0 \ > -e 'MSSQL_PID=Express' \ > -e 'SA_PASSWORD=tubyłohasło' \ > -v msql-data:'/var/opt/mssql/data/' \ > -v msql-log:'/var/opt/mssql/log' \ > -v...
  11. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    docker run \ > --name 'mmsql' \ > -e 'ACCEPT_EULA=Y' \ > -e 'MSSQL_PID=Express' \ > -e 'SA_PASSWORD=tujakieśhasło' \ > -v mmsql-data:'/var/opt/mssql/data/' \ > -v mmsql-log:'/var/opt/mssql/log' \ > -v /share/Public:'/var/backups/' \ > -p 1433:1433 \ > -e 'MSSQL_MEMORY_LIMIT_MB=4096' \ >...
  12. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Pobrałem wcześniej lokalnie z repo MS 2022, i on tego użył
  13. DeNiro

    Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze

    Hej. U mnie ruszyło to tak: [UserAdmin@MM ~]$ docker run \ > --name 'mssql' \ > -e 'ACCEPT_EULA=Y' \ > -e 'MSSQL_PID=Express' \ > -e 'SA_PASSWORD=tujakieśhasło' \ > -v mssql-data:'/share/CE_CACHEDEV1_DATA/Docker/data/' \ > -v mssql-log:'/share/CE_CACHEDEV1_DATA/Docker/log' \ > -p 1433:1433 \ >...
  14. DeNiro

    Pomoc Instalacja systemu (Linux, Windows) VM na USB (Pendrive 3.2 gen.1)

    Ale myślałem nawet o SSD w kieszeni na USB.
  15. DeNiro

    Pomoc Instalacja systemu (Linux, Windows) VM na USB (Pendrive 3.2 gen.1)

    Hi. Mam TS-253D który posiada 2 porty USB 3.2 gen.1, zastanawia mnie możliwość instalacji Wirtualnej Maszyny na pendrive. W serwerze mam 2 dyski HDD w RAID, i z wydajności maszyny nie jest za ciekawie. Z tego co widzę "wąskie gardło" to własnie dyski. Wiec zamiast teraz kupować np. QM2-2S-220A...