Recent Content by dexter

  1. dexter

    Pomoc Nginx Proxy Manager - problem z ładowaniem stron

    Wygląda to w ten sposób. IP QNAP: 192.168.0.200 W tej chwili do obsługi dockera korzystam z Portainera ale z tego co widzę postawienie kontenera z NPM na Container Station też nie wiele zmienia. Stronę mam uruchomioną również jako aplikacja na dockerze pod adresem 192.168.0.200:88 czyli stoi...
  2. dexter

    Pomoc Nginx Proxy Manager - problem z ładowaniem stron

    Witajcie Po małych przejściach udało mi się postawić Nginx Proxy Managera. Całość postawiłem jako kontener Dockera. Mam problem aby obsłużyć tym jakąkolwiek stronkę. Po utworzeniu konfiguracji hosta otrzymuje Timeouty. Wchodząc bezpośrednio po IP na port NPM otrzymuję stronę powitalną więc...
  3. dexter

    Pomoc Qsync + VPN Cisco Anyconnect = Problem

    Przez Anyconnect gdzie dokładnie się łączysz? Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  4. dexter

    Ngnix Proxy Manager - problem z bazą danych

    Cześć wszystkim. Zabrałem się dzisiaj za postawienie kontenera z Ngnix Proxy Manager zgodnie z "tutorialem" @grzenio ale mam problem bo kontener z bazą danych nie podnosi się i sypie błędem: 2021-03-18 11:45:28 0 [ERROR] Plugin 'InnoDB' init function returned error...
  5. dexter

    Pomoc pfSense dla Container Station

    Tak. Brałem to pod uwagę chociaż jeszcze nie próbowałem. Nie mniej jednak liczyłem że można spróbować wystawiać je na tym samym albo innym wirtualnym switchu jak dla VM ale póki co wychodzi na to że nie. Edit: Działa. Sądziłem że ta standardowa podsieć 10.0.3.0/24 jest odseparowana ale się...
  6. dexter

    Pomoc pfSense dla Container Station

    Na QNAP postawiłem pfSense przez który przechodzi ruch do maszyn wirtualnych zgodnie z poradnikiem @Silas Mariusz. Wszystko ładnie działa ale zacząłem się zastanawiać czy nie można w ten sam sposób filtrować ruchu dla Container Station? Od wczoraj próbuję coś wymyślić ale póki co jedyne co udało...
  7. dexter

    SSD pod system. QLC czy TLC

    Ok dzięki wielkie za pomoc. Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  8. dexter

    SSD pod system. QLC czy TLC

    Ok to na razie wstrzymam się z cache bo póki co ten systemowy SSD jest najważniejszy. Pytanie tylko czy 500GB czy może jednak 1TB bo widzę że 860 jest też w wersji 1TB. Nie potrafię oszacować wielkości bo teraz na dysku systemowym ma też inne pierdoły. Ogólnie przy nowej konfiguracji zamierzam...
  9. dexter

    SSD pod system. QLC czy TLC

    Witam wszystkich. Od kilku dni mój WD Red 4TB działający jako dysk systemowy zaczyna dziwnie pracować. Boje się że mogą to być jego ostatnie dni dlatego chciałbym dzisiaj kupić jakiś dysk. Pomyślałem o dysku SSD jako dysk systemowy. Nie powiem że trochę się wystraszyłem i nie mam za wiele czasu...
  10. dexter

    Pomoc Container Station - kilka pytań odnośnie dockera

    @pigers dzięki za odpowiedź. Chodziło mi bardziej jak w kontenerze z phpmyadmin zmienić parametry aby łączył się z innym kontenerem z serwerem MySQL. Ogólnie z dostawaniem się do kontenerów nie mam problemu jednak opisy uruchamiania odnoszą się do standardowej wersji Dockera a nie tego Qnapowego...
  11. dexter

    Pomoc Container Station - kilka pytań odnośnie dockera

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760 (2018/11/14) Model serwera: QNAP TS-453A Mam kilka pytań odnośnie Container Station. Do tej pory instalowałem jakieś pojedyncze kontenery jednak teraz chciałbym wykorzystać potencjał Container Stations i stworzyć pewnego rodzaju hybrydę. Niestety od...
  12. dexter

    Pomoc Nietypowy RAID?

    Chodziło mi o RAID 1 :), zasugerowałem się postem kolegi w którym wspomniał coś o RAID 0
  13. dexter

    Pomoc Nietypowy RAID?

    Jak sam zauważyłeś do RAID5 potrzeba 3 dyski. Skoro masz też dane mniej znaczące to opcja single + RAID5 będzie ok. Na pojedynczym dysku stawiasz system i trzymasz różne duperele. Ewentualnie możesz odpalić RAID0 na dwóch dyskach i tam trzymać ważne dane a na pozostałych dwóch trzymasz...
  14. dexter

    Pomoc Szybkość synchronizacji Qsync

    Korzystam z qsync na codzień i nie mam problemów z transferem. Zaproponowałem VPN bo osobiście w taki sposób dostaje się do zasobów NAS. Qsync służy do innych celów jak np. synchronizacja 2 folderów w których trzymam pliki na których pracuję na różnych urządzeniach. Wysłane z mojego SM-G950F...
  15. dexter

    Pomoc Jak uaktualnić GLPI. Instalacja wtyczek.

    Nie zaktualizujesz tego w taki sposób. Zainstalowałeś wersję przygotowaną pod Qnap i jeśli App Center się nie pojawi jej aktualizacja to w żaden sposób tego nie zaktualizujesz. To samo dotyczy Fusioninventory a w zasadzie jego braku. Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja z poziomu dockera albo...