Recent Content by dziadek-NET

  1. D

    Pomoc Przekroczono limit czasu połączenia

    Witam, ostatnio zaktualizowałem oprogramowanie oraz aplikację. Nie wiem czy to jest przyczyna ale nie mogę się połączyć z Qnap-em. Ani po lanie ani po myQNAPcloud. Po wyłączeniu za pomocą aplikacji Qmanager programu Qufirewall wszystko wraca do normy. Ostatnio mój numer IP był na czarnej liście...
  2. D

    QNAP & PC + TrueNAS

    Od dłuższego czasu noszę się z zakupem nowego Qnap-a i tak zeszło do dziś. Nadal mam dylemat. 3 lata temu już miałem prawie kupować QNAP TS-473A-8G. Ale odłożyłem zakup na później. Mamy już 2023 prawie 24 z tyłu głowy pojawia się pytanie czy nie wyjdzie lifting, nowsza odświeżona wersja tego...
  3. D

    Kupno następnego Qnapa (QNAP TS-473A-8G & & QNAP TVS-682 i3 16GB & TVS-471 i5 i 16GB)

    Fajny model ale cena trochę wysoka, pytanie czy warto i czy to się zwróci ...
  4. D

    Pomoc Qsync (dwie różne lokalizacje)

    Witam. Dotychczas używam Dropbox-u i jest OK ale niestety skończył się darmowa powierzchnia. Ale nie chce wykupywać skoro mam Qnap a Qnap z tego co słyszałem ma Qsync. Czy to działa podobnie ? Z Dropbox nie mam problemów z konfiguracją na różnych komputerach czy jestem w danej sieci czy nie. Czy...
  5. D

    Pomoc Wirtualna maszyna (Windows 7) brak internetu PILNE

    Witam Przez przypadek wyłączyłem qnapa na którym mam uruchomiony wirtualny Windows 7. Teraz po uruchomieniu wiedzę że virtualka nie ma dostępu do internetu. Gdzie szukać przyczyny ... PILNE 1700762177 OK na razie nie aktualne coś zaskoczyło ...
  6. D

    Kupno następnego Qnapa (QNAP TS-473A-8G & & QNAP TVS-682 i3 16GB & TVS-471 i5 i 16GB)

    Witam, Zbieram się z zakupem mocniejszego Qnap-a ale jakoś mi schodzi z tym :p. Rozważam zakup nowego QNAP TS-473A-8G ale ostatnio zauważyłem QNAP TVS-682 i3 16GB lub TVS-471 na intelu i5 i 16GB. Co lepsze ? Nowoczesna konstrukcja z słabszym procesorem czy starsza z mocniejszym ? Czy macie...
  7. D

    Pomoc Połączenie AVerMedia EZRecorder 330 z QNAP

    Nas dodany do listy, urządzenie nagrywa. I widzę że są nagrania z poziomu Windows Tylko odczytu brak z poziomu AVerMedia :(, nie wiem czy tak to jest i muszę to zaakceptować czy coś jest nie tak... Prawa nadałem do zapisu i odczytu, ale może oprogramowanie AVerMedia jest na tyle ubogie i proste...
  8. D

    Pomoc Połączenie AVerMedia EZRecorder 330 z QNAP

    Udało się ! AVerMedia EZRecorder 330 połączone z QNAP :)
  9. D

    Pomoc Połączenie AVerMedia EZRecorder 330 z QNAP

    Jak zrobić zasób samba ? Jak to sprawdzić ? Dodałem dysk sieciowy z poziomu Windows wpisując: \\QNAP123\ER330 ---> i zadziałało w Windows Czy tak wpisać w urządzeniu czy \\192.168.1.50\ER330 Czy uda się połączyć te urządzenia skoro ja korzystam z weryfikacji dwuetapowej z wykorzystaniem...
  10. D

    Pomoc Połączenie AVerMedia EZRecorder 330 z QNAP

    stworzyłem katalog współdzielony "ER330" z prawami dostępu adres do nas to np: //192.168.1.50:12345/ czy powinienem wpisywać ":12345" ? Postępując według instrukcji w NAS powinienem wpisać //192.168.1.50:12345/ER330 albo //192.168.1.50/ER330 Może to głupio zabrzmi a jak to zrobić :p...
  11. D

    Pomoc Połączenie AVerMedia EZRecorder 330 z QNAP

    Jak w temacie, zakupiłem urządzenie (AVerMedia EZRecorder 330) do nagrywania materiału HDMI. Skusiłem się na ten model ponieważ podobno można materiał nagrywać bezpośrednio na NAS. Ale nie mogę sobie poradzić z połączeniem AVerMedia EZRecorder 330 z Qnap-em ... :( Instrukcje jakie znalazłem na...
  12. D

    Pomoc Program fakturujący praca zdalna na kliencie OpenVPN & Qbelt

    Witam Mam problem z poprawnym łączeniem się do bazy danych dla programu fakturującego. Baza danych zainstalowana na wirtualnej maszynie WIN 7 Połączenie OpenVPN oraz Qbelt działa ale jak użytkownik (osoba łącząca) jest z poza sieci np. sieć komórkowa. Ale gdy użytkownik (osoba łącząca) łączy...
  13. D

    Recenzja DeadBolt - kolejny malware

    aaa żeczywiście zapomniałęm o qFirewall. Nie zrobiłem tego, a jest jakaś instrukcja jak dodać ten port do qFirewall ?
  14. D

    Recenzja DeadBolt - kolejny malware

    Hej, ale to standardowy tekst napisany przed problemem z "DeadBolt". TV nie wykrywa mi serwera dlna czy to jest związane z sugestiami z tej instrukcji: Jak to zrobić? - QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer przed atakami a jednocześnie komfortowo z niego korzystać? Wersja dla regionu: Polska...
  15. D

    Recenzja DeadBolt - kolejny malware

    Witam, mam pytanie. Kilka miesięcy temu było głośno o DeadBolt. Zastosowałem się do wskazówek z tego forum jak zabezpieczyć nas przed zagrożeniem (teraz nie mogę odnaleźć postu z instrukcja od Silas) Aktualnie mam problem na nowym TV nie mogę odnaleźć Nasa po dlna ? czy któreś porty są...