Recent Content by Esc

  1. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    To są rzeczy które powinny być zakazane. Dlatego nie ma się co dziwić że nikt nie robi kopi 3-2-1 skoro są reklamy.
  2. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Coś czuje, że jutro będzie następna aktualizacja HBS3 tym razem żeby ukryć swoich ludzi ... zaczyna sie coraz lepiej. Jak można wyczytać na stronie [RANSOMWARE] 4/20/2021 - QLOCKER - Page 31 - QNAP NAS Community Forum
  3. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Nie było mnie pare dni, ale przeczytałem cały wątek od mojego ostatniego wpisu. Do tej pory nie zgadza mi się wiele co Qnap oficjalnie napisał - a więc wierzyć iż niebezpieczeństwo minęło jest bezpodstawne i to zwykła głupota. Chyba, że Qnap co innego pisze a co innego łata - bo przecież nikt z...
  4. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Ciekawe ile takich teraz wyjdzie New vulnerabilities discovered allow access to user data and complete takeover - SAM Seamless Network a nie mydlenie oczu przez Qnapa
  5. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Tak. Ale moim zdaniem to jest dosc błędny trop. Przeciez DDNS służy tylko aby pokazać twoje zmienne IP nic wiecej nie powinno robić. Moim zdaniem ludzie to mylą z dostępem przez www czyli myqnapcloud linkiem - ktory w rzeczy samej na oko wygląda podejrzanie.
  6. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Właśnie, tak samo jak ja myślę że Qnap nie ma pojęcia do tej pory co się uczyniło. I daje nam jakieś mrzonki które nie trzymają sie raczej kupy
  7. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Myślę że sam Qnap nadal nie wie w czym jest problem ponieważ to co podaje nie zgadza się z rzeczywistością. Albo atak był przygotowany przed owymi poprawkami z 16kwietnia i to czy ktoś je zainstalował czy nie nie miało już żadnego znaczenia. Jedni mają problem bo mają zahasłowane pliki inni...
  8. Esc

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    No niestety i mnie sie oberwalo na razie nie wiem jak gleboko. Ogolnie mam raczej niewiele uslug Qnapowych na zewnatrz - gdyz zastepuje je dokerami czy virtualkami. Ale mialem wlaczone dostep po myqnapcloud, oraz openvpn. Ogolnie mam najnowsze oprogramowanie samego Qnapa oraz aktualne apki a...
  9. Esc

    Pomoc Problem z odblokowaniem zaszyfrowanych dysków w TS-659Pro+.

    Nie liczę na jakiś wielki sukces ale może po ostatnich aktualizacjach przeglądarek coś nie działa. Może spróbuj jakiejś starszej. Często też niestety przycinanie się webgui spowodowane jest błędami na dysku ale teoretycznie powinna się zaświecić jakąś złowroga dioda.
  10. Esc

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Jakiego byś nie kupili to pewnie z godzinę lub dwie powinien podtrzymać. Co do modelu to raczej apc lub bierz z listy kompatybilnych urządzeń
  11. Esc

    NAS do domu: TS-431P2-1G czy TS-351-2G

    Moim zdaniem zabierasz się do tego od dupy strony. Wykorzystaj czas na deszyfrowanie dysków a w między czasie poczytaj na spokojnie co można na qnapie wg producenta a co faktycznie warto. Zaoszczędzi to twoich nerwów i pieniędzy. Co do sprzętu kupiłbym 351. Poza obudowa jest super. Do SSD...
  12. Esc

    Pomoc Serwis QNAP dla TVS 473 (zatoka 3 i 4 nie dziala)

    Hmm @pigers a nie wydaje Ci się że to może być softwarowy bug. Pamiętam jak kiedyś pomogło mi w sumie w podobnej sytuacji zalogowanie się po ssh i wlepianie /etc/init.d/init_lvm.sh
  13. Esc

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Kurcze dobra cena była 2 dni temu na iBOOD 1050 zł za 351 ... Co do dysków M2 to jak z każdymi rzeczami jak nie chcesz kombinować to patrz na listę kompatybilności qnap bo te muszą działać. Oczywiście inne raczej też będą. Druga rzecz. Ts351 ma kiepskie chłodzenie więc kupując dysk myśl od razu...
  14. Esc

    Pomoc Qnap przywrócił sie do ustawień fabrycznych

    Tak na marginesie się zastanawiam. Skąd macie takie uptime skoro qnap wypuszcza od długiego czasu aktualizacje co góra miesiąc. Olewacie te aktualizację czy jest jakiś sposób bez restartowy?
  15. Esc

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    351 ci sieci nie przykuło bo z kolei to jest jego pięta achillesowa 1 port gigabitowy. Ale ogólnie nie słyszałem teorii o wstawianiu switcha przed switcha. Nie zapominaj że żyjemy w dziwnych czasach i nie zdziwił bym się jakby to był artykuł sponsorowany przez dostawcę prądu.