Recent Content by esselite

  1. esselite

    Pomoc Home Assistant w Container Station

    Ha w contenerze, brak supervisora. Nie idz ta droga. Zròb maszyne wirtualna I zainstaluj pelny obraz HA Wysłane z mojego SM-X700 przy użyciu Tapatalka
  2. esselite

    Pomoc Bluetooth? Gdzie znaję konfigurację po podpięciu dongle BT?

    Sorry, ze odkopię ten stary wątek, ale jak to ma zadziałać? Wkładam dongla w dowolny port USB i ma mi się pojawić w urządzeniach zewnętrznych? Próbowałem z dwoma urządzeniami spoza listy kompatybilnych i nic. A dostać gdzieś urządzenie z tej listy to chyba z innego kontynentu używanych trzeba...
  3. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    Spoko, ale tu założenia są zupełnie inne. Qnap ma 2x2.5Gbit, a router ma 2x1Gbit, a ruch jest z kilku urządzeń, a nie z jednego, jak w Twoim przykładzie. Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
  4. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    Dużo marketingu mają, urządzenia produktowo są bogate w funkcjonalność, ale ta jest niedopracowana. 90% ich klientów i tak nie używa tych opcji. Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
  5. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    No niestety ta funkcja w routerze (Agregacja łączy), jak jest włączona krzaczy ruch w sieci, szczególnie ruch do i z QNAPa. Wyłączyłem tą opcję i problemy zniknęły. Pomimo, iż opcja jest nieaktywna w routerze, zostawiłem dla testów port trunking w NAS i o dziwo, NAS dalej rozkładał ruch...
  6. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    Hmm.. rozumienie o co tu chodzi? Ja go pytam o 250, a on mi odpowiada, jak się mają inne.
  7. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    Po powrocie do domu wybadałem, że to jest coś grubszego. Qfirewall nie pokazuje żadnych eventów. Coś innego blokuje komunikację do nasa, z tego konkretnego adresu IP i to nie tylko z VPN, ale i wewnątrz. Jakieś cuda się dzieją tego typu: Jestem połączony do GUI z laptopa po kablu powiedzmy z...
  8. esselite

    Pomoc Ustawienia Virtual station pod Home Assistant

    Ja tam wole na VM z supervisorem. Moja VM ma 1 core i 1 GB ram + 512GB przestrzeni dyskowej i działa to wystarczająco dobrze. TS-653D.
  9. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    Też mam VPNa na routerze. Wciśnięcie resetu na 3 sek pomogło na chwile. Tzn. nie miałem nadal dostępu do GUI przez przeglądarkę, gadał , że connection refused, ale działał zasób podlinkowany jako dysk sieciowy i odpowiadał ping. Tylko, że jak popróbowałem się zalogować jeszcze 2-3 razy to znowu...
  10. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    ale ten restart 3 sek reset, czy wyłącz/ włącz może zadziałać?
  11. esselite

    Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.

    No i stało się to, co się stać nie powinno. Jestem na wyjeździe. Łączyłem się z TS-653D przez VPN postawiony na routerze. Wszystko działało, Emby, udziały, stacja witrualna z HA. Krzyczał, że jest zagrożenie, bo nie zaktualizowane aplikacje, no to załączyłem zaktualizuj wszystkie i jak rozpoczął...
  12. esselite

    Niektóre filmy niewidoczne, a inne pokazane po kilka razy.

    Wyłączyłem serwer DLNA, pokasowałem miniaturki, ale co jest powodem, że film jest widoczny po kilka razy w bibliotece. Nie mogę usunąć żadnych filmów ręcznie. Niektóre filmy nie są w ogóle wykrywane przez skaner. Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka
  13. esselite

    Pomoc TS-653D z UPS UT850EG nie wstaje po przywróceniu zasilania

    Tak, jak w temacie. Do UPS podłączony jest jeszcze router i Modem. Jak nie ma zasilania, NAS się poprawnie wyłącza po 15 min. UPS dalej podtrzymuje pozostały sprzęt, ale po przywróceniu zasilania, nawet jak UPS nie jest całkowicie rozładowany, to NAS nie włącza się. Musze z palca go uruchomić...
  14. esselite

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    No to ten model QNAPa jakoś dużo energii pobiera, z ups 850, 653d mi pokazuje 2h:11m. Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka