Recent Content by fireboy

  1. fireboy

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Gdzie można od Ciebie kupić? Jakaś strona? Jeśli to możliwe poproszę o linka :)
  2. fireboy

    Pomoc Jaki UPS do Qnap TS 251

    Czy np. taki Power Walker VI 650 da radę? Na liście kompatybilności qnapa chyba się znajduje.
  3. fireboy

    Kawa i papierosy Problem z TapTalkiem

    Witam, Mam ten sam problem. Normalnie na forum mogę się zalogowac. Przy próbie logowania przez tapatalk jest komunikat, że nie mam uprawnień. Jest na to jakieś rozwiazanie? Przeglądanie forum przez tapatalka jest znacznie wygodniejsze niż przez przeglądarkę (mówię oczywiście o telefonie).
  4. fireboy

    Pomoc Kopia danych z komputera na Serwer QNAP

    Da się w Qsync zrobić tak, że; 1. z folderu C:\zdjecia do qnap\zdjecia 2. Z folderu D:\filmy do qnap\multimedia\filmy 3. z folderu D:\praca\archiwum do qnap\backup\praca To oczywiście tylko przykłady. Chciałbym kilka konkretnych folderów z PC do różnych folderów qnapa synchronizować. Wysłane z...
  5. fireboy

    Pomoc TS-251 nie podnosi się po ugrade ramu

    Nie trzeba wcale kupować 2 x 4GB. Ja mam u siebie 1 x 8GB i śmiga bez najmniejszych problemów. Wszyscy polecali KVR16LS11/8 takie jak już były sprawdzone przez kilka osób - ostatecznie zdecydowałem się na 8GB HyperX IMPACT BLACK DDR3 1600 8GB CL9 (HX316LS9IB/8) w praktycznie identycznej cenie i...
  6. fireboy

    TAS-168/TAS-268 NOWE QNAP-y z Androidem i obługą video 4k

    @mariuszsal przez Ciebie muszę wyczyścić monitor, klawiaturę i wszystko inne co przede mną było... mam nauczkę, żeby nie pić czytając to forum ;)
  7. fireboy

    Pomoc Switch i router wifi do Qnap 453 pro

    Szczerze mówiąc to zamiast WDR-4300 z czystym sumieniem mogę polecić tańszego WDR-3600. Niby niższy model i teoretycznie wolniejszy jest ale w praktyce jest to niezauważalne. Miałem w tej samej lokalizacji w pracy jeden i drugi i było na tyle dobrze, że 3600 został a 4300 poleciał gdzieś indziej...
  8. fireboy

    Pomoc Switch i router wifi do Qnap 453 pro

    Mam Asusa AC-87U w domu i jest rewelacja tylko, że to droższy sprzęt od tego co podałeś. W pracy mam Asusa RT-N18U i TP-Link WDR-3600 oba dają radę. Jakbym miał miał wybierać do 300 zł do domu to zdecydowanie N18U do tego tomato od Shibbiego i nic więcej nie trzeba. Co do switcha nie mam zdania...
  9. fireboy

    QNAP TS-453 Pro - czy to dobry wybór ?

    Ja kupiłem na karen.pl (jak się okazało komputronik) za 179,99. Tyle, że cena np dwa dni później już była 187zł, a teraz jest 191zł - więc to pewnie od kursu euro czy dolara zależy. Wybrałem z odbiorem osobistym, dzięki czemu koszt wysyłki był zerowy. Teraz widzę, że morele chyba ma najtaniej -...
  10. fireboy

    QNAP TS-453 Pro - czy to dobry wybór ?

    Od siebie polecę też 8GB HyperX IMPACT BLACK DDR3 1600 8GB CL9 (HX316LS9IB/8). Zastanawiałem się nad nimi i właśnie KVR16LS11/8. O tych pierwszych nie było nigdzie info czy działa czy nie, ale zdecydowałem się zamówić w ciemno. W końcu DDR3L są więc powinno być OK. Do tego cena była niższa, co...
  11. fireboy

    Zakup TS-253 PRO i jego późniejsza rozbudowa

    Zamówione :) Dzięki za pomoc... chociaż teraz się dopiero zacznie ;) Byłem sceptyczny co do redcoon'a bo słyszałem, że parę osób się tam przejechało, ale chwilę po 9:00 paczkomat wysłał mi smsa, że paczka czeka do odbioru. Właśnie rozpakowałem karton. Przesyłka doskonale zabezpieczona. W środku...
  12. fireboy

    Wybór: Qnap TS-251 czy Qnap TS-253 Pro

    Oczywiście, że są w sklepach wersje 4G, ale zupełnie nieopłacalne, bo za różnicę prawie na 16GB wystarczy ;)
  13. fireboy

    Zakup TS-253 PRO i jego późniejsza rozbudowa

    Dzięki za propozycję. Tak jak napisałem w innym temacie zastanawiam się jeszcze nad 251 z redcoon.pl Mają je teraz za 1049 zł. To jest 600 różnicy. Wystarczy na dysk 3TB i 50% 8GB ramu.
  14. fireboy

    Wybór: Qnap TS-251 czy Qnap TS-253 Pro

    Tym bardziej, że teraz 251 można w redcoon za 1049 kupić. Sam chciałem 253pro ale przy różnicy 600PLN zaczynam się zastanawiać.
  15. fireboy

    Zakup TS-253 PRO i jego późniejsza rozbudowa

    Generalnie router, który posiadam czyli ASUS AC-87U jest na prawdę mocnym sprzętem. Tak więc na pewno zanim dokupię switch dam mu szansę. Decyzja już zapadła. Teraz tylko dobrą ofertę trzeba wybrać. Wiem, że w morele mają za ok 1540zł brutto ale ostatnio kilku znajomych się przejechało na...