Pomoc Switch i router wifi do Qnap 453 pro

haki

Entry Technician
Q Associate
5 Sierpień 2015
53
4
8
33
QNAP
null
Ethernet
null
Kup asusa ac56u - ac68u - ac87
lub netgear r7000 lub mocniejszy
Możesz do nich wgrać alternatywne oprogramowanie o ile jest Ci to potrzebne.
jak masz duży obszar to bierz z antenami.

osobiście mam ac56u z tomato i mi wystarcza, działa to bezproblemowo.
 
Jak wiadomo im większa moc tym mniejsza czułość. Najpierw warto znaleźć optymalne miejsce dla rutera aby w możliwie jak największym stopniu wyeliminować możliwe zakłócenia. Byłem niedawno u kolegi, który miał ciągłe problemy z kilkoma ruterami wifi, wiecznie zrywało mu połączenia albo nie dało się ich uzyskać. Okazało się, że każdy z jego 3 WDR4300(Gargoyle) miał ustawioną moc na max a wystarczyło przestawić je w inne miejsce i zmniejszyć moc do 50% i wszystkie problemy ustąpiły. Nie zawsze więcej znaczy lepiej.
 
Panowie ;), aktualnie będę mieszkał w kawalerce 35m, lecz potrzebuje rozwiązania przyszłościowego, prawdopodobnie za pół roku będzie już większe mieszkanie ale nie oszukujmy się, nie większe niż 60-70m
 
Mam Asusa AC-87U w domu i jest rewelacja tylko, że to droższy sprzęt od tego co podałeś. W pracy mam Asusa RT-N18U i TP-Link WDR-3600 oba dają radę. Jakbym miał miał wybierać do 300 zł do domu to zdecydowanie N18U do tego tomato od Shibbiego i nic więcej nie trzeba. Co do switcha nie mam zdania bo póki co nie korzystam - jak na razie do domowego użytku ten z AC-87U sprawdza się w 100%. Może ze switchem byłoby szybciej, ale nie przerzucam co dzień terebajtów danych, żeby mi to było potrzebne... ale kto wie może zmienię zdanie. Pierwszy na liście zakupów będzie jednak UPS ;)
 
To ja dorzucę swoje 0,03 PLN... :)
Router TP-Link TL-WDR4300 dual band z 4 portowym switchem 1GBit - dostępne alternatywne firmware (dd-wrt, open-wrt).
Bez problemu działa i pokrywa moje 60m nawet na lekko obniżonej mocy (pracuję głownie na 5 GHz) - a i przed domem jeszcze mam sygnał.
Do tego mam mały (prawie zarządzalny) switch Netgear Plus GS105.
I do tego oczywiście UPS CyberPower 850.

Filmy 720p po wifi działają bez problemu...
 
Szczerze mówiąc to zamiast WDR-4300 z czystym sumieniem mogę polecić tańszego WDR-3600. Niby niższy model i teoretycznie wolniejszy jest ale w praktyce jest to niezauważalne. Miałem w tej samej lokalizacji w pracy jeden i drugi i było na tyle dobrze, że 3600 został a 4300 poleciał gdzieś indziej :) Chociaż teraz już różnica w cenie nie jest znaczna. Ja je miałem u siebie razem zaraz jak się pojawiły - wtedy różnica w cenie była znaczna.