Recent Content by GEORobson

  1. GEORobson

    Pomoc Seagate IronWolf 4TB 4000GB 64MB ST4000VN008 czy kompatybilny z TS-469L ?

    W internetach nie znalazłem żadnej informacji na tak lub nie. Na liście zgodnych dysków producent nie umieścił tego konkretnego modelu. Nie wiem na ile ta lista jest aktualizowana zwłaszcza dla starszych modeli Qnap.
  2. GEORobson

    Pomoc Seagate IronWolf 4TB 4000GB 64MB ST4000VN008 czy kompatybilny z TS-469L ?

    Witam Po równych 7 latach bezproblemowej pracy Qnap odmówił posłuszeństwa. Serwer odłączył jeden z dysków, drugi "zaświecił" na czerwono dosłownie po dwóch godzinach. 4x seagate 2TB - RAID-5 Jestem przed zakupem kompletu 4szt. dysków. Na celowniku: Seagate IronWolf 4TB 4000GB 64MB ST4000VN008 -...
  3. GEORobson

    Witam

    Robson
  4. GEORobson

    Pomoc TS-209 Pro II 2x2TB problem z RAID0 i woluminem liniowym

    obok wspomnianego ts-209II stoi nowiutki ts-469L z zamontowanymi 4x2TB w RAID-5 Plan był taki aby robić automatycznie kopie z ts-469L na ts-209 (replikacja) Plan legł w gruzach (max pojemność ts-209 to niespełna 2TB - zbyt mało) Ale czy jest w takim razie inne rozwiązanie aby z dwóch dysków...
  5. GEORobson

    Pomoc TS-209 Pro II 2x2TB problem z RAID0 i woluminem liniowym

    Moje dyski to seagate modele ST2000DM001. W kolumnie notes nie ma żadnej adnotacji a wygląda na to, że jednak powinna być ?! czy mam rację ? http://www.qnap.com/en/index.php?lang=en&sn=822&c=1655&sc=1656&t=1659&n=6680&g=4&gc=18
  6. GEORobson

    Pomoc TS-209 Pro II 2x2TB problem z RAID0 i woluminem liniowym

    Dzięki Admin za pomoc. Wygląda na to, że dałem się zwieść producentowi dwa razy: - na liście kompatybilnych dysków podaje dyski 2TB za kompatybilne dla mojego NASa Dyski owszem są kompatybilne tylko NAS stracił pełną funkcjonalność (m.in. budowanie macierzy RAID-0 jest bez sensu) - QNAP Finder...
  7. GEORobson

    Pomoc TS-209 Pro II 2x2TB problem z RAID0 i woluminem liniowym

    Niestety nic się nie zmieniło, pojemność mam w okolicach 1.7 TB Zdążyłem zauważyć, że ze stanu uśpienia dyski ładnie startują, jeden po drugim. Co jeszcze mogę sprawdzić ? hmmm proszę o rady takie dla nowicjusza, bo wejście do NASa w trybie konsoli, już wymagało małej lektury przez google w00t
  8. GEORobson

    Pomoc TS-209 Pro II 2x2TB problem z RAID0 i woluminem liniowym

    nie wiem czy to coś wniesie ale zauważyłem w total commanderze: - jeżeli jest zamontowany fizycznie jeden dysk i zainstalowany jako jeden wolumin to pokazuje mi pojemność dysku ok. 1.9TB - natomiast przy dwóch dyskach i konfiguracji RAID-0 pojemność całkowita jest ok. 1.TB
  9. GEORobson

    Pomoc TS-209 Pro II 2x2TB problem z RAID0 i woluminem liniowym

    ts-209II zainstalowany najnowszy dostępny z oficjalnej strony firmware Do tej pory były dyski 2x500 GB Hitachi i konfiguracje RAID 0 i 1 były sprawdzone i działały w 100%. Teraz instaluję 2 x 2TB seagate (wg oficjalnej listy QNAP, dyski kompatybilne do tego NASa bez żadnych uwag) Instalacje...
  10. GEORobson

    Miesięczny biuletyn

    Fajna sprawa z biuletynem (często się łąpię na zapominaniu o tej stronie, forum) Jeśli chodzi o sam start to na początek nie ma co za długo medytować i zwlekać z wypuszczeniem pierwszego. Co jest interesujące a co mniej to wyjdzie "w praniu". Niektóre pozycje zawsze będzie można z czasem...
  11. GEORobson

    [Q] Szybki backup QNAP 109 PRO II -> eSata

    Jak obiecałem tak zrobiłem, mianowicie: przetestowałem synchronizację po USB dla około 250 GB. Pozmieniałem jedynie kilka plików tekstowych i graficznych i włączyłem synchronizację. Wynik: synchronizacja trwała 50 sekund :) Przy większej ilości danych to będzie kwestia kilku minut. Wniosek...
  12. GEORobson

    Pomoc Jak wprowadzić dysk zewnętrzny na USB w stan uśpienia ?

    Do Qnapa mam podłączony zewnętrzny dysk po USB. Dysk ten (SATA) znajduje się w kieszeni z wyściem USB 2.0. Kieszeń ma taki mały bajer ustawiony fabrycznie, jak zostanie odłączony kabel USB to dysk automatycznie zostaje wprowadzony w stan uśpienia. I faktycznie jak wyłącze Qnapa to momentalnie...
  13. GEORobson

    [Q] Szybki backup QNAP 109 PRO II -> eSata

    Potwierdzam. Backup na zewnętrzny dysk (NTFS) totalna porażka. Sformatowałem dysk zewnętrzny na (EXT3) i teraz transfer po USB_2.0 jest w okolicach 9Mb/s :D Włączyłem kopiowanie. Jak przewale mojego Qnapa na zewnętrzny dysk (ok.250GB danych), to jutro sprawdzę ile potrwa ewentualna testowa...