Recent Content by goruss

  1. goruss

    Pomoc Synchronizacja jednostronna - problem

    Też mi się wydaje, że to jednak była zbyt długa ścieżka ponieważ tak jak już napisałem tj. po przeniesieniu do innej lokalizacji i wykonaniu synchronizacji błędów nie było.
  2. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Na wszystko masz lekarstwo. Jeszcze raz duże dzięki za pomoc. Pozdr
  3. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Na moje potrzeby darmowa opcja w pełni wystarczająca - to i tak o niebo więcej niż to co ofertuje container station od Qnap. Natomiast z tego co widzę to są też plany płatne portainera Portainer Pricing , które do tanich nie należą więc zapewne dają dostęp do funkcjonalności, o których zapewne w...
  4. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Tak jak mam w tej chwili jest ok. Portainer wymiata - muszę Ci przyznać rację i dzięki niemu nie ma potrzeby stosować takich ustawień. Jeszcze raz duże dzięki za wszystko dla wszystkich, co udzielali wskazówek w tym wątku :)
  5. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Super - właśnie o to chodziło. Ostatecznie jednak zrezygnowałem z tego gdyż w tej opcji zbudowane aplikacje nie mogą się komunikować między sobą po nazwie hosta np. taki phpmyadmin nie może podłączyć się do mariadb po nazwie database_db_1 W związku z tym dużo prościej jeden z kontenerów (w moim...
  6. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Żeby nie było, że tylko ciągle coś chcę to podzielę się tym, o co dopytywałem ponieważ udało mi się zautomatyzować tworzenie kopii baz danych poprzez docker compose. Aplikacja zawiera mechanizm bazodanowy mariadb, phpmyadmin do zarządzania oraz mechanizm automatyzujący backup baz danych...
  7. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Reasumując: 1. Update kontenerów mogę zrobić za pomocą portainera. 2. Backup kontenerów w zasadzie jest mi niepotrzebny mając zachowany plik docker compose.yml aplikacji w odpowiedniej dla konkretnej wersji. 3. Jedyne co należałoby backupować to bazy danych (w moim przypadku mariadb). Sam...
  8. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Duże dzięki Damian - ciekawe to jest tj. docker-autocompose. Przetestuję to. W sumie ten docker-compose rozwiązałby wszystkie moje problemy z backupami. Na koniec pytanie do Was: używając docker-compose i portainera przestaje być potrzebny container station od qnapa. Czy w związku z tym mogę się...
  9. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Nie mam dużo kontenerów i może bym to zrobił ale totalnie nie wiem jak mam się do tego zabrać tj. nie wiem, które ustawienia z container station odpowiada wpisowi, który Ty podałeś wyżej (no może poza nr portów dla aplikacji i ścieżkami voluminów). Jedyne co wiem, bo już kiedyś tego używałem to...
  10. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Duże dzięki za podpowiedzi. Opcja odtwarzania aplikacji kontenerowych poprzez tworzenie nowego kontenera z konkretną (starszą wersją) aplikacji wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem choćby wyłącznie dlatego, że nie trzeba robić backupów tych kontenerów oczywiście poza bazami danych jeżeli z...
  11. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    No właśnie, czy jest gdzieś info o numerze konkretnej wersji jeżeli nazywa się to nextcloud-latest? EDIT W szczegółach tego kontenera akurat znalazłem. Ciekawe jak jest w przypadku innych aplikacji z oznaczeniem latest?
  12. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Dochodzimy chyba do sedna, bo jakoś chyba nieudolnie starałem się przekazać. Podam mój konkretny przykład: Mam kontener nextcloud-latest, ale została wydana nowa wersja nextlcouda i jak robię update tego kontenera np. z poziomu portainera to TAG tego kontenera jest taki sam tj. nextcloud-latest...
  13. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Wolumeny wiem jak zabezpieczyć, bazy danych też (zresztą kopie baz danych mariadb są ulokowane w jednym z wolumenów). Chodzi mi o to, że np. jak zrobię update jednego z kontenerów do nowszej wersji i coś pójdzie nie tak, oraz uznam że lepiej wrócić do poprzedniej stabilnej wersji to poza...
  14. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    Właśnie o to mi chodzi tj. które które katalogi z katalogu głównego /Container muszę zabezpieczyć (zrobić backup), aby po ich odtworzeniu to działało?
  15. goruss

    Pomoc Automatyczny backup kontenerów

    To może nie tak zapytam, Backup kontenerów potrzebny mi jest wyłącznie do tego, że jak robię aktualizację kontenera i coś się "wysypie" to chciałbym w prosty sposób odtworzyć poprzednią wersję. W takim razie w jaki sposób nawet ręcznie (obojętnie czy to portainer czy container station) robić te...