Recent Content by Gregor

  1. Gregor

    Pomoc Hikvision nie wyszukuje kamer ip po ustawieniach fabrycznych

    Spróbuj bezpośrednio w przeglądarce po adresie 192.168.1.64 Poza tym nie uruchamiaj na raz kilku kamer na fabrycznych ustawieniach, bo będziesz miał konflikt adresów no i najważniejsze: czy jesteś pewny, że kamery masz podłączone do tej samej sieci co NVR czy komputer? :) EDIT: Jeżeli masz...
  2. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    Idę jak burza :) Naumiałem się jak guzikiem mode robić on/off ledów na routerze :) @pigers dlaczego blokujesz tylko ruskich? Gdzie indziej nie ma niebezpieczeństwa? Zerkałem sobie na rózne black listy w necie i najwieksze maja po 150tys adresów Jest sens to wszystko pakować do MT?
  3. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    Dzięki za odpowiedź. Przede wszystkim mówimy tu o "systemie", który działał nieprzerwanie kilkanaście lat :) Jedyna zmienna jaka się pojawiła to router MT. Wcześniej używałem Cisco i on pewno za mnie domyślnie odwalał całą robotę, teraz jest inaczej. Jedyne reguły jakie miałem w...
  4. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    Dzięki już to robiłem. Aktualnie walczę, ale bez rezultatu z problemem stron http i https. Strony zaczynające się od https:// wczytują się bez problemu natomiast http:// przekierowują na moją stronę www na qnapie Odpowiedzialne jest za to przekierowanie portu 80 na qnapa chain=dstnat...
  5. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    no właśnie to wcześniej zrobiłem tym zapisem :) chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.1.1 to-ports=80 protocol=tcp in-interface=bridge dst-port=8100 log=yes log-prefix="" ? 1662397132 Tak też zrobiłem
  6. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    Byłem przyzwyczajony do poprzedniego routera, że wbijałem się do niego adresem 192.168.1.1, a tutaj po wcześniejszym przekierowaniu portu 80 na qnapa nie mogłem się do niego dostać. Ta reguła mi to umożliwiała z zastosowaniem portu 8100 Teraz po poście @Silas Mariusz wywaliłem to i w...
  7. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    Niestety nie używam windowsa :( Nie znalazłem wersji WinBoxa na Maca :(
  8. Gregor

    Pomoc Ustawienia MikroTik

    W nawiązaniu do tego wątku Pomoc - Wybór rutera do światłowodu Pozbyłem się internetu od orange, funboxów itp. Mam stałe IP i światło od lokalnego dostawcy. Za sugestiami forum (nie będę wytykał palcami ;) ) zakupiłem router MikroTik ac3 i się zaczęło ;) Nie jestem sieciowcem, wiem, że gdzieś...
  9. Gregor

    Pomoc Wybór rutera do światłowodu

    Pewno mogli dać światło do szafy no ale nie dali ;) Światło jest w pomieszczeniu które ma około 80m2 i w zasadzie tylko tam potrzebuję wifi (na ten moment) Cała reszta ma iść po kablach ze strychu po LAN No i teraz muszę połaczyć miejsce gdzie mam światłowód (parter) ze strychem gdzie jest...
  10. Gregor

    Pomoc Wybór rutera do światłowodu

    Instalacje już porobione. W pokojach po 2 a czasem i 6 gniazd RJ (jestem fanem kabli, wifi to do lapka na kanapie) Z mojej pajęczyny (zdjęcie powyżej) gdzie będzie wisiał ruter (którego właśnie szukam) idą 2xLAN na strych gdzie będzie szafa (już kupiona) 18U Z każdego pokoju przewody LAN 2 lub...
  11. Gregor

    Pomoc Wybór rutera do światłowodu

    Dzisiaj zamontowana. Tynk na ścianie jeszcze mokry ;)
  12. Gregor

    Pomoc Wybór rutera do światłowodu

    Jeżeli chodzi o adres publiczny to mogę go mieć za 30zł/msc Firma podwrocławska Internet | Greenfiber.pl Mogą mi zrobić przekierowanie kilku potrzebnych portów. Pytania lamerskie: - czy lepiej aby mój ruter był używany jako AP czy miał port LAN jako WAN? - czy jeżeli użyje portu LAN jako WAN...
  13. Gregor

    Pomoc Wybór rutera do światłowodu

    Zmieniam operatora netu na takiego "osiedlowego". Pierwszy raz w życiu :) Do tej pory miałem zawsze ruter z modemem do neostrady. Otrzymałem od niego statyczny adres 10.202.34.10 W warunkach jest info, że nie podłączają się do portu WAN tylko ruter jest jako Access Point Potrzebuję nabyć...
  14. Gregor

    Pomoc Zdjecia z Kamer

    Tak. Zajmują około 500kb. Nawet przy "wysokiej" jakości. Choć z innen kamery mam pliki po 1,2 M Może to zależy od matrycy/softu kamery? Nie mam pojęcia
  15. Gregor

    Pomoc Zdjecia z Kamer

    Ustaw lepszą rozdzielczość i jakość :) Jam ma 2560x1440. Foty jak żyleta Zrób sobie zrzut co 1 minute i potem z tego można fajnego time lapse odpalić :)