Recent Content by henrykkwnto

  1. henrykkwnto

    Pomoc wymiana dysku raid 1

    serwer zglasza blad dysku twardego (smart) i sugeruje wymiane, pytanie brzmi jak to teraz zrobic? nigdy tego nie robilem i nie chcialbym nic zepsuc czy stracic danych, mam wylaczyc nas i wymienic dysk? czy bez wylaczania wymienic? serwer sie bedize o cos pytal jak wloze nowy dysk? cos musze...
  2. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    znowu nie daje sie zalogowac. z tego co zaobserwowalem dzieje sie tak kiedy nas zaczyna cos grubego wykonywac, np update wiekszej ilosci apek :( wylaczylem go z palca i jak wstal to znowu moglem sie zalogowac ale dostalem komunikat "synchronizacja grupy raid" i jak zaczal robic tak juz nie daje...
  3. henrykkwnto

    Pomoc UPS z czym to sie je...

    jeszcze takie pytanie, majac dwa nasy (ts453a i ds720+) ktorego lepiej podlaczyc pod usb i tym samym zrobic go masterem? czy ktorys z tych dwoch lepiej sie sprawdzi jako master?
  4. henrykkwnto

    Pomoc UPS z czym to sie je...

    nieee ;) po prostu mam kilka urzadzen wpietych do listw antyprzepieciowych i kombinuje coby te listwy wpiac do ups (ma akurat 4 gniazdka) nad takim sie zastanawiam CyberPower Value Pro 1000VA (VP1000ELCD-FR) w Morele.net te dwa gniazdka usb z frontu to do czego sluza? tylko nie wiem czy ten...
  5. henrykkwnto

    Pomoc UPS z czym to sie je...

    czolem, poprosilbym o garstke wyjasnien w kwestii ups'ow, - podlaczajac nas do gniazdek w ups z automatu podtrzymuje w nasie zasilanie, tyle ile starczy baterii w ups, tak? - podlaczajac nas z ups po usb (w dowolne gniazdko usb sie wpina taki ups do nasa?) zyskuje dodatkowa kontrole w nasie na...
  6. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    chwilowo nas sie uspokoil. zainstalowalem aktualizacje i dziala bez problemu, wszystkie parametry wydaja sie ok (przynajmniej wg diagnostyki samego nasa) jedynie ram troche przeciazony (75%)
  7. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    ale co konkretnie? pudlo? dyski?
  8. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    znowu sie samo naprawilo... mialem wrazenie ze strasznie mielil dyskami, moze nagle wylaczneie z pradu w czasie np updatu antywirusa spowodowalo uszkodzenie macierzy. i nie moglem sie zalogowac bo ja odbudowywal... przejrzalem logi i nic tam nie ma, poza tym ze antywirus nie moze uaktualnic...
  9. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    mialem starego qfindera i stary wpis o moim nasie, przeinstalowalem na nowa wersje i wyglada na to ze wpis zostal ale nas jakby offline... wczesniej na ruterze widzialem nas jako qnap a teraz unknown po prostu go wylaczyc na chama z palucha? i olac te komunikaty o bledach POOL i Volumen?
  10. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    no dobra, pochwalilem :( znowu sie nie moge polaczyc, do tego jeszcze rano komunikat na ekranie nasa (pool error i czerwona dioda nad pierwsza kieszenia, na ekranie a nie nad sama kieszenia) teraz jest juz chyba ok, diody migaja chyba poprawnia, na ekranie na lewo zielona, obok pomaranczowa, na...
  11. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    samo sie rozwiazalo %-} od pewnego czasu net (upc) czasem wariowal, zrywal sygnal wifi, niby dzialal a strony sie nie ladowaly albo ladowaly w czesci albo ladowaly wooolno, speedtest uruchamial sie za ktoryms razem. i po jednej z takich akcji serwer przestal dac sie do siebie zalogowac. dzis byl...
  12. henrykkwnto

    Pomoc brak mozliwosci zalogowania do nas

    mialem klopoty z lacznoscia w sieci domowej i kilka razy logowalem sie do nas, wyrzucalo mnie i znowu sie logowalem. wreszcie zrestartowalem serwer. jak wstal nie moge sie juz na niego zalogowac. dostaje komunikat w przegladarce "przekroczono limit czasu polaczenia" serwer pinguje sie normalnie...
  13. henrykkwnto

    Pomoc Dysk z S w qnap

    Man, nie chce. Dopytuje co zrobic :( Mam jeszcze swiezutkie ds720+ tylko bez dyskow i nie wi3m czy jak wloze stary dysk to to bez stawiania systemu od nowa i formatowania dysku sie obejdzie Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  14. henrykkwnto

    Pomoc Dysk z S w qnap

    Samo wlozenie do qnapa spowoduje ze bez pytania sformatuje mi dysk? Nie bedzie widzial tak samo jakbym podpial przez adapter usb-sata? Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  15. henrykkwnto

    Pomoc Dysk z S w qnap

    Witka, Zdechl mi stary synek 112j ale pozostal po nim dobry dysk z danymi. Jak je odzyskac? Mam qnap 453 z wolnymi dwoma kieszeniami, moge wlozyc do qnapa dysk z synka? Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka