Recent Content by itgryf

  1. itgryf

    Pomoc Replikacja ISCSI - QTS 4.3.6

    W jaki sposób mogę zainstalować SnapSync jeżeli nie widzę go dostępnego w aplikacjach napisali że jest do QuTS. Chyba nie jest przewidziany do QTS 4.3.6.2441 ? Czy znajdę jakieś oprogramowanie dla mojego Qnapa?
  2. itgryf

    Pomoc Replikacja ISCSI - QTS 4.3.6

    Dzień dobry Mam pytanie w jaki sposób mogę wykonać replikacje udostępnionych zasobów ISCSI LUN na serwerach TS-1679U-RP z QTS 4.3.6.2441 Znalazłem taki artykuł: Remote replicate iSCSI LUN and Shared Folder using SnapSync on QNAP Enterprise Storage ale nie mam oprogramowania SnapSync Serwer...
  3. itgryf

    TS-1270U-RP max size HDD - 16TB ?

    Kupiłem dwa dyski na próbę i qnap zobaczył pełną pojemność. Zrobiłem RAID 1 wygląda ok. Domówiłem kolejne 10. kurier dostarczył, jak znajdę chwilę to włożę i dam znać. W podobnym temacie: Mam jeszcze jeden model Qnap TS-1679U-RP i w środku 16 dysków 4 TB. Kończy mi się miejsce na nim i...
  4. itgryf

    TS-1270U-RP max size HDD - 16TB ?

    Niestety jest spore ryzyko w zakupie 12 dysków o takiej pojemności i później gotować z nich zupę :)
  5. itgryf

    TS-1270U-RP max size HDD - 16TB ?

    Witam Mam TS-1270U-RP - w karcie zgodności wielkość dysków to 12TB. Czy podejmował ktoś próby włożenia 16TB dyski? Pytam, gdyż mam dyski 16TB w cenie 12TB. Nie wiem, czy zakup jednego dysku 16TB wyjaśni sprawę, czy Qnap jak zobaczy rozmiar 16TB to utworzy z 12 dysków pełny rozmiar macierzy?
  6. itgryf

    Pomoc SERWER NFS na QNAP

    Nie wiem która z tych rzeczy zadziałała: 1. Utworzyłem udział małymi literami 2. nie modyfikowałem uprawnień, zostawiłem je default, choć wcześniej też takie ustawiałem. 3. wyłączyłem kosz. Zadziałało.
  7. itgryf

    Pomoc SERWER NFS na QNAP

    Witam Mam problem konfiguracją serwera NFS na QNAP TS-1679-RP wersja oprogramowania 4.3.3 0174 Włączona usługa NFS v2/4 i v4. Rodzaj uprawnień: Dostęp hosta NFS Host IP wpisuję adres Clienta NFS Zezwolenie odczyt/zapis Opcja ograniczenia użytkownika głównego: do wyboru: 1. ROOT_SQUASH 2...
  8. itgryf

    Pomoc Pamięć podręczna

    Postaram się podać więcej informacji i opisać moje wątpliwości. Posiadam bazy: kilka SQL do 4 GB, większość baz Firebird od kilku GB do 45 GB pojedyncze bazy. Systemy z większymi bazami powyżej 30GB kuleją, obecnie są na dyskach SSD w RAID5. Nowe Środowisko: WMvare 2x Esxi, 1x QNAP TES-1885U...
  9. itgryf

    Pomoc Pamięć podręczna

    Witam wszystkich Przebudowuje swój serwer pod trzymanie baz danych, zależy mi na optymalizacji prędkości i mam pytanie jakie są dobre praktyki: Czy jest sens używać pamięci podręcznej jak wszystkie dyski używam SSD? W pamięci podręcznej SSD PCIe posiadam 4 dyski 500GB M.2 PCIe NVMe które mogę...
  10. itgryf

    Pomoc TES-1885U + QM2-4P-342 nie widzi Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus

    Niestety chyba problemu nie rozwiązałem, myślałem, że dopatrzyłem się różnicy w interface ale jest identyczny. Dyski są M.2 NVMe 3.0x4 oraz karta również M.2 NVMe 3x4. Więc zgodność interface oraz protokołu jest zachowana. Na stronie QNAP znalazłem informacje, że karta QM2-4P-342 działa tylko...
  11. itgryf

    Pomoc TES-1885U + QM2-4P-342 nie widzi Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus

    Witam Tak jak w temacie Mam problem z dyskami Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus. System widzi 4 puste banki pamięci z karty QM2-4P-342 oznacza je P0S1, P0S2, P0S3, P0S4 Jest zgodność pomiędzy TES-1885U i QM2-4P-342 Nigdzie w dokumentacji nie znalazłem zgodności z Dyskami Samsung 500GB M.2...
  12. itgryf

    Pomoc TS-251 i Netis WF2190

    Kupiłem tą kartę, niestety porażka, nan inną Tenda działa idealnie niestety jest wolna więc wybór padł na netis WF2190 z rekomendowanej listy Qnap. Po włożeniu karty system ją wykrywa, karta widzi sieci lecz nie chce z nimi się łączyć. Po wpisaniu hasła sieć znika i się pojawia co kilka sec...
  13. itgryf

    Pomoc Linux Station - problem z zainstalowaniem Ubuntu, instalacja staje na 51%

    Miałem ten sam problem w TS-453A 51% i koniec, nie pomagało odinstalowanie HD Station, wyłączanie usług restarty, zmiany interface... Cały dzień rezałem serwer próbując różnych zabiegów opisanych na przeróżnych forach. Problem "51%" jest dość powszechny i każdemu pomaga co innego. W moim...
  14. itgryf

    Pomoc Jak połaczyć CloudLink z GLPI

    Niestety brak adresu publicznego, internet z LTE więc marne szanse. Dlatego chciałem skorzystać z dobrodziejstwa qlinka.
  15. itgryf

    Pomoc Jak połaczyć CloudLink z GLPI

    Witam, mam pytanie czy jest możliwość połączenia CloudLinka z usługą GLPI aby była dostępna na zewnątrz. Powód: Brak stałego adresu IP - sieć na LTE Plus jakieś takie rozwiązanie? np: myQNAPcloud service ?? Model serwera: QNAP TS-453A jakieś takie rozwiązanie? h t t p s...