Recent Content by j_603

  1. j_603

    Pomoc Qsync - Bardzo wolna prędkość synchronizacji

    Serwer stoi w Szwajcarii. I faktycznie takie coś jest w umowie. Troche inne proporcje maja jesli chodzi o download i upload. Wiem, ze w Polsce sprawa wyglada troche ianczej. Jak jestem w sieci wifi w której jest serwer to nie ma az tak duzych roznic ale najwieksze sa gdy przyjade do Polski...
  2. j_603

    Pomoc Qsync - Bardzo wolna prędkość synchronizacji

    Hej wszystkim. Mam pytanie jak w temacie. Jaka jest srednia prędkość działania qsync. Może moje spostrzeżenia są niewłaściwe. Widzę, że prędkość synchornizacji danych z serwerem jest bardzo wolna. W więksozści przypadków, nie dochodzi nawet do 1MB/s. Dodam, że serwer jest podłączony do...
  3. j_603

    Pomoc Qsync dopiero dziala po podlaczeniu QVPN

    Dzien dobry wszystkim! Tak jak w tytule. Mam problem z Qsynciem ktory podlacza sie dopiero gdy podlacze qvpn, bez tego nie jest wstanie dzialac. Dodatkow sprawdzilem i jak jestem w sieci lokalnej to qsync dziala bez prbolemu natomiast po podlaczeniu sie do telefonu juz musze uruchamiac qvpn...
  4. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    Kilka informacji ze strony dsotawcy: --- Do I need fixed public IPv4? If you are a standard user who needs internet access to browse the web, shop online, access your email, cloud service, etc., you can continue to use the standard IPv6 option seamlessly. Advanced features such as access to...
  5. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    Albo ja jestem na tyle głupi albo coś z tym jest nie tak bo ni jak nie działa normalne przekierowanie portów w sekcji Port Mapping. Po skanowaniu cały czas pokazuje "port closed" - Po godzinach poszukiwań natrafiłem również na wpis z podobnym problemem. Może to jakoś nakresli problem. Z tego...
  6. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    W qbelt ustawiłem port vpn 3537 dlatego też tutaj wpisałem. W jaki sposób powinno wyglądać przekierowanie portów? Które porty powinienem gdzie wpisac? Jest szansa ze to ip nie jest zewnetrzne. W poniedziałek będe kontaktowac sie z dostawcą internetu. czytałem kilku komentarzy, że zewnetrzne iP...
  7. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    - Sprawdziłem przekierowanie portow. Przeklikalem kazdy z portow i wszystkie sa closed. - Dodatkowo tez sprawdziłem ip ( screeny wrzuciłem niżej) - dorzucam tez screen z port mapping - w routerze poniżej port mapingu znajduje się tez funkcja special application. Co powinno być jeszcze...
  8. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    Z tego co mi się wydaje to mam publliczny adres IP. W jaki sposób moge to potwierdzić Mieszkam obecnie w Szwajcarii więc korzystam z tutejszego dostawcy internetu Salt Switzerland. Sprzet który dostałem nazywa się FiberBox Mniej więcej coś takiego: 1670625158 Nie wiem czy to pomaga ale moje ip...
  9. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    Jeszcze banalne pytanie o przekierowanie portow. Rozumiem, ze ustawiam tu ip Nasa ale czy w miejsce portow private i public wpisuje port vpn ktory ustawilem?
  10. j_603

    Pomoc Problem z dostępem do serwera przez QVPN.

    Witam wszystkich, Mam problem z konfiguracją i dostępem do NAS za pomocą QVPN. VPN nie łączy się w ogóle z serwerem. Jestem początkujący wiec głownie kierowałem sie tutorialem z forum. - NAS ma ustawione stałe IP - Skonfigurowałem QBelt w QVPN - Nadałem uzytkownikowi uprawnienia do połaczenia...
  11. j_603

    Pomoc Jeden port LAN duzo wolniejszy od drugiego

    Po podłączeniu do swatcha problem zniknął. Rozumiem, że jak podłaczyłbym NAS bezpośrednio do routera tez działałby poprawnie. Odpowiadając na pytanie wyżej: Niestety router ma zlokalizowany w takim miejscu ze wybrałem wersje ze switchem, oszczędzając ciągniecie przez mieszkanie kilku 15m kabli...
  12. j_603

    Pomoc Jeden port LAN duzo wolniejszy od drugiego

    Dzieki wielkie za pomoc. Sprawdze Twoje rady i dam znac
  13. j_603

    Pomoc Jeden port LAN duzo wolniejszy od drugiego

    Czyli w rezultacie za rowno komputer, nas i router podpiete sa do switcha? Nie ma polaczenia komputer router albo komputer nas? Dzieki za ten watek.
  14. j_603

    Pomoc Jeden port LAN duzo wolniejszy od drugiego

    1. Kable juz wymienilem. To juz mam za soba. Sprawdzilem ze po podlaczeniu do drugiego portu na tym samym kablu predkosci sie duzo szabsza. Wiec to nie wina kabla. W czym ma sluzyc podlaczenie qnapa do switcha i pozniej do interentu? Chcialbym zrozumiec w czym to pomaga. z gory dzieki...
  15. j_603

    Pomoc Jeden port LAN duzo wolniejszy od drugiego

    Mam na mysli wejscia Ethernet z tylu serwer. Wybacz za pomylke