Recent Content by jdebs

  1. J

    [QPKG] Zarafa 0.5.0 [x86]/ 0.5.1 [ARM-x19] - BETA

    Witam serdecznie, bardzo sie ciesze ze udalo sie opublikowac opkg dla ARMowej wersjii NAS. Zaraz sobie zainstalowalem i stworzylem uzytkownika. Teraz chcialbym sobie dobrze skonfigurowac Zarafe nan NASie i outlooka na PCcie. Na http://wiki.qnap.com/wiki/Zarafa_Configuration mozna przeczytac o...
  2. J

    Pomoc Ustawienia serwera WWW

    a co jak podmienisz plik na swój index.php i przekierujesz strone...? <?php header("Location: http://www.google.pl"); ?> u mnie to zadziałało nawet po restarcie...
  3. J

    xDove biale okno

    Spróbuj wyłączyć i włączyć xDove z poziomu OPKG Plugins. U mnie chwyciło. Pozdrawiam, JD
  4. J

    Pomoc Automatyczna konwersja pliku w folderze

    Witam, mam potrzebę automatycznej konwersji nowo pojawionych się plików w folderze. Problem rozwiązałbym za pomocą następującego skryptu: #!/bin/bash # Convert files to avi DIR=/Share/Public/VideoConverter for i in `find $DIR -type f -mmin -30`; do ffmpeg -i $i...
  5. J

    Jak ustawic podkatalogi jako niewidzialne po ftp?

    Oh ktoś się odezwał! W miedzy czasie sprawdziłem te opcję: hide unreadable = yes hide unwriteable files = yes zapisane w sekcji global w/etc/config/smb.conf Działa jedynie dla http i standardowego explorera windowsowego...Po FTP nadal są widziane nieudostępnione katalogi :( /Jacek
  6. J

    Jak ustawic podkatalogi jako niewidzialne po ftp?

    Czy naprawdę nikt tu nie zagląda... Oj śpią forumowicze...
  7. J

    Instruktaż/Tutorial Nagrywanie streaming'u wma i acc na TS-219P II

    Niestety muszę odpowiedzieć sobie sam. Popularną "Trójkę" jak i inne programy Polskiego radia nadawane w wma udało mi się nagrać za pomocą MPlayera. Niestety nie jest on standardowo dostępny w pakietach na QNAPie więc należy go sobie zainstalować. Jak, jest opisane tutaj...
  8. J

    Instruktaż/Tutorial Instalacja Mplayer na TS-219PII FW: 3.5.2 Build 112

    Nie za bardzo wiedziałem, gdzie wrzucić tego posta bo dla niektórych nie jest to zapewne coś wyjątkowego. Nie mniej jednak zawsze to HOW-TO a po drugie dotyczy czegoś czego nie ma w standardzie software'owym QNAPA. Potrzebowałem programu za pomocą którego mógłbym nagrywać audycje nadawanej w...
  9. J

    Instruktaż/Tutorial Nagrywanie streaming'u wma i acc na TS-219P II

    podobny problem na angielskim forum...https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=124&t=55322 Jak dotąd żadnej odpowiedzi. Może ktoś polskich klubowiczów będzie w stanie pomóc?
  10. J

    Jak ustawic podkatalogi jako niewidzialne po ftp?

    Witam, Jak można ustawić podkatalogi niewidzialne dla konkretnego usera? W katalogu Web mam parę stron (podkatalogów, wirtualnych hostów). Jeden z tych podkatalogów chcę przyporządkować użytkownikowi zewnętrznemu (dostęp po ftp). Nadałem prawa r/w dla podkatalogu dla użytkownika. Problem w tym...
  11. J

    Instruktaż/Tutorial Nagrywanie streaming'u wma i acc na TS-219P II

    Witam, czy zna ktoś alternatywę dla streamrippera, która jest w stanie nagrać streaming wma lub/i acc? Pozdrawiam,
  12. J

    Instruktaż/Tutorial crontab i streamripper - czyli nagrywanie internetowych audycji radiowych

    Witam, przez ostatnie parę dni dochodziłem do tego, w jaki sposób regularnie nagrywać audycje radia internetowego na moim nowym TS-219P II. Trochę informacji znalazłem na wielojęzykowych forach QNAPa. Niestety większość z nich była albo dla dawnego Firmware'u, albo już po prostu nie aktualna...
  13. J

    Streamripper - wielokrotny podział plików

    Poczytałem, poczytałem i najprawdopodobniej znalazłem przyczynę. Otóż Trójka nadaje w formacie Windows Media Audio, który nie jest obsługiwany przez Stremtippera. Ma ktoś pomysł jak to obejść? Jak dotąd nie znalazłem innego programu i innego serwera który konwertował by streaming a zależy mi na...
  14. J

    Streamripper - wielokrotny podział plików

    Witam serdecznie, od dwóch dni cieszę się moim nowym nabytkiem - QNAP TS-219P II. Ponieważ mieszkam za granicą chciałem mieć możliwość regularnego nagrywania audycji programu 3 Polskiego Radia. Zacząłem przygodę ze Streamripperem i nawet to fajnie działa jeśli chodzi o wszystkie inne stacje...