Jak ustawic podkatalogi jako niewidzialne po ftp?

jdebs

Passing Basics
Beginner
22 Styczeń 2012
14
1
3
Witam,
Jak można ustawić podkatalogi niewidzialne dla konkretnego usera?
W katalogu Web mam parę stron (podkatalogów, wirtualnych hostów). Jeden z tych podkatalogów chcę przyporządkować użytkownikowi zewnętrznemu (dostęp po ftp).
Nadałem prawa r/w dla podkatalogu dla użytkownika. Problem w tym że nie jest on widzialny dopóki nadrzędny katalog nie zostanie udostępniony (przynajmniej do odczytu).
Efekt jest taki że user logując się na serwerze widzi całą strukturę głównego drzewa. Co prawda nie może otworzyć zablokowanych katalogów ale widzi je. Jak można je ukryć?

Będę wdzięczny za pomoc.

===
TS-219P II, 2TB Hitachi HDD
 
Witaj, zaraz lookne na NAS-a i postaram ci sie pomoc,(chociaz tak na szybko z tego co pamietam to taki zabieg bedzie mozliwy bo np na win server 2003/8 mozna bylo tak ustawic uprawnienia ze user widział odrazu zawartosc udostepninego katalogu ale nie mogl przenosic sie w góre drzewa, takze tutaj tez to bedzie pewnie w ten sposob do zrobienia , a reszta chyba spi, myslalem ze jest większy ruch na forum jak chodzi o posty/odpowiedzi ale cicho tu jak makiem zasiał :)
 
Oh ktoś się odezwał!

W miedzy czasie sprawdziłem te opcję:
Kod:
hide unreadable = yes
hide unwriteable files = yes
zapisane w sekcji global w/etc/config/smb.conf
Działa jedynie dla http i standardowego explorera windowsowego...Po FTP nadal są widziane nieudostępnione katalogi :(

/Jacek