Recent Content by k8chu1

  1. k8chu1

    Pomoc Nie działa odblokowanie zaszyfrowanego folderu

    Damian, robertrobo, dziękuję za pomoc :-).
  2. k8chu1

    Pomoc Nie działa odblokowanie zaszyfrowanego folderu

    Nie moge odblokować w FileStation zaszyfrowanego folderu. Wiem, ze haslo jest poprawne, choc w pierwszej chwili pomyslalem ze może cos pomylem. W celu weryfikacji problemu testowo utworzylem kilka innych folderow zaszyfrowanych haslem w roznych wolumenach i wszystko jest ok dopoki sie takiego...
  3. k8chu1

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    Po podmianie nowej kości z na nowo wrzuconym BIOSem także bez zmian. Z oryginalnej kości BIOSu po jej wylutowaniu programator nie potrafił zczytać wsadu.
  4. k8chu1

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    Dziękuję. Tak, wrzucam programatorem, bo mam właśnie cegłę :-). Co ciekawe klipsem nie udało się odczytać/zapisać oryginalnej kości z płyty. Wykrywa poprawnie układ ale przy ~60% się wywala. Zobaczę czy po wylutowaniu coś się zmieni. Tak czy inaczej mam nowe kości.
  5. k8chu1

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    1) Prawidłowy EC dla rewizji Mainboard : QY47 REV1.3 / Backboard : QY57 REV2.1 2) pasujący BIOS - mam MB13 QY59AR11 z tego wątku 3) pasujący QuickAccess firmware (wczesniej byla mowa o QA_Port_flash_20160624.bin tylko nie wiem czy jest poprawny do moich rewizji) Kości na płycie to odpowiednio...
  6. k8chu1

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    To mój NAS z polskiej dystrybucji którego mam od nowości. Jakiś czas temu przestał działać i był już wtedy po gwarancji. Tutaj o tym pisałem jakiś czas temu Udzielamy pomocy - TS-653B - miga czerwona dioda statusu
  7. k8chu1

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    Cześć, mam identyczną sytuację z TS-653B jak tutaj opisana. Po zapoznaniu się z wątkiem, zacząłem od drugiej strony czyli od razu od wymiany procesora :-). Po przelutowaniu na nowy sytuacja pozostała bez zmian. Teraz albo to kwestia BIOSu albo wadlliwy egzemplarz z Alie (choć niby nowy)...
  8. k8chu1

    Pomoc TS-653B - miga czerwona dioda statusu

    Cześć, jeden temat załatwiony :). TS-653D stoi, obie macierze także. W zasadzie nie było problemów. Trzeba bylo tylko zaktualizować do najnowszej wersji NASa ponieważ taką wersję miałem na 653B gdy padł, a 653D naturalnie mial starszą. Co do 653B planuje zamówić procka z Chin i go przelutować...
  9. k8chu1

    Pomoc TS-653B - miga czerwona dioda statusu

    ok :) Myślę nad dwoma wariantami: 1) serwis - wrzuciłem juz do QNAPa wątek 2) zakup innego (bedzie szybciej ale drozej) - obecnie można jeszce kupic 653B ale to koncowki. Widzę, ze jest juz model 653D na szybszym Celeronie (j4125 vs j3455) i pamięciach DDR4. Czy dobrze rozumiem, ze w moim...
  10. k8chu1

    Pomoc TS-653B - miga czerwona dioda statusu

    Ile może kosztować nowa płyta do 653B? Tak, 6-stę na 6 dyskach. Mam jeszce kartę QM2-2P10G1T z dwoma dyskami SSD na NVMe ma którym był cache, ale w RAID-1 i tylko read-only. Orientujesz się może, czy uwalona płyta sprowadza się do padniętego BIOSu? Gdyby nie był padniety byłby chociaz BEEP...
  11. k8chu1

    Pomoc TS-653B - miga czerwona dioda statusu

    Po HDMI nic nie widać, nawet wentylatorami nie zakręca. @pigers, co było przyczyną w Twoim TS453PRO? A co się bardziej opłaca serwis i pewnie odpłatna wymiana płyty głównej czy może szkoda na to czasu tracić i lepiej kupić np. drugi taki sam/podobny. Gdzieś wczesniej juz widziałem tego typu...
  12. k8chu1

    Pomoc TS-653B - miga czerwona dioda statusu

    Cześć, przestał mi działać NAS TS-653B. Tak po prostu po nocy. Miga jedynie rytmicznie czerwona dioda statusu. Nie włącza się. Nie jest wykrywany przez Qfinder. Miał wgrany ostatni firmware. Dioda z tyłu NASa od ethernetu miga na pomaranczowo. Dioda na zasilaczu świeci na zielono. Odłączyłem...
  13. k8chu1

    QNAP TS-653B vs 16GB RAM

    Prawdopodobnie to zasługa PAE (powinien obsłużyć do 64GB). Można by pewnie znaleźć czy jądro zostało skompilowanie z obsługą Physical Address Extension. Nie robiłem jednak tego. Działa, to działa :-). A w jaki sposób dyski SSD miałyby lepiej wykorzystywać pamięć RAM? Wg mnie jedno z drugim nie...
  14. k8chu1

    QNAP TS-653B vs 16GB RAM

    Całe 16GB. Nie miałem nigdy całej pamięci RAM zapełnionej. Po zapchaniu powinien używać swapa jeżeli jest skonfigurowany. Nie. To już sam musisz sobie odpowiedzieć. Jeden za odpalenie jednej dodatkowej maszyny wirtualnej/czegoś innego będzie w stanie zapłacić za dodatkowe 8GB każdą kwotę a...
  15. k8chu1

    TS-831X z kartą PCIe QM2...

    Compatibility List - QNAP