Recent Content by Kapitan.Bomba

  1. Kapitan.Bomba

    Pomoc Poszukuję wsadu BIOS do TS-453BT3 płyta QZ06

    Witam, pacjent to TS-453BT3, płyta QZ06 Rev. 1.2, CPU SR2Z9 (J3455). Zgon samoczynny, bez ingerencji w soft lub FW. Aktualnie po podłączeniu zasilania miga czerwona LED STATUS, pobór prądu stabilizuje się na poziomie 100mA. Obecne wszystkie napięcia (3.3V, 5V, 1.35V_RAM, 1.05V_PCH, 1.25V) oprócz...
  2. Kapitan.Bomba

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    OK, dziękuję za info. Niestety POST w dalszym ciągu nie startuje - czeka mnie wymiana CPU.
  3. Kapitan.Bomba

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    Wielkie dzięki. Zaprogramowałem tym wsadem - zachowanie płyty praktycznie bez zmian :/ Zastanawia mnie jeszcze kwestia w nazwie wsadu (QY59AR11) - mam płytę QY47 Rev. 1.3 z CPU SR2Z9 (J3455), rozumiem że plik "ma pasować"? Wolałbym wykluczyć BIOS zanim wymienię procesor ;)
  4. Kapitan.Bomba

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    W kwestii porządkowej - nie robiłem upgrade'u ;) Usterka samoczynna. Kontroler EC pracuje, obecne napięcia 3.3V na EC, 1.8V na SPI i 1.35 na RAM, brak sygnału VRON więc i brak napięć zasilających CPU - brak POST. Najbardziej oczywista diagnoza: uszkodzona zawartość FLASH BIOS. Robię takie rzeczy...
  5. Kapitan.Bomba

    Pomoc QNAP TS-653B Potrzebny wsad BIOS

    Witam, poszukuję wsadu pamięci FLASH 8MB (U4) do płyty QY47. NAS TS-653B. Z góry dziękuję za pomoc. W związku z ogromnym zainteresowaniem tym wątkiem zapytam w inny sposób: nie skąd można pobrać ten wsad, ale od kogo można go kupić?
  6. Kapitan.Bomba

    Przedstawiam się

    Witam wszystkich forumowiczów.
  7. Kapitan.Bomba

    Pomoc Poszukuję wsadu BIOS do TS-453U płyta QW87 Rev. 2.0

    Dziękuję, wsad jest poprawny. Jednak zasadniczą przyczyną usterki był uszkodzony CPU - po jego wymianie NAS pracuje poprawnie na tym wsadzie. Pamięć SPI programowałem w programatorze - przynajmniej wiem, czy operacja przebiegła w 100% poprawnie ;) Jeszcze raz dziękuję. K.B.
  8. Kapitan.Bomba

    Pomoc Poszukuję wsadu BIOS do TS-453U płyta QW87 Rev. 2.0

    Witam, jak w tytule - poszukuję pliku wsadowego (bin, hex, itp.) do płyty QW87 w rev.2.0 do NAS'a TS-453U. Pamięć FLASH: U7 25Q64FWSIG. Pozdrawiam K.B.