Recent Content by klisza1993

  1. klisza1993

    Przy piwie Nowy Qsync

    Ja na poczatku myslalem, ze sync thing to kupa - ale po zaglebieuniu sie w dokumentacje i specyfike dzialania tego softu to tj pieknei ! i cud ze az darmowe ;) dziala elegancko problem z kopia rozwiazany od tak. Uzywam S i Qnapa - qnap w wielu aspektach niestety ssie ;( min jesli chodzi o...
  2. klisza1993

    Pomoc Qrm+ problem z podpięciem maszyny

    Pytanie w jaki sposob sie laczysz kocowaka do srva. jak z WAN to mam ten sam problem.
  3. klisza1993

    Pomoc Mattermost

    bardzo podziekowal. przyda sie. nie uzywalem nigdy kontenerow bo wydawaly mi sie zbedne i odnosilem wrazenie, ze zjadaja wiecej zasobow niz np taka zwykla aplikacja. Jak z wydajnoscia jest w rzeczywistosci ? oraz w materiale konfigurowales jakies porty - po co ? tzn w samym narzedziu do dokerow...
  4. klisza1993

    Pomoc Mattermost

    Czyli mowi czyli mowisz ze te dockery to fajna sprawa ? mamy gdzie na forum jakie sobjasnienie tego srodowiska ? jak to konfigurowac itp ?:)
  5. klisza1993

    Pomoc Mattermost

    ja doskonale wiem, ze moge to zrobic przez CS. instalujac apke z oficjalnego sklepu przed instalacja apka wymaga aby zainstalowac CS - dla mnie te dockery to przerost formy nad trescia przynajmniej w moim zastosowaniu. Myslalalem, ze jak jest apka w repo qnapclub to jest to zrobione lepiej -...
  6. klisza1993

    Pomoc Mattermost

    probowalem tak - napisalem w poscie ale nic to nie daje ;)
  7. klisza1993

    Pomoc Program do zdalnej sesji

    a moze na to masz jakis pomysl ?:) Pomoc - Mattermost
  8. klisza1993

    Pomoc Program do zdalnej sesji

    niestety nie ;( interesuje mnie rozwiazanie bez instalacji srodowiska wirtualizacji ;)
  9. klisza1993

    Przy piwie Nowy Qsync

    Jesli chcesz synchronizowac cokolwiek z tele do qnapa to maja jedna swoja aplikacje, ktora faktycznie dziala. QFILE - w ustwieniach apki masz mozliwosc "auto wysylanie" z wybranego folderu itp sprawdz sobie, mysle ze powinno Ci pomoc. Lecz tak czy siak, inne platformy tj dramat. Qsync to jest...
  10. klisza1993

    Pomoc Mattermost

    CZESC. Postawilem sobie na razie do testow Mattermost z repo forum, nie z oficjalnego sklepu. po indtalacji odpalam, wlacza sie strona z plikiem do konf json. Problem polega na tym, ze za chiny nie chce mi to dzialac, tzn nie chce wlaczyc mi sie docelowy UI dla mattermosta. Nawet jak wpisze w...
  11. klisza1993

    Pomoc Program do zdalnej sesji

    CZESC. Czy isnieje jakies QPKG, ktore dawaloby mozliwosci jak teamviewer ? Moze jakies platne qpkg ? Widzialem ze QRM+ mial opcje RDP ale chyba nie dziala przez WANa ? Wersja oprogramowania Firmware: LEAST Model serwera: QNAP TS-563
  12. klisza1993

    Pomoc Nie mogę utworzyć kilku folderów współdzielonych o tej samej nazwie dla sychnronizacji Qsync

    @Muziszen Niestety. Qsync to syf. Strasznie niedopracowane oprogramowanie. Brakuje mu podstawowych funkcjonalności, przerabialem temat wielokrotnie. W koncu oplulem ten soft i znalazlem syncthing. Robi robote ;) wstyd, ze qnap nie ma sensownej i dopracowanej apki do takich rzeczy jak tj u...
  13. klisza1993

    Pomoc ograniczenie dostępu FTP dla wybranych folderów

    Spartaczone masz uprawnienia. Posprawdzaj na 100% tak to nie Dziala domyslnie.
  14. klisza1993

    Pomoc Qsync synchronizacja folderu współdzielonego

    Jesli chodzi o qsync to przerabialem z tym oprogramowaniem mnostwo tematow. Jedno wielkie bagno. Az znalazem ekstra rozwiazanie. Syncthing. ! Tj To czego szukasz ;). Wstyd ze qnap nie ma porzadnej apki do tak prostych czynnosci. Uzywam qnapa i i S. I qnap w pewnych uslugach jest sporo do...
  15. klisza1993

    Kawa i papierosy O to jak QNAP solidnie odstawia konkurencje w tyle...

    Uzywam dwoch rozwiazan. Qnap i S. I pewne uslugi z punktu widzenia uzytkownika koncowego dzialaja o wiele lepiej niz ni qnapie. Pomijam ze na qnapie brakiuje kilku bardzo waznych funkcji do administratora. Jak np opcje firewalla, loadbalancing, przypisywanie aplikacji do interfejsow, itp...