Pomoc Mattermost

klisza1993

Entry Technician
Q Associate
2 Sierpień 2017
45
4
8
31
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
CZESC.

Postawilem sobie na razie do testow Mattermost z repo forum, nie z oficjalnego sklepu. po indtalacji odpalam, wlacza sie strona z plikiem do konf json.
Problem polega na tym, ze za chiny nie chce mi to dzialac, tzn nie chce wlaczyc mi sie docelowy UI dla mattermosta.
Nawet jak wpisze w SiteURL:"jakiesIP" albo "Jakasdomena" czy z portem na koncu czy bez - bez znaczenia.
Przyznam, ze mattermost z oficjalnego sklepu latwiejszy do konf - przynajmniej wizualnie, no ale jest dosc stary oraz instaluje container station czego kompletnie nie chce - bo po co.
Inna sprawa jest - jak przez putty mozna komenda resetowac ten proces ?? Jakos z linuxem slabo sie dogadujemy :D
Macie jakies pomysly ?

1.PNG


Wersja oprogramowania Firmware: Najnowsza (Nie beta)
Model serwera: QNAP TS-563
 
powiem tak

zainstaluj container station
zaloguj się po ssh i wklep docker run --name mattermost-preview -d --publish 8065:8065 --add-host dockerhost:127.0.0.1 mattermost/mattermost-preview
jak skończy instalować

upload_2020-4-2_20-41-10.png


włazisz w adres IP_QNAP:8065 i testujesz

upload_2020-4-2_20-42-55.png


jak stwierdzisz że be - włazisz do Container Station - kasujesz ten kontener , wyłącz container station . zapominasz o sprawie :p
 
powiem tak

zainstaluj container station
zaloguj się po ssh i wklep docker run --name mattermost-preview -d --publish 8065:8065 --add-host dockerhost:127.0.0.1 mattermost/mattermost-preview
jak skończy instalować

25583.png


włazisz w adres IP_QNAP:8065 i testujesz

25584.png


jak stwierdzisz że be - włazisz do Container Station - kasujesz ten kontener , wyłącz container station . zapominasz o sprawie :p


ja doskonale wiem, ze moge to zrobic przez CS. instalujac apke z oficjalnego sklepu przed instalacja apka wymaga aby zainstalowac CS - dla mnie te dockery to przerost formy nad trescia przynajmniej w moim zastosowaniu. Myslalalem, ze jak jest apka w repo qnapclub to jest to zrobione lepiej - zastanawia mnie to czy autor aplikacji to testowal :p w zasadzie zadnej dokumentacji do tego chyba niema z tego co sie orientowalem ;)
 
Czyli mowi
qnapclub.eu - instalujesz na swoją odpowiedzialność, rozwiązań szukasz sam

ja doskonale wiem, ze moge to zrobic przez CS.
oh, po ci Word , skoro to samo możesz zrobić w WordPadzie ?

uwierz mi , 4 lata się przed tym broniłem , teraz śmieję się z tego :D


czyli mowisz ze te dockery to fajna sprawa ? mamy gdzie na forum jakie sobjasnienie tego srodowiska ? jak to konfigurowac itp ?:)
 
da - Wiedza - QNAP Container Station + Portainer

od momentu zainstalowania container station - w ssh działa komenda docker

portainer jest kontenerem do zarządzania kontenerami

u mnie w sumie to wygląda że tworze kontener z ssh (bo polecenia najczęściej są dla linii poleceń), ale limity ustawiam w portainerze.
nie można pominąć faktu że w portainerze , fajnie można oglądać logi (same się przewijają jak coś się zmieni ^.^)

a po co to wszytko ? Lubie w ssh , ale gui nie pogardze
limity dla poszczególnych kontenerów łatwiej mi ustawić w portainerze niż przez SSH.
popatrz na moje kontenery -

upload_2020-4-2_21-59-56.png


moge to samo zrobić w qnapowym qpkg i nie ogarniać prostej rzeczy jak porta dla każdej aplikacji, a tutaj są na widoku (a jak ustawisz dobrze opcje , to nawet linki działają ;P)
 
  • Lubię to
Reakcje: klisza1993
da - Wiedza - QNAP Container Station + Portainer

od momentu zainstalowania container station - w ssh działa komenda docker

portainer jest kontenerem do zarządzania kontenerami

u mnie w sumie to wygląda że tworze kontener z ssh (bo polecenia najczęściej są dla linii poleceń), ale limity ustawiam w portainerze.
nie można pominąć faktu że w portainerze , fajnie można oglądać logi (same się przewijają jak coś się zmieni ^.^)

a po co to wszytko ? Lubie w ssh , ale gui nie pogardze
limity dla poszczególnych kontenerów łatwiej mi ustawić w portainerze niż przez SSH.
popatrz na moje kontenery -

25585.png


moge to samo zrobić w qnapowym qpkg i nie ogarniać prostej rzeczy jak porta dla każdej aplikacji, a tutaj są na widoku (a jak ustawisz dobrze opcje , to nawet linki działają :p)


bardzo podziekowal. przyda sie. nie uzywalem nigdy kontenerow bo wydawaly mi sie zbedne i odnosilem wrazenie, ze zjadaja wiecej zasobow niz np taka zwykla aplikacja. Jak z wydajnoscia jest w rzeczywistosci ? oraz w materiale konfigurowales jakies porty - po co ? tzn w samym narzedziu do dokerow ;)
P.S. trzeba wyslac do qnapa informacje jak powinna wygladac aplikacja do kontenerow - ta qnapowa sie kryje :p te co pokazales zdecydowanie lepsza ^^
 
mam wrażenie że kontenery działają szybciej od maszyny wirtualnej
chociaż mam jedno i drugie - w vmce latają moje skrypty, podczas gdy "brudną" robotę robią kontenery

materiale konfigurowałeś jakieś porty - po co
dla przykładu portainer - działa na porcie 9000 (TCP), jeśli tego portu nie wyciągnę (expose) to z zewnątrz (czytaj spoza qnapa) nie dostane się do jego usług

dlatego w 56 sekundzie masz wklepane dwa razy 9000 w pola - niestety trzeba sie wczytac w dokumentację , co jest potrzebne itp itd
 
  • Lubię to
Reakcje: klisza1993
ja doskonale wiem, ze moge to zrobic przez CS. instalujac apke z oficjalnego sklepu przed instalacja apka wymaga aby zainstalowac CS - dla mnie te dockery to przerost formy nad trescia przynajmniej w moim zastosowaniu. Myslalalem, ze jak jest apka w repo qnapclub to jest to zrobione lepiej - zastanawia mnie to czy autor aplikacji to testowal :p w zasadzie zadnej dokumentacji do tego chyba niema z tego co sie orientowalem ;)
Mattermost Pro działa znakomicie. Polecam. 1-click & run.
 
Mattermost Pro działa znakomicie. Polecam. 1-click & run.[/QUOTE]

Cześć czy mógłbyś napisać jak to uruchomiłeś? Ja także kupiłem wersje Premiemu. Instaluję ale gdy chcę odpalić
upload_2021-1-25_13-25-54.png

Powinno działać bez żadnych dodatkowych aplikacji.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mattermost