Recent Content by lukast

  1. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Dzięki - co do przerobienia filmów - pewnie racja, ale ciężko sie zebrac by to zrobić a jest tego trochę. Jeszcze jedno pytanie odnośnie bezpieczeństwa danych - mam NAS gdzie system na SSD + dane na raid1 2x HDD WD Red. No i fajnie. Ale jak najlepiej podejść do backupu tych danych by nie robić...
  2. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    HybridBackup to jak rozumiem backup z NAS -> zewnętrzny zasób ? A co polecasz do: - backupu wybranych katalogów z kompa z windows lub linux do NAS ? - backupu zdjęć z telefonu z androidem do NAS ? (myślałem właśnie o QSync na telefonie ?) - oglądania zdjęć które są na NAS - QPhoto czy coś innego...
  3. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Dzięki za odp. Jest jednak taka opcja - domyślnie ustawiona na 30 minut. Przy czym zauważyłem że pomimo tego często po 30 minutach to się nie dzieje. Najlepiej wyłączyć tę opcję ? Generalnie poznaję dopiero sprzęt i sporo niejasności - nie wiem jak wszystko poustawiać, mam sporo zdjęć i filmów w...
  4. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Ok dziękuję. To chyba go wezmę bo cena jest dosyć dobra a liczy się dla mnie też rozmiar :D Potwierdzam - ten UPS zakupiłem i działa - NAS go wykrywa ładnie. Jedyną wada tego UPS jest to że lekko "bzyczy" cały czas. Chciałem jeszcze dopytać o jedną rzeczy - naczytałem się wcześniej sporo o...
  5. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    No ok - ale czy poza brakiem tych informacji dodatkowych - będzie działał ? Poinformuje QNAP o przejściu w tryb zasilania bateryjnego ?
  6. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Znalazłem coś takiego: ZASILACZ UPS POWERWALKER 600VA STL 2xPL 230V 360W Ma wyjście usb i jest stosunkowo niedrogi. Jednak nie ma na liście kompatybilności - chociaż to chyba dosyć znany producent ups. Będzie ok ?
  7. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    No dobrze - ale w przypadku ups "offline" qnap nie wykryje że nie ma prądu ? I jeśli zdarzy się dłuższa przerwa to qnap i tak nie zamknie się w sposób bezpieczny ?
  8. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    OK - a w kontekście typu UPS - może to być ups offline ? Jak rozumiem wtedy qnap pochodzi jeszcze trochę, ale nie będzie wiedział że musi się wyłączyć ?
  9. L

    NAS do domu: TS-431P2-1G czy TS-351-2G

    Czesc, Ja niedawno zakupiłem TS-351 2g. Co jest fajnego w nim to ma 2 dodatkowe sloty m2 na dyski ssd (włożyłem 256 na system). Daj znać co zakupisz - jestem na etapie szukania UPS i nie mogę się zdecydować co brać. Jestem też ciekawy ataku ramsomware - jak do tego doszło, jako że zależy mi na...
  10. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Ehh, dzieki :) To teraz szukam jeszcze jakiegos niedrogiego ups. Nie jest dla mnie istotny czas dzialania bez pradu, ale by qnap zdazyl sie wylaczyc bezpiecznie
  11. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Dzieki za odp. Jeslo chodzi o ups to mozesz polecic jakis model? W kontekscie wyłączania qnap, jak bezpiecznie go wyłączyć na żądanie? Nie znalazłem w qts takiej opcji (ale mozliwe ze slabo szukalem). Przytrzymałem dłużej włącznik na obudowie, ale wtedy mam wrazenie ze wyłączył się natychmiast...
  12. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Ano była dobra, ale zaspałem. Teraz czekam - może na black friday coś się pojawi... Witam ponownie, No więc kupiłem ts-351. Mam 1 dysk m2 SSD 256 + 2 x WD Red 4GB Narazie odpaliłem NAS bez HDD i trochę się bawię (próbuję poznać). 1) Możecie doradzić jak najlepiej postawić system ? (static...
  13. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Nie jest mi potrzebny szybszy procesor. Po prostu kolega napisał że ts-451d2 ma wolniejszy procesor - to rzecz dyskusyjna. A jaki dysk m2 NVMe polecacie? (celuje w 256gb)?
  14. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    No nie wiem jak dla mnie J1800 słabszy od J4025 - ten drugi ma wyższa częstotliwość w trybie turbo, wspiera szybsza pamięć (DDR4) i ma większ cache: Intel Celeron J1800 vs. Intel Celeron J4025 - Benchmark and Specs
  15. L

    QNAP TS-351 czy TS-431p2

    Ma slabszy procesor niz 351?