Recent Content by mackowiakp

  1. mackowiakp

    Pomoc Różnica między BACKUP a SYNC

    Nie i zrobiłem to specjalnie. "Przepchanie" ok 12 GB przez mój uplink (mam połączenie LTE do Internetu) zajmuje kilka godzin. Stąd w chmurze trzymam tylko jedną wersję. Wersjonowanie mam na dość prymitywnym funkcjonalnie ale za to tanim niby NASie firmy WD. Nie potrafi wiele ale RSYNC ma. Tu...
  2. mackowiakp

    Pomoc Różnica między BACKUP a SYNC

    Tak czytałem to. Napisano iż: Tyle że utworzony jest jeden backup a każde następne uruchomienie z harmonogramu tak jakby robiło SYNC z tym utworzonym pierwotnie. Co zresztą było by dla mnie OK. Stąd moje pytanie bo w/w link nie tłumaczy tego.
  3. mackowiakp

    Pomoc Różnica między BACKUP a SYNC

    Mam następujące pytanie bo nie do końca rozumiem. Jaka jest różnica między zadaniami BACKUP a SYNC w HBS3. Zadanie SYNC w wersji jednokierunkowej tzn zawartość katalogu w chmurze jest lustrzaną kopią katalogu z NAS. Jak rozumiem zadanie BACKUP (w odróżnieniu od SYNC) kopiuje do chmury wszytko...
  4. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    Cóż różne są opcje. Moja Córka prowadzi biuro rachunkowe i ma 2 TB w chmurze które ma z racji kupienia licencji na oprogramowanie finansowe. Ale co ciekawe uruchomić można tam serwer RSYNC. I bez problemu backupuje się NAS do tej chmury.
  5. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    Ale warto. !00GB za friko na zawsze - super sprawa!
  6. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    OK, "się dodało" dodatkowe 100 GB. Dziwne tylko że w myQNAPcloud nie mam opcji "Storage". Ale widać to w HBS3. Wersja FW - QTS 5.1.5.2645
  7. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    Tak, zarejetrowałem w formularzu. Jak robię to drugi raz (i następne) to wyświetla się taki komunikat:
  8. mackowiakp

    Pomoc Dostęp do chmury QNAP

    Czy jest jakiś sposób na dostęp do plików w chmurze QNAP (obecnie 18GB mam jadzieję że w przyszłości będzie dodatkowe 100GB). Chodzi mi o dostęp z pominięciem logowania się do NAS i korzystania z File Station. To na przypadek awarii NAS i konieczności dostępu do plików bez aktualnie działjjącego...
  9. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    OK ja robię backupy od 3 dni codziennie. Ale dalej jest 16 GB
  10. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    Ale mnie chodzi o dodatkowe 100 GB. 16 GB mam. A dokładnie chodzi mi o to co dostałem w mailu od QNAP:
  11. mackowiakp

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    Czy ktoś dostał dodatkowe 100 GB w chmurze QNAP do backupu? Mam harmonogram backupu katalogu z NAS do chmury i drugie zadanie synchronizacji jednokierunkowej. HBS3 pokazuje jednak cały czas że mam dostępne tylko 16 GB bez obiecanych w takiej sytuacji dodatkowych 100GB.
  12. mackowiakp

    Pomoc Użycie wyświetlacza LCD

    Tutaj masz fragment mojego kody w shelu /sbin/daemon_mgr lcdmond nolog /sbin/lcdmond > /dev/null /sbin/daemon_mgr lcdmond stop /sbin/lcdmond > /dev/null lcd_tool -1 "*** RADIO ***" -2 "Inicjalizacja..." I pamiętaj po skończeniu używania displaya włączyć daemon_mgr !!! /sbin/daemon_mgr...
  13. mackowiakp

    Pomoc Użycie wyświetlacza LCD

    Problem już dawno rozwiązałem ;-)
  14. mackowiakp

    Pomoc RSYNC plików na mayQNAPcloud Storage

    Chciałbym zrobić backup MariaDB w kontenerze na myQNAPcloud Storage za pomocą RSYNC. Zasób w chmurze QNAP zamontowany za pomocą HybridMount.. Robię to z kontenera za pomocą polecenia poniżej. $path - zmienna zawierająca ścieżkę do zamontowanego zasobu z myQNAPcloud Storage. rsync -ratxvO --force...