Recent Content by Marcel

  1. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    juz dawno nie bawilem sie ale jak dobrze pamientam chodzilo o mysql - kolejnosc ma znaczenie Chyba najpierw trzeba bazy utworzyc, potem skrypt wrzucic zatrzymac serwer www i uruchomic - powinno dzialac
  2. M

    rsync przez Internet - do rsyncd na QNAP?

    udaje mi sie dodac uzytkownika jednak cos jest nie tak bo po ssh nie moge sie zalogowac mam problem dodaniem dla nowego uzytkownika uprawnien takich samych jak admin. jaka jest kolejnosc by osiagnac ten cel? <wstydnis>
  3. M

    rsync przez Internet - do rsyncd na QNAP?

    Witam ponownie jak zwykle sprowadza mnie problem - dodaje komendą użytkownika czy powinienem podać powałkokę i nazwę grupy bo udaje mi sie tworzyc uzytkownika jednak nie moge na nowo utworzonym koncie zalogowac ani zdalnie ani lokalnie wpisuje komende adduser -s /bin/sh -G administrators QNAP...
  4. M

    rsync przez Internet - do rsyncd na QNAP?

    Czy jest jakas komenda lub możliwosc podpatrzenia ilu mam dodanych uzytkowników do QNAPa i z jaką nazwą?
  5. M

    rsync przez Internet - do rsyncd na QNAP?

    Tyle ze ja nie mam tego polecenia "useradd" i nie co mam zrobic by bylo na moim qnapie pomocy
  6. M

    rsync przez Internet - do rsyncd na QNAP?

    Witam Mam problem z dodawaniem uzytkownikow krzorzy mogli by sie logowac zdalnie do servera, zainstalowalem ssh ale mam problem z dodaniem uztkownikow Poprsze za roczke bo moze jako poczatkujacy cos niepoprawnie robie Plase ;(
  7. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    hahaha hahaha hahaha ja nie mogę ok wirtualne servery z ponizszego przypisu chodza ale pojawil sie problem z phpMyAdmin wywala Not Found The requested URL /phpMyAdmin/ was not found on this server. Apache/1.3.41 Server at http://www.domena1.pl Port 80 NameVirtualHost *:80 <VirtualHost...
  8. M

    NIe zasysa z Rapida

    Dziękuje wszystkim za pomoc moja stacja pobierania zaczeła współpracować z rapidem. NIe wiem co mogło pomóc pod uwagę biore 3 możliwości które miały miejsce. 1. Zmiana konta na rapidzie (najbardziej prawdopodobne-prawdopodobnie coś z tamtym kontem nie było do końca ok) 2. Przeinstalowany cały...
  9. M

    WORDPRESS i dwie zarejestrowane domeny - HELLP :(

    Witam! Chciałbym prosić o pomoc w kwesti uruchomienia 2 domen na QNAP 109PRO II. Zrobiłem zgodnie z sugestią jak w poscie dot. serverów wirtualnych jednak coś mi nie chodzi. Zrobilem dwa katalogi dla zarejestrowanych domen Następnie dodałem skrypt w ktorym chcialem wykorzystac folder z...
  10. M

    Prawa dostępu do zasobów sieciowych (folderów) itp - WWW

    Poczytałem sobie jak mi Pan radził jednak trudno mi znaleść odniesienie do Apache na QNAP gdyż umiejscowienie plików confi jest inne niż w owych manualach. Nie chcę nic zmieniać pochopnie by nie nabroic. Zastaanwiam sie nad PHP tyle ze tez to jest dla mnie obce. A moze PAn podpowie Chce by do...
  11. M

    Prawa dostępu do zasobów sieciowych (folderów) itp - WWW

    Witam! Chciałem prosić o podpowiedź: Chce postawić serwer WWW na 109 ale z ograniocznymi prawami dostępu tzn. np strona startowa znajdujaca się w katalogu głownym w której umieszczone są hiperłącza do innych podstron (które mogą być nawet umieszczona w innym katalogach) Przejście podstrony...
  12. M

    NIe zasysa z Rapida

    Tak QNAP chodzi w tej samej sieci co komputery, co chodzi o dodawany link z RS nie znika chociaż róznie ładuje się, miałem kilka przypadków, że nie mogło dodać go do kolejki. Zatrzymanie i zwnowienie pobierania też jakoś nic nie dało rezultatow pozytywnych
  13. M

    NIe zasysa z Rapida

    Ruszylo jednak znowu wrocilo do starego stanu rzeczy i problem Znowu nie zasysa w zalaczeniu screna.
  14. M

    NIe zasysa z Rapida

    Wlasnie robilem screny by umiescic na forum jak ruszylo pobieranie z RS naprawde dziwne nie wiem czym to bylo spowodowane Dziekuje za pomoc