Recent Content by marcmo

  1. marcmo

    Przy piwie Monitoring domu po GSM

    Posiadam takie rozwiązanie. Korzystam z routera TP-LINK MR600, są dostępne tańsze wersje. Monitoring działa sobie na switchu POE. 4 kamery zewnętrzne HIK Vision, ostatnio widziałem je po 249zł za sztukę. Kamery zapisują klatki w chmurze więc nie potrzeba żadnej pamięci zewnętrznej. Opcjonalnie...
  2. marcmo

    Pomoc Virtualstation - problem

    To jest jakiś dramat. Wyczyściło mi wszystkie wirtualki.
  3. marcmo

    Pomoc Minecraft doker - brak woluminu

    Ok, czyli tworzę ścieżkę i dopiero instaluję kontener. Teraz dopiero przejrzałem stronę i jak zobaczyłem tutorial dla S to muszę stwierdzić, że nasz Container Station to jakieś archaiczne narzędzie... Dzięki!
  4. marcmo

    Pomoc Minecraft doker - brak woluminu

    Generalnie sugerując się poniższym wideo: Link: https://www.youtube.com/watch?v=yblN8XabE1M&ab_channel=accessrandom Metodą prób i błędów znalazłem działający serwer: marctv/minecraft-bedrock-server:latest
  5. marcmo

    Pomoc Minecraft doker - brak woluminu

    No właśnie gdy tworzę inne kontenery to wolumin się tworzy, pojawiają się foldery dostępne w FIle Station ale plików dalej nie widać. Zmieniałem ustawienia dostępu, logowałem się jako administrator i mimo to plików nie widać.
  6. marcmo

    Pomoc Minecraft doker - brak woluminu

    Witam. Dałem się namówić na postawienie serwera Minecraft. Kompletnie nie jestem konsolowy, robię takie rzeczy kiedy na prawdę muszę albo ktoś bardzo prosi ;) Otóż serwer na dokerze udało mi się postawić, serwer działa, mam nad nim jako taką kontrolę (na ile potrafię). Mogę go restartować...
  7. marcmo

    Przy piwie Jaki VPN wybrac na 2023r ?

    A VPN w routerze?
  8. marcmo

    Sprzedam Sprzedam HS-453dx 8GB

    Witam, Po przesiadce na nową maszynę mam na sprzedaż Qnapa HS-453dx. Qnap HS-453DX, Silent NAS, multimedialny serwer plików. Warszawa Wola • OLX.pl Cena jaka mnie interesuje to 2900zł - do lekkiej negocjacji. Serwer jest bez dysków.
  9. marcmo

    Pomoc TS-464 - konfiguracja, ustawienia, propozycje

    Ja w tym serwerze na M2 mam temperatury rzędu 54-57 stopni bez radiatora i 44-48 z radiatorem. Tylko CPU i M2 są tak ciepłe, reszta w normie 36-40 stopni.
  10. marcmo

    Pomoc SSD + EDGE TPU

    TS-464 ale to rozwiązanie jest chyba możliwe w wielu innych.
  11. marcmo

    Pomoc SSD + EDGE TPU

    Witam, Chcę zastosować dysk SSD na system i zastanawia mnie czy drugi slot M.2 można jednocześnie wykorzystać na akcelerator Corala. W opisie serwera jest napisane: "gniazda M.2 PCIe Gen3, które aktywują pamięć podręczną lub pulę pamięci masowej SSD, zapewniając większą wydajność, lub Edge TPU...
  12. marcmo

    Nowość QNAP TS-464

    No właśnie czekam i czekam i chyba wezmę TS-364 bo w zupełności mi wystarczy.
  13. marcmo

    Nowość QNAP TS-464

    Już nawet Szwedzi dostali go na testy ;) TS-464 W Chinach kosztuje około 2550zł, u nas obstawiam ponad 3000zł ;)
  14. marcmo

    Nowość QNAP TS-464

    Wolę zdecydowanie wersję tower ale jeśli byłaby droższa w co wątpię to rozważę też opcję rack. Nie mam doświadczenia z serwerami rack ale obawiam się że ich chłodzenie jest głośniejsze.
  15. marcmo

    Nowość QNAP TS-464

    Witam, Od pewnego czasu próbuję wybrać między TS-453D a TS-473A i wczoraj natknąłem się na informację o nowości, TS-464. Znalazłem tylko wzmiankę, że dostępny będzie w drugim kwartale 2022, czy ktoś może wie kiedy będzie można go kupić w Polsce? Jego konfiguracja jest dla mnie idealnym...