Recent Content by Meriox

  1. Meriox

    Pomoc Kopia dysku z systemem na zewnętrzny większy dysk

    Cześć, Posiadam TS-128A i chciałbym w nim zmienić dysk na większy. Czy istnieje możliwość skopiowania całej zawartości wraz z ustawieniami QTS'a oraz zainstalowanymi aplikacjami na nowy większy dysk? Zależy mi na tym aby po zmianie dysku na nowy, nie trzeba było przeprowadzać inicjalizacji oraz...
  2. Meriox

    Pomoc Malware i qnap

    _Floyd... poważnie z tym narzekaniem? Jakoś posty Mol'a bardziej rzuciły mi się w oczy :D Po pierwsze, zamiast zaśmiecać ten temat, otwórzcie kolejny np. "Qnap jest beeee". Po drugie zamiast zaśmiecać forum sprzedajcie Qnapy i kupcie coś u konkurencji. Zaoszczędzicie czas na dalsze planowanie...
  3. Meriox

    Pomoc Malware i qnap

    Potwierdzam słowa kolegi Spooky'ego. Mol, straszny malkontent z Ciebie. Prawie w każdym temacie narzekasz na Qnapa. Co stoi na przeszkodzie żeby go sprzedać i przejść na rozwiązanie konkurencji? Ja całkiem niedawno kupiłem swojego pierwszego NASa i wiedząc o nie rozwiązanym problemie z malware...
  4. Meriox

    Qnap TS-128A SSD czy HDD?

    Adata na 3D Nand też jest e podobnej Patriot i Adata na NAND 3D też są w podobnych cenach.
  5. Meriox

    Qnap TS-128A SSD czy HDD?

    Myślę, że poniżej 600zł.
  6. Meriox

    Qnap TS-128A SSD czy HDD?

    Wcześniej podobne zadania spełniał asus rt-ac56u z podpiętym pod USB dyskiem 500GB i spokojnie to wystarczało. Multimedia, które już przeglądnąłem lub przesłuchałem i mi się znudziły były wywalane. W związku z tym SSD 980GB jeżeli chodzi o pojemność też byłby wystarczający. Pytanie tylko czy...
  7. Meriox

    Qnap TS-128A SSD czy HDD?

    Cześć, Zakupiłem niedawno TS-128A. Wiem... wiem... zaraz mnie zganicie, że jednodyskowy ale nie jest przeznaczony do backupu. Ściągam nim multimedia z kont premium (przez jDownloadera) a następnie udostępniam innym urządzeniom. Służy również jako serwer DLNA. Pliki starsze niż 6-mcy są kasowane...
  8. Meriox

    Pomoc Dostęp do plików na dysku USB

    Z jednej strony lepiej zmienić lub wyłączyć admina bo jest to bezpieczniejsze a z drugiej, wiąże się to ze sporymi problemami podczas użytkowania. Dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość zmiany admina na inny login ale jeżeli rzeczywiście mam się codziennie wqrzać bo coś nie działa to jednak...
  9. Meriox

    Pomoc Dostęp do plików na dysku USB

    No niestety w takim razie trzeba z tym żyć. W Qnapie pewnie nie można też zmienić loginu dla głównego administratora z admin na inny? Szukałem już chyba wszędzie ale nie znalazłem takiej możliwości.
  10. Meriox

    Pomoc Dostęp do plików na dysku USB

    No to słabo. Myślałem że użytkownik z prawami administratora to odbicie lustrzane admina a jednak czasem człowiek trafia na zagwozdkę i trzeba kombinować na dodatkowym koncie.
  11. Meriox

    Pomoc SAMBA - dostęp bez uwierzytelniania

    Rzeczywiście nie miałem nadanych praw odczytu dla gościa. Mimo wszystko Windows 10 nadal prosi o dane logowania. Pozostałe urządzenia, jak tablet czy Android Box mają dostęp bez podawania użytkownika i hasła.
  12. Meriox

    Pomoc Dostęp do plików na dysku USB

    Przepraszam, że odkopuję temat ale mam ten sam problem... Stworzyłem drugie konto z uprawnieniami administratora ale za każdym razem kiedy włożę pendrive'a czy dysk pod USB to na stworzonym koncie muszę dodawać uprawnienia do tego dysku. Da się ustawić tak, aby na nowe konto z uprawnieniami...
  13. Meriox

    Pomoc SAMBA - dostęp bez uwierzytelniania

    Panowie mam problem z Sambą. Wszystko było w porządku do wczoraj tzn. w sieci lokalnej nie było wymagane podanie loginu i hasła. Dzisiaj SMB woła o podanie danych do zalogowania. Czy dodanie dodatkowo jednego użytkownika z prawami administratora mogło spowodować tą zmianę? Wersja...
  14. Meriox

    Pomoc Dostęp do QTS przez www z zewnątrz

    Cześć, Jestem świeżym użytkownikiem QNAPa TS-128A tak że proszę o wyrozumiałość. Chciałem się dostać do QTS na swoim Nasie przez przeglądarkę spoza swojej sieci. Loguję się do myQNAPcloud, z którym nie ma najmniejszych problemów - jest dostęp do plików. Następnie w myQNAPcloud klikam przy nazwie...
  15. Meriox

    Pomoc Malware i qnap

    Taką adnotację dodaje każdy producent, który udostępnia recovery. Dotyczy to nie tylko NAS'ów ale również telefonów, routerów etc. Jeżeli wszystko robi się wg instrukcji i nie będzie przerwy w dostarczaniu prądu podczas całej procedury, to będzie OK :)