Recent Content by Mfuchs

  1. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    A! to teraz rozumiem :) . Jak wrócę z pracy spróbuję tego rozwiązania ! Dzięki !
  2. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    czekaj czekaj .. to proszę wytłumacz mi bo tego nie wiem ... czy w takim razie jeśli najpierw postawie switcha od którego będzie szło do nasa a drugi kabel do routera to one będą wszystkie w jednej sieci lokalnej ??
  3. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    no nie na routerze wpisałem no i właśnie jak przed routerem switcha postawie to by trza było osobno do nas a osobno do routera
  4. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    No switchy u mnie Ci dostatek :) . Na jednym wiszą telewizor , wzmacniacz , na drugim właśnie NAS , a na trzecim drukarka sieciowa , głośniki i komp mojego dziecka . Zrobiłem tak bo jak któryś z elementów jest tylko na Lanie 100 to jeśli nie yło za switchem 1gb to zwalniało do 100 . Pytanie...
  5. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    1. Dzięki za podpowiedz Btw, po co Ci router pomiędzy PC, a NAS? A jak mam rozgałęzić łącze po całym mieszkaniu ? ( bo nie chce wifi )
  6. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    ok. ponowiłem test i 154/153
  7. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    a oto i wyniki pomiaru prędkości dysków nas
  8. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    No nie . Wyłączone wszystkie inne odbiorniki . Aktualizacji windowsa też na pewno nie . Jeśli chodzi w nasie - to żadnej wiekszej aktywności , max kilka kb
  9. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    No więc podsumowując , po tych wszystkich powyższych "czarach" i aktualizacji sterownika LAN wynik 621/1000 . Lepszy rydz niż nic ... Ale te brakujące 400 nie dają mi spokoju .
  10. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    Super, tylko karta LAN jest Intela nie Realteka . A power save już właśnie wyłączyłem Cały ciąg wyczyszczony ! :)
  11. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    Po testach .. A więc tak :) . Podłączyłem do INNEGO kompa 2-3 pierwsze pomiary to samo . Potem jakby się zaprzyjaźniły :) i poszło praktycznie 1000/1000 , nawet jak podłączyłem już przez sieć to też ok. Po podłączeniu do PC ( samym kablem ) kaszana , pierwsze pomiary max 10/1000 potem max...
  12. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    Gmerając w ustawieniach sieciówki i dając na full duplex 1gb a nie auto negocjacja , uzyskałem wynik 390/1000 ( wobec 5/1000 to znaczna poprawa ;) ) . ale wieczorem jak mówicie przyłącze nasa bezpośrednio do kompa .
  13. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    Pawliko : Nie , to fakt ! Pigers : ostrzeżenia nie ma żadnego , dane wrzucam normalnie z poziomu windowsa tak standardowo :) Penerros : Pomiędzy Pc a qnapem jest router TL-600VPN i jakiś switch ( też jakiś tplink 1gb) , próbowałem z pominięciem switcha to samo . Bezpośrednio do pc nie próbowałem
  14. Mfuchs

    Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

    Witam Wszystkich ! Moje pytanie tyczy się sytuacji przedstawionej na poniższym zdjęciu . Pliki na NAS wgrywają się bezproblemowo z pełną szybkością sieci , natomiast w drugą stronę nie jest tak różowo ( zresztą jak na zdjęciu ) . Nie wiem co może być przyczyną . Zaznaczam , że oba komputery są...
  15. Mfuchs

    Cześć !

    Cześć wszystkim !