Recent Content by milwis

  1. milwis

    Pomoc FTP:

    Nie tylko w vpn. Serwer, który wysyła mi pliki jest na Litwie. i teraz zaczęło to działać. W niedziele będę we Włoszech to sobie potestuje.
  2. milwis

    Pomoc FTP:

    Generalnie częściowo problem rozwiązało nadanie folderu docelowego dla konkretnego użytkownika. Dzięki temu da się połączyć z innych krajów oraz aplikacji klienckich. Na tę chwile nie działa połączenie poprzez internet oraz windows explorer (z poza polski) ale raczej jakoś to przeżyje.
  3. milwis

    Pomoc FTP:

    Masz rację- to dokładnie było napisane w logu. Przyszedłem z tym do Was bo od samego początku miałem to załączone. Wyłączenie tej opcji albo zmiana adresu na wewnętrzny nic nie zmienia. Zawsze odpowiada adresem wewnętrznym.
  4. milwis

    Pomoc FTP:

    dla testu próbuje się połączyć przez tester albo z różnych adresów ip przez vpn
  5. milwis

    Pomoc FTP:

    Na quFirewall dodałem wyjątek i teraz przynajmniej się łączy z serwerem bo wcześniej to od razu odbijał się na próbie połączenia. Teraz się loguje użytkownik i dopiero jak ma ustanowić port do transferu to się krzaczy 1647529857 Tu wrzucam pełny log z ftptest.net Status: Resolving address of...
  6. milwis

    Pomoc FTP:

    @pigers no i niestety nie masz racji. W przypadku tego routera czy dam 20,21 na 21 czy osobno 20 i osobno 21 na odpowiednie działa tak samo. Ustawiłem 5 portów pasywnych i każdy dodałem na routerze osobno i kompletnie nic to nie zmieniło.
  7. milwis

    Pomoc FTP:

    Witam. Przychodzę z problemem poruszanym już kilkukrotnie ale niestety jak na razie żadne rozwiązanie nie pomogło. Próbuje ustawić serwer FTP za pomocą QuFTP ale tak jak pisali inni nie pobiera danych katalogów. Testuje za pomocą ftptest.net oraz internet explorera lub windows explorera łącząc...
  8. milwis

    Pomoc Kilka serwerów ftp pod tym samym adresem IP

    Tak. Poprostu mam 2 qnapy, na których stoi ftp pod tym samym zewnętrznym adresem ip :)
  9. milwis

    Pomoc Kilka serwerów ftp pod tym samym adresem IP

    Drugi pojawiający się czasami błąd to Nie pamiętam dokładnie ostatniej linijki także może się troszkę różnić ale na pewno kod błędu to 227 Kolejna informacja: W przypadku gdy próbuje połączyć się po porcie 2099 to dostaje komunikat z post nr 1. Gdy po porcie 2100 ( ten działa w przeglądarce...
  10. milwis

    Pomoc Kilka serwerów ftp pod tym samym adresem IP

    Witam. Mam problem z podłączeniem się za pomocą windows explorera w windows 10 z serwerem FTP, który postawiony jest na porcie 2099. Na tym samym IP stoi już jeden serwer FTP na porcie 21. Z tym drugim na 2099 mogę bez problemu połączyć się przez przeglądarkę i wszystko działa jak należy ale...
  11. milwis

    Pomoc Zmiana wielkości wolumenu (na mniejszy)

    Niestety nadal nie wiele mi to mówi. Przekonwertowałem na wolumin uproszczony i efekt udało się osiągnąć choć nie do końca tak jakbym chciał ale przynajmniej bez formatowania.
  12. milwis

    Pomoc Zmiana wielkości wolumenu (na mniejszy)

    Witam. Czy istnieje możliwość zmniejszenia wielkości wolumenu bez formatowania? Podczas konfiguracji nie został wybrany dynamiczny tylko statyczny typ wolumenu i w tym wypadku zajął całą przestrzeń dyskową. Czy można teraz go zmniejszyć i stworzyć drugi? Pozdrawiam
  13. milwis

    witam :)

    witam :)
  14. milwis

    Pomoc TS-451U RAID 1 - zdegradowany

    Witam. Mam podobny problem. Dziś nie mogłem z żadnego urządzenia (oprócz pulpitu przeglądarki) uzyskać dostępu do danych na swoim qnap. Po wielu próbach stwierdziłem że wyjmę dyski i zrobie całkowity reset do ustawień fabrycznych. Następnie włożyłem tylko jeden dysk (przekonany o tym że...