Recent Content by mkz75

  1. M

    Pomoc TS-x53B najnowszy bios

    Kochani, czy ktoś mógłby podesłać mi najnowszy bios do 253B? Będę wdzięczny. PS Tak, wiem, upgrade biosu niesie ze sobą ryzyko... Jestem tego świadomy.
  2. M

    Pomoc TS-253Be wymiana RAM - na HX318LS11IB/8 nie uruchamia się

    Sądzę, że dalsza obserwacja nie ma żadnego sensu... ;) Chodzi.
  3. M

    Pomoc TS-253B samoistne restarty

    Zobaczymy, ze sprzętem jak z pacjentami u lekarza - swędzenie za uchem nie zawsze oznacza to samo... ;) Póki co druga doba stabilnej pracy - nigdy wcześniej się nie zdarzyło, żeby w ciągu 2-3h nie było min. jednego restartu. Obserwuję dalej.
  4. M

    Cześć

    Mój pierwszy NAS - TS-253G. Już na wstępie z problemami ;)
  5. M

    Pomoc TS-253Be wymiana RAM - na HX318LS11IB/8 nie uruchamia się

    Może miała inny .rev sprzętowy? Ze sprzętem, do którego nie da się zajrzeć bez utraty gwarancji, z ograniczonym dostępem do firmware'u znalezienie przyczyny to najczęściej przypadek.
  6. M

    Pomoc TS-253Be wymiana RAM - na HX318LS11IB/8 nie uruchamia się

    U mnie ta sama pamięć powodowała restarty co kilka godzin - nas był całkowicie niestabilny (więcej w wątku o moim 253b). Na 1600 z laptopa śmiga pierwszy raz cały dzień bez restartu, i to pod obciążeniem. Mam przypuszczenie, że bios sprzed roku w zestawieniu z tymi kostkami daje odpały.
  7. M

    Pomoc TS-253B samoistne restarty

    W ramach testu podmieniłem pamięci - włożyłem 2x8gb w specyfikacji 1600 z laptopa, dwóch całkiem różnych marek, a tamte z dysku wrzuciłem do komputera. NAS śmiga cały dzień pod obciążeniem. Ten test zamierzam robić przez następnych kilka dni, lub do najbliższego klęknięcia - w zależności, co...
  8. M

    Pomoc TS-253B samoistne restarty

    Ja skończyłem właśnie test - pamięci są ok. Póki co puściłem na oryginalnych kostkach i egzaminuję, ale jednocześnie już przygotowuję się do odesłania. A radziła babcia, żeby kupić S... ;) Skoro biosu brak - nic nie wymyślę. Dziękuję, zamykam.
  9. M

    Pomoc TS-253B samoistne restarty

    Czyli procedura reklamacji staje się coraz bardziej prawdopodobna. Zastanawiam się, czy pamięć nie jest jednak strzelona. Nie udało mi się niestety wymusić startu memtesta z pendrive'a.
  10. M

    Pomoc TS-253B samoistne restarty

    Dzięki za info. Chciałbym spróbować uaktualnić bios, jednak nie wiem, skąd go pobrać - linki ba forum nie działają. Ciekawostka: w biosie stoi już blisko 3h i nic.
  11. M

    Pomoc TS-253B samoistne restarty

    Dzień dobry, Niedawno nabyłem NAS jwt - fabrycznie był wyposażony w 4GB(2x2) ramu, które od razy wymieniłem na 16GB (2x8 HyperX Impact 16GB - model HX318LS11IBK2/16). Po zainstalowaniu dysków zauważyłem, że NAS dokonuje samoistnych restartów w interwałach circa 1-3h, bez wyraźnej przyczyny...
  12. M

    BIOS TS-X53B

    OK, dzięki, w takim razie idę do innego wątku opisać swój problem, może ktoś coś mądrego mi podpowie.
  13. M

    BIOS TS-X53B

    Witam, Link wyświetla mi błąd - brak uprawnień. Skąd mogę pobrać ten bios? Dziękuję.