Recent Content by mleczyk

  1. M

    Pomoc TS-351 wiatrak

    Witajcie! Po ostatniej aktualizacji QTS'a do wersji 4.4.1.1146 przestał się wyłączać wiatrak chłodzący wnętrze obudowy. Ustawione mam na tryb cichy. Przed aktualizacją wiatrak przestawał się kręcić razem z dyskami kiedy te się usypiały. Po aktualizacji dyski się usypiają a wiatrak obraca nadal...
  2. M

    Pomoc SSD + 3xHDD - jaka konfiguracja?

    Właśnie zastanawiam się jak zrobić swój układ 3xHDD + 2xM2.SSD i chyba posłucham waszych rad. RAID1 2xSSD (system) RAID1 2xHDD SINGLE 1xHDD
  3. M

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    Może ma tu wpływ hardware chociaż z drugiej strony byłoby to dziwne. Nie mogę edytować wiadomości dlatego przepraszam za post pod postem. Sprawdziłem jeszcze raz i po włączeniu HDS i ustawieniu hibernacji np na 10 minut nie hibernuje się. Widać że dyski coś pracują (diody) dość często jakiś raz...
  4. M

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    Używany do multimediów. Głównie oglądanie filmów i seriali z dysku + YouTube + jakieś zdjęcia z wakacji ale to rzadko i to nie jest bardzo ważne. Wybór padł na TS-351 głównie z powodu złącza HDMI. Kiedyś miałem RPi z KODI na pokładzie, nie był idealny ale robił to co chciałem. Może jest jakaś...
  5. M

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    Jasne ale ze względu na specyfikę sieci w domu NAS musi stać w sypialni... Nie ukrywam, że przeszkadza jego szumienie w nocy. Jakimś wyjściem jest ustawienie harmonogramu zasilania i wyłączanie NASA na noc. Ale to też nie jest idealne rozwiązanie bo czasem NAS jest używany do późnych godzin...
  6. M

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    Witajcie Mam TS-351 i ustawioną hibernację po czasie 10 minut bezczynności. Wszystko chodziło fajnie do momentu kiedy uruchomiłem HybridDesk Station. Od tego momentu NAS przestał się usypiać... Tak się domyślam, że nie usypia się bo dyski pracują (przez HD Station?). Czy jest jakieś rozwiązanie...
  7. M

    QNAP TS-351

    W sumie możesz mieć rację. Planuję uruchomić 2-3 VM z linuxami (jeden z desktopem, dwa tylko SSH). Pytanie czy te 4GB starczą?
  8. M

    QNAP TS-351

    Planuję od razu dokupić jedną kostkę 4GB (ewentualnie w przyszłości wymienić kolejną) Jako SSD planuję zakupić: Kingston A1000 240GB PCIe x2 NVMe (SA1000M8/240G)
  9. M

    QNAP TS-351

    Dzięki za informację. To już szala zakupu QNAP'a przeważona. Muszę więcej zaznajomić się z tematami na forum
  10. M

    QNAP TS-351

    Dokładnie tak. Chciałbym włożyć 3 dyski HDD i zrobić RAID5 a do jednego ze slotów M2 dać SSD na cache. Czy to "zabangla"? :)
  11. M

    QNAP TS-351

    Witajcie Forumowicze! To mój pierwszy post na Waszym forum. Obecnie mam NAS'a od syno* ale chcę się przesiąść na QNAP'a. Trafiłem na ten wątek szukając odpowiedzi na pytanie czy na TS-351 mogę postawić taką konfigurację: RAID5 na 3xHDD plus cache na 1xSSD M2 (w przyszłości może dokupię drugi SSD...