Recent Content by mskrapi1980

  1. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Nie specjalnie widzę różnicę, być może dla tego że na czas naprawy wróciłem do poczciwego TS-251a - a był on już dosyć wolny. Podobno N5105 ma być bardziej energooszczędny.
  2. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Dzisiaj zauważyłem, że dostałem NAS-a z CPU N5105, stare urządzenie miało N5095 :)
  3. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Nas odesłany do producenta. Qnap wymienił urządzenie na nowe i przedłużył gwarancję o 40dni, trwało to ok. 1m-c. Ufff, a już myślałem że $$ poszły się golić :ROFLMAO:
  4. M

    Pomoc Qnap Club

    dzięki za info
  5. M

    Pomoc Qnap Club

    Cześć. Wrócił nowy Nas po wymianie gwarancyjnej i co ciekawe nie ładuję się repozytorium Qnap Store. Co źle robię? Działa tylko pierwszy adres MYQnap, reszta jest pusta. Zaznaczone zezwolenie na instalację bez podpisu.
  6. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Zgadza się, ale na szczęście gwarancja aktualna i obejdzie się bez straty kasy.
  7. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Problem odnaleziony. Helpdesk Qnapa twierdzi, że to pamięć RAM a testy to potwierdzają. Tym samym NAS leci na gwarancję.
  8. M

    Pomoc pomoc, pytanie

    Karta Qnap-a czy coś z rynku?
  9. M

    Pomoc pomoc, pytanie

    jak udało Ci się wcisnąć tyle dysków do TS-264?
  10. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Hmmm, to nie bardzo wiem co zrobiłem źle bo plik to był export w VM na starym NAs-ie. Jak mogę to zrobić inaczej ? Dodam, że migracja na nowy nas za pomocą LAN poszła ok. tak
  11. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Postawiłem wszystko na nowo. Stary obraz HA niestety nie wstał - wysypało taki błąd: za pomocą migracji ze starego NAS-a wszystko odpaliło bez problemu. Pochodziło dwa dni i wywaliło w nocy: Gdzie szukać przyczyny ? Dodam , że postawiłem całkowicie nowego HA i działa bez problemu.
  12. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Z ciekawości, jak się "wybootować" z USB ?
  13. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Dokładnie :ROFLMAO: Na szczęcie wszystko jest na gwarancji, tyle dobrego. Nas został zaktualizowany do bety i zaczynam na nowo. Mam nadzieje, że to ja coś spartoliłem :)
  14. M

    Pomoc Test RAM + dyski

    Szukałem ale nie znalazłem więc mnie nie zabijcie. Kupiłem TS-264 + 2TB WD Red NVME - serwer coś ma dziwne losowe błedy. np. uruchomiona virtualka (HA) - po backupie pada, ponowna instalacja se starego backupu nie daje efektu. Nowa inicjalizacja NAS-a i nie można zainstalować VM - [App Center]...
  15. M

    Sprzedam TS-251A 8GB

    Załączam fotki.