Pomoc Test RAM + dyski

mskrapi1980

Entry Technician
Q Associate
24 Październik 2018
41
7
8
43
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Szukałem ale nie znalazłem więc mnie nie zabijcie. Kupiłem TS-264 + 2TB WD Red NVME - serwer coś ma dziwne losowe błedy.
np. uruchomiona virtualka (HA) - po backupie pada, ponowna instalacja se starego backupu nie daje efektu.
Nowa inicjalizacja NAS-a i nie można zainstalować VM - [App Center] Failed to install Virtualization Station. QTS detected an unauthorized app change.
Już głupieje. Jest jakiś sposób aby z poziomu NAS-a przetestować wbudowany RAM i przeskanować dysk M2?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Podepnij monitor, klawiaturke, wybootuj sie z memtesta86 z USB.
Analogicznie wybootuj sie z Linuxa / czego chcesz i sprawdź dysk.

Czy ostatnio nie pisałeś, że okazyjnie kupiłeś ? ;)
 
Postawiłem wszystko na nowo. Stary obraz HA niestety nie wstał - wysypało taki błąd:
1684221711198.png

za pomocą migracji ze starego NAS-a wszystko odpaliło bez problemu. Pochodziło dwa dni i wywaliło w nocy:

1684221800464.png


Gdzie szukać przyczyny ?

Dodam , że postawiłem całkowicie nowego HA i działa bez problemu.
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
qnap twierdzi że nie umiesz kopiowac plików (albo ma coś innego na myśli)
plik przekopiowany z nasa starego ma inną sumę kontrolną niż po sprawdzeniu na nowym
Hmmm, to nie bardzo wiem co zrobiłem źle bo plik to był export w VM na starym NAs-ie. Jak mogę to zrobić inaczej ? Dodam, że migracja na nowy nas za pomocą LAN poszła ok.

tak
 
Problem odnaleziony. Helpdesk Qnapa twierdzi, że to pamięć RAM a testy to potwierdzają. Tym samym NAS leci na gwarancję.
 

Załączniki

  • memtestTS-264.jpg
    memtestTS-264.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 35
To dobrze, że masz nowe urządzenie.

Z ciekawości spytam. Jest jakaś różnica w działaniu urządzenia pomiędzy tymi procesorami?
Nie specjalnie widzę różnicę, być może dla tego że na czas naprawy wróciłem do poczciwego TS-251a - a był on już dosyć wolny. Podobno N5105 ma być bardziej energooszczędny.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ram test
  2. pamięć ram
  3. pamieć
  4. 251A