Recent Content by Mxer

  1. Mxer

    Pomoc Problem z serwerem FTP

    mamy jeszcze jakieś wskazówki lub sugestie ?
  2. Mxer

    Pomoc Problem z serwerem FTP

    Zrobiłem nawet więcej. Gdy ten folder należał kiedyś dawno temu tylko do mnie i fizycznie był założony przez mojego user w moim katalogu domowy (poprostu utwórz nowy folder) i potem zrobiłem z niego współdzielony (i dałem go z czasem innym) to dopuki nie włączyłem zaawansowanych ustawień...
  3. Mxer

    Pomoc Problem z serwerem FTP

    Sprawdziłem, to samo. Mam 3 podstawowe grupy użytkowników. Administrator, everyone oraz root. Dwóch pierwszych nie mogę edytować. Do pierwszej należą 3 konta, Admiin, moje oraz jeszcze jednej osoby. Świadomie ma te uprawnienia. Edycja grupy everyone jest niemożliwa. Do grupy root nikt nie...
  4. Mxer

    Pomoc Problem z serwerem FTP

    Cześć, mam taki problem, przydzieliłem uzytkownikowi dostęp do folderu współdzeielonego i przez www po zalogowaniu się ma do niego dostęp, jednak łącząc się przez FTP owego folderu brak. Gdzie jeszcze można poszukać rozwiązania problemu ? Pozdrawiam Michał
  5. Mxer

    Pomoc BackUp na USB

    Dzień dobry Koleżanki i koledzy... kiedyś to było tak... podpiąłem dysk usb wyskoczyło co chce zrobić, kopia 1go każdego miesiąca i jechało. Od jakiegoś czasu żarło żarło i wyżarło. Odpiąłem dysk, usunąłem partycje podpiąłem licząc że znowu wyskoczy komunikat jak kiedyś i co ? i lipa... czy...
  6. Mxer

    Pomoc Tysiące logowań - czy jest się o co martwić ?

    Ale biorąc pod uwagę że nie ma użytkownika "admin" to w sumie chyba niegroźne... poza tym że zaśmieca logi.
  7. Mxer

    Pomoc Tysiące logowań - czy jest się o co martwić ?

    Witajcie Jak w temacie, od jakiś 2, 3 tygodni jakiś bot notorycznie chce się zalogować, za każdym razem z innego IP. martwić się tym, olać... a może coś zmienić w ustawieniach ?
  8. Mxer

    Pomoc Dostępne miejsce na dysku a jego pojemność

    Adres... no tak, nie zauważyłem myślałem że był lokalny a nie zew. Dzięki za wywalenie. To co z tymi % ? to za dużo, to za mało... ? co z tym zrobić ?
  9. Mxer

    Pomoc Dostępne miejsce na dysku a jego pojemność

    Witajcie Tak się zastanawiam, mam 251ke z dwoma dyskami 1Tb. Ustawiony w RAID1. Czyli pojemność jednego dysku... dostępne 540Gb. Czyli 460 jest gdzie ? To jak wstawię 2Tb dysk to będę miał 1Tb dostępny ? Trochę dużo przestrzeni jest zarezerwowane dla systemu, można to jakoś sprawdzić na co to...
  10. Mxer

    Pomoc Poprawna kopia zapasowa - co wybrać ?

    Witajcie Po ostatniej przygodzie z zaszyfrowaniem danych... trzeba postawić na backup backupu... i tutaj mam do was pytanie. Podpiąłem do NASa dysk po USB. NAS go wykrył i skonfigurowałem go jako cykliczna kopia zapasowa. Raz w miesiącu się wysyła. Jak znowu będzie taka wpadka to zdążę...
  11. Mxer

    Instruktaż/Tutorial Muhstik botnet?

    Część. Udało się dane odzyskać uff. Teraz pytanie. Podłączyłem dodatkowy dysk X2 pojemność dysków qnapa po USB. Jaką wersję kopii backup najlepiej wybrać ?
  12. Mxer

    Instruktaż/Tutorial Muhstik botnet?

    ja nie miałem wordpressa. Wsparcie techniczne poprosilo o zdalna sesje czekam na rezultat