Pomoc Problem z serwerem FTP

Mxer

Entry Technician
Q Associate
3 Listopad 2016
33
3
8
46
Gdańsk
michal.mizera.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,
mam taki problem, przydzieliłem uzytkownikowi dostęp do folderu współdzeielonego i przez www po zalogowaniu się ma do niego dostęp, jednak łącząc się przez FTP owego folderu brak.
Gdzie jeszcze można poszukać rozwiązania problemu ?

Pozdrawiam
Michał

robert1.jpg
robert2.jpg
 
To albo masz coś skopane.. albo spróbuj innymi klientami FTP zrobić testy.
Przejrzyj wszystkie prawa dostępu dla danego usera.
Sprawdziłem, to samo.
polecam sprawdzić grupy, jeśli tworzyłeś inne bądź zmieniałeś prawa domyślnym.
Mam 3 podstawowe grupy użytkowników. Administrator, everyone oraz root. Dwóch pierwszych nie mogę edytować. Do pierwszej należą 3 konta, Admiin, moje oraz jeszcze jednej osoby. Świadomie ma te uprawnienia.

Edycja grupy everyone jest niemożliwa.

Do grupy root nikt nie należy.

Jeżeli chodzi o foldery wspoldzielone,
grupa administratorzy:

zadministratorzy.jpg


grupa everyone:
everyone.jpg


oraz grupa root:
root.jpg


co do użytkownika Robert nalezy do grupy everyone... zreszta jak wszyscy inni poza tymi 3ma kontami administratorow. Inni izytkownicy nie zglosili problemow z niewidocznym folderem magazyn.
robert0.jpg


może utwożyć nową grupę i wrzuć do niej ich wszystkich, jadnakowoż nie wszyscy mają mieć wszędzie dostęp. Te uprawnienia chciałem nadawac w uprawnieniach folderow wspoldzielonych.
 
Może zrób dla testu, tej osobie której nie wyświetla się 'magazyn', oddzielne konto i sprawdź.

Mi się coś wydaje, że jest jakiś bug, albo i ja źle coś ustawiłem, bo jeden user ma do katalogu tylko RO, system pokazuje RW i po FTP ten user ma pełne RW :{
Połączono posty:

Jutro się już temu przyjrze
 
Może zrób dla testu, tej osobie której nie wyświetla się 'magazyn', oddzielne konto i sprawdź.

Mi się coś wydaje, że jest jakiś bug, albo i ja źle coś ustawiłem, bo jeden user ma do katalogu tylko RO, system pokazuje RW i po FTP ten user ma pełne RW :{
Połączono posty:

Jutro się już temu przyjrze
Zrobiłem nawet więcej. Gdy ten folder należał kiedyś dawno temu tylko do mnie i fizycznie był założony przez mojego user w moim katalogu domowy (poprostu utwórz nowy folder) i potem zrobiłem z niego współdzielony (i dałem go z czasem innym) to dopuki nie włączyłem zaawansowanych ustawień uprawnień było ok. Po włączeniu tego (jeden user miał mieć tylko RO i stąd cały ambaras) wszystko się rozjechało. Nawet userom którzy mieli dobrze. Mieli dostęp RO do najwyższego katalogu z tego współdzielonego a do tych niższych już nie. I tak, odczekalem aż nas zmieni całą strukturę co trwało w moim przypadku trochę czasu.

Więc zrobiłem nowy folder już współdzielony z prawdziwego zdarzenia, nie taki z mojego kat. domowego. Przenioslem dane pomiędzy folderami i niby starym użytkownikom zaczęło działać ok, ale ten nowy... stąd pytanie na forum.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QuFTP
  2. quftp jak so=konfigurować
  3. prawa dostępu do folderów