Recent Content by namex

  1. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Czy taka konfiguracja będzie bezpieczniejsza od JBOD? Czy w takim przypadku również tracę wszystkie dane jak padnie jeden pojedynczy dysk, czy tylko z jednego?
  2. N

    Pomoc Szukam osoby do odpłatnej pomocy on-line przy pierwszej konfiguracji TS-351-4G

    @mcluck Zrób tak 1 ssd system 2 ssd cache 1 hdd dane malo ważne 2 i 3 raid 1 ewentualne pojedynczy dyski. Jeśli taka konfiguracja ok. to możemy to razem skonfigurować bezpłatnie online :). Choć sam powinieneś sobie poradzić skoro ja dałem radę, przy okazji dzięki @pigers.
  3. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Kopie będę miał w innej lokalizacji, więc dane będą miały kopie. Zastanawiam się jednak teraz nad tym co napisał, może faktycznie to mimo wszystko bezpieczniejsza opcja. Pytanie czy jak będę miał 4 pojedyncze dyski to mogę je jakoś połączyć, aby to system wybierał gdzie zapisuje dane i żebym...
  4. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Proszę o informację czy mogę rozszerzyć RAID (JBOD) o nowy dysk nie tracąc danych. - na dyskach już zainstalowanych - na dysku dokładanym Bardziej oczywiście zleży mi na dyskach już zainstalowanych. Wcześniej jak miałem jeden dysk dodanie drugiego wymazało mi wszystkie dane. Jak to się ma do JBOD.
  5. N

    Pomoc Uszkodzony sektor dysku

    Jak to mawiają, użytkownicy dzielą się na tych co robią kopie danych i na tych co będą robić. Ważne dane zawsze z kopią. Jeśli to były same filmy to mała strata.
  6. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Tak przenosiłem za pomocą www. 1. zaznaczyłem opcji "Wyłącz i ukryj funkcje multimedialne" 2. wtedy mogłem zmienić parametry folderów w folderach współdzielonych 3. odznaczyłem opcji "Wyłącz i ukryj funkcje multimedialne"
  7. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Ciężko to ogarnąć laikowi. 1. W jaki sposób ustawić dysk1 M.2 jako systemowy? a. nie przydzielić go do wolumenu/puli, zostawić go tak jak jest b. czy utworzyć wolumen na dysku M.2 tak jak na dane (tak zrobiłem, dysk jest systemowy) c. czy jednak połączyć go z HDD za pomocą Qtier 2. Dysk2 M.2...
  8. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Czyli jeden ssd jako single, a ten drugi w jaki sposób ustawić na cache.
  9. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    W temacie NAS raczej raczkuję, więc być może źle to nazwałem. Nie chodzi mi o wyłączanie, parkowanie czy też usypianie. Poczytałem trochę forum i wiem, że to nie za dobra rzecz, dyski się szybciej zużywają przy rozruchu niż przy ciągłej pracy (przynajmniej takiem mam przeświadczenie). Chodzi...
  10. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    1. Dla bezpieczeństwa systemu. Dane mam zabezpieczone w inny sposób. 2. Aby nie tworzyła się kopia systemu na HDD i nie wybudzały się jeśli faktycznie nie są używane. Jeśli można to rozwiązać w inny sposób to chętnie zrezygnuję z raida na ssd.
  11. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Głównie multimedia, VPN, może jakaś wirtualna maszyna, oczywiście backup komputerów i telefonów(zdjęcia).
  12. N

    Pomoc Migracja z TS-251 na TS-653b

    Cześć, Planuję przesiadkę z TS-251 na TS-653b. Do nowego serwera planuję dokupić kartę pod dysku M.2 (512). 1. Jak najlepiej ustawić konfigurację dysków M.2. System i cache o ile to możliwe bo czytałem tutaj, że albo system albo cache. Dyski M.2 chciałbym ustawić w RAID1. 2. Dyski HDD bez RAID...
  13. N

    TS-x51

    info poszło na mail
  14. N

    Qnap TS-253B 4G nowy, po wymianie

    Jeśli cena do negocjacji to pisz na namex2 na o2 . pl. Niestety nie mogę wysłać prywatnej wiadomości.
  15. N

    TS-653A-8G, gwarancja 1.5 roku, carepack

    Niestety faktury brak, jak cena będzie rozsądna w tym przypadku.