Recent Content by nelik1987

  1. nelik1987

    Pomoc Stały atak na QNAPa (logowania do konta admin)

    Cześć, dzisiaj pojawił się problem z jednym z mich QNAPów. Dostałem kilkadziesiąt powiadomień e-mail o nieprawidłowym logowaniu na konto admin. Stwierdziłem, że nie ma się czym przejmować bo po kilku próbach adres zostanie dopisany do blaclist. Okazało się, że lista zabronionych adresów jest...
  2. nelik1987

    Sprzedam Dysk twardy Western Digital WD20EFRX 2TB SATA III 3,5"

    Sprzedam 2 dyski Western Digital RED WD20EFRX 2TB SATA III 3,5" Używane w NAS, pracowały tylko jako backup więc mało używane. Cena za 2 szt. 300 zł wysyłka za darmo
  3. nelik1987

    Pomoc Ograniczenie prędkości pobierania przez QNAP

    Zmieniłem OpenVPN na GuardWire i już widzę odczuwalną równicę w działaniu. Faktycznie GuardWire jest szybszy i działa stabilniej.
  4. nelik1987

    Pomoc Ograniczenie prędkości pobierania przez QNAP

    Z pewnością ktoś używa, ale tak jak pisałem sprawdziłem poprzez wgranie pliku przez WeTransfer i szło do 50 Mb/s, Speed test pokazuje 98 Mb/s. Wgrywałem pliki w różnych godzinach i zawsze jest jakby limit tych 20 Mb/s. Zobaczę jeszcze z domu i pobiorę duży plik z firmy.
  5. nelik1987

    Pomoc Ograniczenie prędkości pobierania przez QNAP

    Ale bez VPN również wyciągam ledwo 20 Mb/s
  6. nelik1987

    Pomoc Ograniczenie prędkości pobierania przez QNAP

    Cześć, mam problem z prędkościami pobierania danych przez serwer QNAP TS-253Be W firmie mam łącze DL=300 Mb/s UL=100 Mb/s (podłączenie światłowodem do sieci TASK), w domu łącze DL=500 Mb/s UL=30 Mb/s Wysyłam z firmy do domu duże pliki po kilka GB i trwa to zaskakująco długo. Mak jaki udało mi...
  7. nelik1987

    Pomoc Konfiguracja OpenVPN z dostępem tylko do sieci LAN

    W samo sendo tego właśnie szukałem, działa. Dziękuję za pomoc.
  8. nelik1987

    Pomoc Konfiguracja OpenVPN z dostępem tylko do sieci LAN

    Cześć, od dawna korzystam z OpenVN podstawionego na moim QNAP do łączenia się z pracy z siecią lokalną w domu. Mam jednak mały problem, ponieważ po połączeniu cały ruch internetowy kierowany jest przez łącze domowe gdzie prędkość wysyłu to tylko 30 Mb/s przez co pobieranie na komputerze w pracy...
  9. nelik1987

    Pomoc Qsync - udostępnij link - Błąd przy próbie zmiany ustawień udostępniania

    mam ten sam problem ale co ciekawe na 2 z 5 komputerów pracujących na tych samych plikach. Czy autorowi tematu udało się rozwiązać problem?
  10. nelik1987

    Pomoc QNAP TS-251 przestał odpowiadać - nie świeci dioda status inne świecą

    U mnie działało bez problemu 3 miesiące ale nie ufałem już temu sprzętowi więc zakupiłem nowy.
  11. nelik1987

    Pomoc Problem z DNS i DDNS - brak rozwiązywania adresów

    Znalazłem rozwiązanie. Router uznał, że QNAP robił atak DoS :) i wpisał go na czarną listę
  12. nelik1987

    Pomoc Problem z DNS i DDNS - brak rozwiązywania adresów

    Cześć, od kilku dni mam problem z jednym z QNAPów. Mogę się zalogować do QNAPa z sieci lokalnej jak i z zewnątrz przez IP lub myqnapcloud. Po zalogowaniu pojawia się komunikat mówiący o tym, że QNAP nie ma internetu: ale przecież ma bo się zalogowałem z zewnątrz. Łączę się przez VPN z zewnątrz...
  13. nelik1987

    Pomoc Czu UPC zaczęło blokować port 443

    obecnie mam ustawione https na 9334 ale jak wpiszę w przeglądarkę nazwa.myqnapcloud.com bez portu to wywala mi że strona niebezpieczna i czy na pewno chcę wejść, klikam, ze tak i wtedy pojawia się to :) Oczywiście jak wpiszę nazwa.myqnapcloud.com:9443 to wszystko działa normalnie, ale...