Recent Content by opol

  1. O

    Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

    Dla innych zainteresowanych tematem. Zamówiłem i wszystko elegancko działa Dziękuje za pomoc
  2. O

    Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

    Dziękuje za odpowiedź ! Zamówię z tego sklepu i dam odpowiedz czy wszystko działa.
  3. O

    Porty SFP+ w QNAP i kompatybilność

    Witam wszystkich Mam pytanie co do portów SFP+ w urządzeniach QNAP. Chce połączyć urządzenie QNAP TS-432Xu ze switchem firmy D-Link po porcie SFP+ Wg listy kompatybilności QNAP'a tylko te konkretne gotowe kable będą działać: CAB-DAC30M-SFPP ~ 350zł CAB-DAC30M-SFPP-DEC02 ~ 400zł...
  4. O

    Pomoc Konwertowanie LXC do LXD ?

    jeszcze dopytam dla pewności skoro helpdesk czyli sposób z linka który dał pigers też odpada?
  5. O

    Pomoc Konwertowanie LXC do LXD ?

    Dziękuje za odpowiedz Napisałem do helpdesku, zobaczymy co odpiszą. Jeśli oleją temat to spróbuje sam przekonwertować ale na inny testowym QNAPie. Jeśli się uda to napisze co i jak dla reszty użytkowników. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki w tym temacie to proszę pisać
  6. O

    Pomoc Konwertowanie LXC do LXD ?

    Witam Jak wiadomo z końcem roku QNAP przestaje wspierać LXC w aplikacji Container Station. Mam więc pytanie czy istnieje jakaś możliwość przekonwertowania kontenera LXC do LXD ? Z góry dziękuje za odpowiedź Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1800 Build 20210923 Model serwera: QNAP TS-432XU
  7. O

    Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station

    Bardzo dziękuje za informacje. No to mam ostatnie pytanie. Który plik edytować i co konkretnie dodać w nim aby pojawiła się kolejna karta sieciowa. Mam jeszcze innego mniejszego QNAPa i chciałbym to rozwiązanie przetestować na nim.
  8. O

    Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station

    rozumiem a czy można w takim wypadku wykorzystać GUI CS do eksportu kontenera czy to też spowoduje cofniecie zmian?
  9. O

    Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station

    czy konieczne jest odinstalowanie Container Station czy porostu niemożna korzystać z GUI tej aplikacji? a dockery w Container station mają możliwość dodania kilku kart sieciowych czy też trzeba edytować pliki konfiguracji?
  10. O

    Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station

    Niestety ale ten sprzęt ma tylko Container Station :-(i muszę na tym rzeźbić. Niestety ale docker miał ograniczenia i to co potrzebowałem uruchomić nie dało się na dockerze :-( Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o odpowiedz.
  11. O

    Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station

    Dzień dobry Mam pytanie dotyczące aplikacji Container Station i LXC. Za pomocą aplikacji Container Station utworzyłem kontener z Ubuntu 18 i potrzebuje aby miał on dwa interfejsy sieciowe. Gdy wchodzę w opcje tego kontenera mogę jedynie zmienić ustawienia podstawowego interfejsu sieciowego...
  12. O

    Pomoc HBS3 Nietypowy problem synchronizacji jednokierunkowej po SSH, błąd libgcc_s.so.1

    OK, napisze do helpdesku. Wg Ciebie problem jest po stronie serwera źródłowego czy docelowego?
  13. O

    Pomoc HBS3 Nietypowy problem synchronizacji jednokierunkowej po SSH, błąd libgcc_s.so.1

    Dziękuje za odpowiedz. Rozumiem że "preventive reboot " to zwykły restart serwera, tak? Niestety ale chyba to nie jest przyczyną. Powyłączałem zbędne usługi, odinstalowałem zbędne aplikacje i zrestartowałem oba serwery. Niestety ale to nie pomogło. Wg monitora zasobów na obu serwerach jest...
  14. O

    Pomoc HBS3 Nietypowy problem synchronizacji jednokierunkowej po SSH, błąd libgcc_s.so.1

    Witam Mam nietypowy problem z z aplikacja Hybrid Backup Sync 3 ( wersja 13.0.0930). Próbuje wykonać synchronizacje jednokierunkową z serwera Qnap TS-432XU na serwer Qnap TS-231P2 przy pomocy SSH. Niestety operacja w ogóle nie che się rozpocząć. Pojawia się następujący błąd: [Hybrid Backup Sync]...