Recent Content by Paf

  1. Paf

    Kawa i papierosy Przesiadka z TS-251 na TS-253

    No tak - utworzenie udziałów z ręcznym podaniem ścieżki rozwiązało problem katalogów nieszyfrowanych, w których nie ma w sumie niczego szalenie istotnego. W przypadku szyfrowanych jest trochę gorzej, ponieważ niby da się podłączyć zawartość z dysku pod udział, wpisać hasło, ale w katalogu widać...
  2. Paf

    Kawa i papierosy Przesiadka z TS-251 na TS-253

    To może jeszcze pociągnę wątek w tym temacie, żeby nie śmiecić gdzieś indziej. Zreanimowałem na ten moment 251 (sposobem forumowym), przywróciłem system do ustawień fabrycznych bez formatu dysków. Pomielił sobie dyskami dzielnie - zrobił synchronizację RAID-a, sprawdziłem system plików, wszystko...
  3. Paf

    Kawa i papierosy Przesiadka z TS-251 na TS-253

    Dopadł mnie znany już problem wykrzaczenia się TS-251. Poczytałem, co trzeba i jutro będę dziada reanimował lutownicą, ale zaufanie już straciłem, w związku z czym potrzebuję jednej podpowiedzi. 251 pracował w RAID 1 z czerwonymi WD 4,0 TB i zastanawiam się, czy chamskie przeszczepienie ich do...
  4. Paf

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Taka przypadłość mnie spotkała, że TS-251 po aktualizacji do QTS 4.3.3.0210 build 20170606 nie wstał mi samoczynnie. Tj. niby się uruchomił, ale w sieci go nie widziałem, w DHCP rozpoznawało IP, ale nie potrafiło odczytać nazwy i nie było żadnej komunikacji z NAS-em. Reset nie pomagał, musiałem...
  5. Paf

    Jaka pamięć do TS-251A

    Demyt, nie doczytałem.
  6. Paf

    Jaka pamięć do TS-251A

    Od siebie mogę dodać, że Kingston 4GB 1600MHz CL11 DDR3L (KVR16LS11/4) działa bez problemu. W swoim TS-251 zamieniłem fabryczny 1GB na jedną kość j.w. Jeśli poczuję niedosyt, dołożę drugą.
  7. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    W sumie racja... człowiek się niepiśmienny robi od tych okienek. Sprawdziłem - działa, tj. mogę się dostać z domu na adres NAS-a 192.168.A.x. Czyli cel osiągnięty. Dzięki za wskazówki.
  8. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    To muszę sprawdzić - tj. czy jestem w stanie uzyskać dostęp do adresu NAS (w formie 192.168.A.x) z domu. Bo sam dostęp, w sensie możliwość zalogowania się do NAS, jest i nie ma z nim kłopotów po nawiązaniu połączenia VPN - w przeglądarkę wklepuję 10.8.x.x i działa. Natomiast nie jestem w stanie...
  9. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    NAS stoi w biurze, bo tam jest potrzebny - tak dla uściślenia. Natomiast muszę mieć też do niego dostęp z domu. I to częściowo działa, tj. udało się zestawić połączenia przez PPTP oraz OpenVPN (korzystał będę pewnie z tego drugiego). Mam zatem zdalny dostęp do QTS. Natomiast NAS nie pojawia się...
  10. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    Niestety zmiana konfiguracji firewalla nic nie dała. Łączenie się przez OpenVPN też niczego nie zmienia - dostęp do QTS jest, ale wciąż nie widzę NAS-a w sieci lokalnej z miejsca, z którego łączę się zdalnie. Dodam tylko, że LAN po obu stronach ma inną adresację, więc tutaj nie powinno być...
  11. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    Sprawdzę w takim razie ustawienia i dopiszę później co udało się uzyskać.
  12. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    Jeśli chodzi o opcję "Używaj tego połączenia jako domyślnej bramy dla urządzeń zdalnych", to ona jest dostępna tylko w konfiguracji OpenVPN. Dla PPTP oraz IPsec nie ma możliwości wprowadzenia zmian. Generalnie zmian domyślnej konfiguracji nie wprowadzałem. Pytanie dodatkowe: czy jakikolwiek...
  13. Paf

    Pomoc Połączenie przez VPN i widoczność NAS w sieci lokalnej

    Bry. Przebrnąłem przez pierwszy etap wystawiania NAS-a na świat. Tj. mam dostęp przez WAN po HTTPS. myqnapcloud hula. Nie mogę ustawić VPN przez IPsec (raczej kwestia wymiany routera, bo z obecnym się nie dogadam), ale udało się skonfigurować PPTP i połączenie VPN da się nawiązać. Dostęp do QTS...
  14. Paf

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Tak - w UPnP ustawione tylko przekierowanie portów IPSec. To robi automat. Wszystkie pozostałe usługi "bez ptaszków". Ręczne przekierowanie ustawione na pozostałych portach, które mają być wykorzystywane. Wyłączenie UPnP w routerze i jego restart niestety nie umożliwiają uzyskania kontroli nad...
  15. Paf

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Pewnie masz rację, natomiast to jest po prostu kwestia samego sposobu połączenia z usługą Neo. Jeśli ma być przez ipv6, to po nazwie użytkownika dodaje się "/ipv6". Jeśli przez ipv4, to przyrostek się usuwa. Tłumaczeniem ipv6 na ipv4 zajmuje się "coś" po stronie dostawcy - nie mam bladego...