Recent Content by PiotrVV

  1. PiotrVV

    Pomoc Szkolenia QNAP - 2022 rok

    Nie, na FB nie zaglądam.
  2. PiotrVV

    Pomoc Szkolenia QNAP - 2022 rok

    Witam, Poszukuje informacji o szkoleniach z QNAP, on-line lub ostatecznie stacjonarne, fajnie gdyby były certyfikowane. Wysłałem zapytania do kilku firm które zajmują się dystrybucją NAS QNAP (m.in. FEN, EPA Systemy, signati), ale na razie brak odpowiedzi.Czy ktoś wie gdzie szukać ? Również...
  3. PiotrVV

    Pomoc Problem z rozszerzeniem woluminu na RAID10

    Witam ponownie, Jeśli dobrze zrozumiałem i trafiłem we właściwe miejsce to wracam "do początku" czy to sytuacji opisanej w pierwszym poście. Przypuszczam że przyczyną może być to że jest to "starszy wolumen" utworzony na poprzednim padniętym NAS-ie. Pytanie: jak prze konwertować go na bardziej...
  4. PiotrVV

    Pomoc Problem z rozszerzeniem woluminu na RAID10

    Witam, W serwerze NAS QNAP TS-473 mam utworzony RAID10 składający się z 4 x 8 TB HDD. RAID został odtworzony z starych dysków z uszkodzonego QNAP-a. Aktualna pojemność RAID-a to 3,58 TB (konfiguracja odzyskana z starego QNAP-a 4x2TB). Wolumen ma status: Gotowy, Typ: Starszy wolumen, Pojemność...
  5. PiotrVV

    Witam Wszystkich!

    Witam Wszystkich.
  6. PiotrVV

    Pomoc Awaria RAID 10 przy wymianie dysków

    Jest sposób w jaki mogę dostać się do tych danych i je odzyskać, skopiować ?
  7. PiotrVV

    Pomoc Awaria RAID 10 przy wymianie dysków

    Wyłączyłem QNAP. Wymieniłem dysk na poprzedni, niestety bez poprawy - RAID 10 nieaktywny, a wymieniony dysk dalej ma status SPARE. Napisałem do heldesk-u QNAP i czekam na odpowiedź. I robi mi się coraz cieplej w gaciach. W jaki sposób przełączyć dysk z trybu SPARE ?
  8. PiotrVV

    Pomoc Awaria RAID 10 przy wymianie dysków

    Witam, Mam w QNAP 4 dyski po 2TB połączone w RAID10 i chce je wymienić na większe. Wg instrukcji znalezionej na stronie QNAP: Rozszerzenie pojemności RAID online wymieniłem dysk nr 4 na większy, dysk został rozpoznany i zaczęła się przebudowa matrycy, po pewnym czasie z QNAP zaczęły dochodzić...
  9. PiotrVV

    Pomoc QNAP TS-419P+ Problem z bootowaniem

    Dziękuję za odpowiedź. Model nowego QNAP to TS-473 PN:52200-001407-RS Jak z bezpieczeństwem danych na dyskach, czy po przełożeniu do nowego zawartość dysków nie zostanie wyczyszczona ? Na starym NAS dyski są w konfiguracji RAID10 Nowy QNAP nie był jeszcze uruchamiany, czy przed ewentualnym...
  10. PiotrVV

    Pomoc QNAP TS-419P+ Problem z bootowaniem

    Witam, Posiadam QNAP TS-491P+ który uległ awari, po podłączeniu zasilania na wyświetlaczu pojawia się "Sytem booting" po kilku sekundach wyświetlacz gaśnie i wygląda jak by urządzenie próbowało uruchomić się ponowie, diody przy dyskach migają na czerwono, nie reaguje na naciśnięcie i...