Recent Content by pkvv

  1. pkvv

    Qnap Ts-453U 8GB

    Dla mnie to wygląda na max przy 1Gb łączu. Czy agregacja na pewno działa? Wyższe tranfery osiągniesz na USB 3.0 (i wzwyż).Może dla spokoju ducha warto przetestować. Ja mam SSD jako systemowy a dane na HDD. Wyodrębnianie cache przydaje się w specyficznych warunkach. Może bardzej doświadczeni...
  2. pkvv

    Artykuł Wybór dysku - koszty

    Witajcie, Pewnie to nic odkrywczego ale ponieważ przygotowałem dla siebie, dzielę się bo może się komuś przydać Stan na 2018-08-25 Pozdrawiam. Ponieważ nikt nie prosił to przygotowałem aktualizację zestawienia.
  3. pkvv

    Pomoc QNAP TS-251 nie wykrywa po APC Back-UPS po USB

    W moim przepadku nic nie pomagało. APC wymienił mi USP na nowy.
  4. pkvv

    Pomoc Update do 4.5.3 niedostępny

    Może głupie (chociaż u mnie raz pomogło), czy restart nie pomaga?
  5. pkvv

    Pomoc Ile RAM-u wykorzystuje QNAP?

    Dzięki. Przytoczony przeze mnie model jest 1.35V Sent from my SM-G965F using Tapatalk 8GB w jednej kości (GoodRam GR1600S3V64L11/8G) zainstalowane i działa pięknie. Problemy z niedoborem RAM zniknęły mimo uruchomienia dużo większej ilości aplikacji. Jeszcze raz dziękuję @wojtekdu...
  6. pkvv

    Pomoc QNAP (File Station 5) niewidzi zewnetrznych dysków/napędów USB

    Ciekawostka. Inni (niż admin) użytkownicy mogą mieć dostęp do dysku USB przez dodanie uprawnień dostępu (RO lub RW) w Foldery Współdzielone/Shered Folders.
  7. pkvv

    Pomoc Qnap i zdjęcia Google

    A może Connect to Cloud Drive i/lub Hybrid Backup Sync z Cloud Backup Sync? Wszystko zależy jak chcesz realizować tą synchronizację.
  8. pkvv

    Pomoc Ile RAM-u wykorzystuje QNAP?

    @wojtekdu @pigers dziękuje wam serdecznie za odpowiedzi. Skorzystam z waszych rad. Początkowo planowałem kupić dwie takie same kości by pracowały w dual-channel ale ostatecznie zacznę od jednej kości 8GB i w razie potrzeby dokupię drugą. Postawię na polskie GoodRam-y GR1600S3V64L11/8G Ja...
  9. pkvv

    Qnap TS-128A SSD czy HDD?

    Odnośnie ADATA warto wiedzieć: Tak wygląda reklamacja w firmie ADATA Ja wybrałem jako systemowy GOODRAM IRDM PRO ze względu na 5 lat gwarancji i brak limitu na TBW (Total bytes Written) oraz zastosowane kości Toshiba NAND FLASH w technologii MLC. Może nie jest najtańsza opcja ale zmniejsza...
  10. pkvv

    Pomoc Awaria QNAP TS-228A?

    Radził bym zapoznać się z zapisami z tej strony: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/ Jeżeli dobrze pamiętam, to po tami okresie masz prawo żądać zwrotu pieniędzy lub wydania nowego produktu wolnego od wad.
  11. pkvv

    Pomoc Ile RAM-u wykorzystuje QNAP?

    Witajcie, Podczas zakupu mojego TS-451A zakładałem, że kilkumiesięczne użytkowanie ułatwi mi podjęcie decyzji o rozbudowie pokładowych 2GB do 8 lub 16GB. Niestety nadal mam wątpliwości. W między czasie przejrzałem chyba wszystkie posty poruszające temat RAM-u ale nie znalazłem odpowiedzi...
  12. pkvv

    Pomoc Qnap jako dysk zewnętrzny do Tv

    TS-251 raczej nie ale TS-251A można używać jako DAS (Direct Attached Storage) przez USB QuickAccess ale nie wiem czy może służyć wg Twoich założeń.
  13. pkvv

    Pomoc QNAP (File Station 5) niewidzi zewnetrznych dysków/napędów USB

    Dzięki za odpowiedź. Ze względów bezpieczeństwa nie korzystam z konta admin. Ustawiłem innego user-a w grupie administratorów i na nim pracuję. Jak słusznie zasugerowałeś w tym przypadku konto admin jest wymagane. Tzn. zalogowałem sie jako admin i dyski już są w FileStation. Bardzo dziękuję za...
  14. pkvv

    Pomoc QNAP (File Station 5) niewidzi zewnetrznych dysków/napędów USB

    Witajcie, Szanując zasadę nowy problem/przypadek - nowy post postanowiłem opisać swój problem ale do rzeczy. Zmotywowany nie jako postem: Udzielamy pomocy - Problem z montowaniem dysku USB Postanowiłem sprawdzić jak to jest u mnie. Podpiąłem najpierw pendrive pod przednie USB i system wykrywa...