Recent Content by r10

  1. r10

    Pomoc Jak ograniczyć dostęp dla użytkowników DLNA ?

    Mam chyba inną wersję systemu (4.3.4), bo ekrany wyglądają inaczej (pod Operą). Sprawdź jeszcze "Ustawienia zaawansowane" oraz właściwości i uprawnienia dla folderu Multimedia (edit properties / shared folder permission). Ewentualnie - nawet na próbę - dodaj to nowe konto dlna do grupy...
  2. r10

    Pomoc Jak ograniczyć dostęp dla użytkowników DLNA ?

    Może daj zrzuty ekranu, gdzie masz pokazane konta i admin i dlna dla mediów, bo tych różnych opcji i zmiennych nieco dużo jest tak w ciemno. Włączyłeś konto dlna jako domyślne dla mediów?
  3. r10

    Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

    Który konkretnie S? Bo pełne usypianie - zależy od procesora - działa tylko w dwu słownie dwóch modelach Synków: ds-213+ oraz ds-413. Ale mój ds-213+ też się z błogiego snu potrafi wybudzać w nocy i czasem na kilka godzin wcale mi się nie tłumacząc, to pewne że ONI coś na NAS szykują ;)...
  4. r10

    Pomoc Usypianie dysku USB problem

    Wydaje mi się, że to funkcja, działanie której jest zależne od obudowy (kieszeni/przejsciówki) zewnętrznej. Piszą tak nawet w instrukcji NAS-a. Możesz podłączyć obudowę do np. Windows i sprawdzić we właściwościach urządzenia, jakie Sleep Mode ma dostępne. W sumie to moglibyśmy pisać tutaj, które...
  5. r10

    Pomoc Odzysk danych z QNAP TS-541+

    Mam pytanie: czy podobna funkcjonalność odzyskania "usuniętego" folderu dostępna jest także w DSM S?
  6. r10

    Pomoc Ostrzeżenie S.M.A.R.T. nieprawidłowe sektory

    Będzie działał. Akurat jestem po takiej czterodniowej operacji. No risk no fun (no ale mam jakieś backupy najważniejszych rzeczy). Oczywiście jest jakieś ryzyko, że akurat padnie ten działający dysk z danymi, choć zwykle te dane da się później odzyskać jakby co (skoro to jest RAID-1). Możesz...
  7. r10

    Pomoc QNAP 253 pro problem z dyskiem

    Ściągnij na komputer program Data LifeGuard Diagnostics (pod Windows, lub obraz ISO płyty CD jeżeli w kompie masz jakiś dysk WD), podłącz do komputera dysk (najlepiej przez eSata + zewnętrzny zasilacz do dysku, ewentualnie przez przejściówkę/kieszeń/obudowę USB 3.0), uruchom DLGDIAG jako...
  8. r10

    Pomoc Zamiennik do PhotoStation

    Co rozumiesz przez wspieranie RAW? Jak dla mnie QNAP umie z RAW-a wyciągnąć zaszyty podgląd (miniaturę jpg) i tyle, nawet nie podejrzysz 1:1. JPG w 1:1 w QNAP też szybko nie podejrzysz, no chyba że otworzysz do edycji. Tak w Synku pliki JPG możesz otwierać i obrabiać zewnętrznym programem (Pixlr...
  9. r10

    TS-253A i puryzm formy, czy jednak plasticzany TS-253B?

    Co do czytnika SD chciałbym zobaczyć testy szybkości w porównaniu z dobrą przejściówką (czytnikiem kart) na USB 3.0, bo przy przewalaniu powiedzmy 128 GB danych z karty SDXC może stanowić różnicę. Czytnik kart może być bardzo przydatny gdy masz kamerę lub aparat, ale ja kompletnie zapominam, ze...
  10. r10

    Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

    S - Knowledge Base - DiskStation Manager - HDD Hibernation: cyt. "During HDD hibernation, hard disks stop spinning, reducing power consumption and extending the lifespan of hard disks." S.com/en-global/knowledgebase/DSM/help/DSM/AdminCenter/system_hardware_hibernation
  11. r10

    Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

    Wielu ludzi wielu rzeczy nie rozumie, np. Ty po co NAS-a usypiać, a Arab lub Amerykanin po co silnik w samochodzie wyłączać :-) Np. po to: * żeby nie hałasował wentylatorem; * żeby nie pobierał energii; * żeby nie hałasował dyskami (obroty i stukanie głowic); * żeby nie wciągał kurzu 7/24; *...
  12. r10

    Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

    W S pełne usypianie systemu (i to z wyłączeniem wentylatora) działa tylko w dwóch modelach: DS213+ i DS413. Dla QNAP nawet usypianie samych dysków to porażka do tej pory nie rozwiązana przez producenta (i znany temat na głównym angielskojęzycznym forum). U mnie usypianie dysków w QNAP...
  13. r10

    Pomoc Zamiennik do PhotoStation

    Też jak i Ty nie polubiłem QTS Photo Station. Może coś robiłem nieumiejętnie, ale przykładowo nie znalazłem wyłączania/włączania widoku RAW-ów (dng, pef) czy wygodnego podglądu pełnego EXIF, natomiast w miarę pasuje mi DS Photo Station (S).
  14. r10

    Pomoc PhotoStation. Porażka?

    Kiedyś kupiłem QNAP-a podobnie jak Ty dla zdjęć właśnie, lecz po jakimś czasie różnych niepowodzeń z QTS Photo Station przeniosłem zdjęcia na S, którego DS Photo Station (jak i DS Video Station) wydaje się bardziej przyjazne dla użytkownika multimedialnego. Może rozejrzyj się za jakimś...
  15. r10

    QNAP TS-269L x86 Intel Atom 2,13GHZ, 3GB RAM, 990 zł

    Do sprzedania serwer NAS marki QNAP model TS-269L, nowsza wersja z szybszym procesorem 2,13 GHZ Intel Atom i rozszerzoną pamięcią RAM 3 GB DDR DIM. Stan jak nowy, bez śladów używania, stał 2 lata w szafie włączany okazyjnie do odtwarzania filmów. Z przodu złącze USB, z tyłu złącza 2 x RJ-45...