Recent Content by rafko

  1. rafko

    Pomoc Zmiana QTS na QTS Hero w starym modelu TVS-473e

    Nie ma takiej opcji, dyski są inicjowane na nowo. Tak jak pisałem w ZFS nie da się partycjonować tak jak w QTS. RAID tworzony jest na udziale sieciowym (katalogu udostępnionym). To ma swoje zalety ale na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo dziwne podejście. Swoją drogą dobrzy gdyby NAS...
  2. rafko

    Pomoc Zmiana QTS na QTS Hero w starym modelu TVS-473e

    Z tego co się orientuję to dyski należy ponownie zainicjować z uwagi na używany system plików ZFS. Zwykły QTS nie będzie mógł podmontować dysków to jest całkowicie inne podejście do partycjonowania.
  3. rafko

    Pomoc Zmiana QTS na QTS Hero w starym modelu TVS-473e

    A gdyby tak w QFinder wgrać QTS Hero z innego NAS`a? Czy te obrazy są przygotowywane stricte pod dany model QNAP?
  4. rafko

    Pomoc Zmiana QTS na QTS Hero w starym modelu TVS-473e

    Na YouTube na kanale QNAP Poland jest materiał: Link: https://www.youtube.com/watch?v=S_cIVPfmQko W którym od 50 minuty i 15 sekund jest wzmianka o tym, że na starszych model również będzie możliwość zainstalowania QTS Hero.
  5. rafko

    Pomoc Zmiana QTS na QTS Hero w starym modelu TVS-473e

    Witam, jak w temacie chciałbym zmienić zwykły QTS na QTS Hero w modelu TVS-473e. Z tego co się orientuję można kupić system QTS Hero i wgrać do starszego urządzenia pod warunkiem że posiada obsługę x86. Czy ktoś z Was przeprowadzał już taką operację? Czy można pobrać QTS Hero z jakiegoś innego...
  6. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Co to za modele?
  7. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Pewnie, jestem zainteresowany. Na początek musze kupić drugie urządzenie na podmiankę gdyż jest mi niezbędne.
  8. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Witam, ponownie. Sytuacja wygląda tak. Dzisiaj pojawił się nowy update, okazja do przetestowania. Ku mojemu zdziwieniu nadal ten sam błąd. Można stwierdzić iż pomimo wcześniej wykonanych kroków nadal występują problemy.
  9. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Super, prawdę mówiąc okaże się przy następnych aktualizacjach, aczkolwiek wydaje mi się, że problem został rozwiązany.
  10. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Rozwiązałem problem :) Proces naprawy przeprowadziłem według znalezionej dokumentacji na stronie: Firmware Recovery Guide for x86 based NAS Na początku wyjąłem wszystkie dyski HDD i SSD M.2 Ważne aby nie pomylić ich kolejności i włożyć je po całej akcji naprawczej w te same sloty. Aplikacją...
  11. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Wykonałem aktualizację jako admin z konsoli SSH po zalogowaniu się. Dostałem błędy:
  12. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Odpowiedź z działu technicznego QNAP: Panie Rafale wszystko wskazuje na usterkę modułu DOM - Disk on Module. DOM jest na płycie głównej w postaci USB - może być on na stałe. Proszę spróbować uruchomić serwer na czystym testowym dysku i zobaczyć czy problem występuje. Jeśli nie, tzn. że...
  13. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Znacie jakieś linki do pobrania firmware w wersji 4.3.3 dla urządzenia TVS-473. Ewentualnie plik z recovery?
  14. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Do tego zmierzam. Dzięki za linki postaram się z nich skorzystać. Na razie leci backup i przeniesienie wirtualnych środowisk na inną maszynę.
  15. rafko

    Pomoc Problem aktualizacji firmware

    Heh, tak. Chodziło o to, że pomoc będzie się łączyć zdalnie i to może być problem. Zrobię backup i postaram się samemu naprawić owy problem, jak ustalę co dokładnie należy wykonać, na pewno umieszczę tu stosowne informacje.