Pomoc Zmiana QTS na QTS Hero w starym modelu TVS-473e

rafko

Entry Technician
Q Associate
14 Grudzień 2013
58
14
8
QNAP
TS-h886
Ethernet
10 GbE
Witam, jak w temacie chciałbym zmienić zwykły QTS na QTS Hero w modelu TVS-473e. Z tego co się orientuję można kupić system QTS Hero i wgrać do starszego urządzenia pod warunkiem że posiada obsługę x86.
Czy ktoś z Was przeprowadzał już taką operację?
Czy można pobrać QTS Hero z jakiegoś innego NAS`a?
Na liście kompatybilności mojego NAS nie ma Hero
 
Witam, a ja odwrotnie chciałem zapytać jak mogę wykonać downgrade z qts hero do qts, podczas downgrade otrzymuje informację, że nie można zainstalować starszej wersji oprogramowania kod błędu 5.
 
dzięki jutro będę próbował
Połączono posty:

a potem po jakimś czasie moge zrobić upgrade do qts hero?
Dane na dyskach bedą widoczne?
2 pule pamieci w raid 5
 
to pytanie oznacza że nie przeczytałeś treści w załączonym linku
1705430297101.png
 
Ale teraz mi chodzi o odwrotną sytuację, będę miał qts np. w wersji 4 i bede chciał zroboc upgrade di qts hero to czy jest możliwe bez uytraty danych?
Połączono posty:

mam jeszcze takie pytanie do Ciebie jak myślisz co może być przyczyną że qnap się nie uruchamia, wyjelismy qnapa z szafy aby przeniesc go do innej szafy i przedmuchalismy go zeby usunac kurz. Po przeniesieniu w inne miejsce zonk, serwer nie wstaje uruchamia się na 5 sekund i wyłącza się.
 
Z tego co się orientuję to dyski należy ponownie zainicjować z uwagi na używany system plików ZFS. Zwykły QTS nie będzie mógł podmontować dysków to jest całkowicie inne podejście do partycjonowania.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Nie ma takiej opcji, dyski są inicjowane na nowo. Tak jak pisałem w ZFS nie da się partycjonować tak jak w QTS. RAID tworzony jest na udziale sieciowym (katalogu udostępnionym).
To ma swoje zalety ale na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo dziwne podejście.
Swoją drogą dobrzy gdyby NAS wyposażony był w co najmniej 16GB RAM
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
RAID tworzony jest na udziale sieciowym (katalogu udostępnionym).
ZFS system plików i manager woluminów - tworząc pulę ZFS dołączasz do niej vdev/dyski (które mogą być w RAIDZ itd.), potem tworzysz dataset i dopiero na dataset tworzysz udziały SMB/NFS itd. (katalogi udostępnione ) które są widoczne u klientów. Tak to działa w TrueNAS - czy tak samo jest w QuTS Hero?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
mam jeszcze takie pytanie do Ciebie jak myślisz co może być przyczyną że qnap się nie uruchamia, wyjelismy qnapa z szafy aby przeniesc go do innej szafy i przedmuchalismy go zeby usunac kurz. Po przeniesieniu w inne miejsce zonk, serwer nie wstaje uruchamia się na 5 sekund i wyłącza się.
Niestety nie ma możliwości przełączenia na qts. Jest jeszcze jakis posób?
1705474345676.png
 
Na wysuniętych dyskach odpalić NAS. Wgrac firmware Hero Qfinderem jak mówisz :)
Po czym uruchomić na wysuniętych dyskach, włożyć dyski i zainicjować.
Połączono posty:

Po przeniesieniu w inne miejsce zonk, serwer nie wstaje uruchamia się na 5 sekund i wyłącza się.
bez dysków to samo się dzieje?
jaką masz konfiguracje dysków?
 
  • Love
Reakcje: SiewcaRyżu

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qts hero
  2. TrueNAS
  3. hero
  4. TS-879U-RP
  5. Quts hero
  6. QTS na Hero
  7. kod błędu 5
  8. https://forum.qnap.net.pl/threads/zmiana-qts-na-qts-hero-w-starym-modelu-tvs-473e.40926/