Recent Content by sebii20

  1. S

    Pomoc Synchronizacja / przeniesienie użytkowników między serwerami Q i S

    Dzięki, tak zainteresuje się LDAP. Z racji, że nie mam z tym doświadczenia, jeszcze zapytam: Uruchomiłem LDAP na QNAPie, jak dodam teraz autoryzację użytkowników przez LDAP na lokalnym NAS (jak na poniższym zrzucie), nie wywalę sobie w tym momencie lokalnych użytkowników i ich praw?
  2. S

    Pomoc Synchronizacja / przeniesienie użytkowników między serwerami Q i S

    Cześć, Od lat jest zadowolonym użytkownikiem Qnapa, doszedł teraz mi serwer na literę S, jest jakaś możliwość, synchronizacji użytkowników między tymi serwerami? Przerabiał ktoś temat? Nawet jak bym chciał wyeksportować użytkowników i ich zaimportować, to to nie dział, bo są obsługiwane inne...
  3. S

    Pomoc Foldery domowe użytkowników - homes

    Cześć, Jest możliwość skonfigurowania folderów domowych homes w taki sposób aby każdy nowy użytkownik miał dostęp tylko do swojego podfolderu w homes? Na chwilę obecną trzeba przeklikiwać wszystkie inne podfoldery dla nowego użytkownika, aby nie miał dostępu do plików innych użytkowników...
  4. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    Dzięki, własnie zastanawiałem się, czy musi być intel, skoro był intel, czy może być AMD. Jeszcze mam jedno pytanie, z racji, że nigdy nie bawiłem się w raid, czy jeżeli dołożę dysk to jestem w stanie na żywym już organizmie spiąć go w raid 1 z obecnym już dyskiem z systemem?
  5. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    Tak, tak, rzecz jasna. Źle sformułowałem pytanie, na co zwrócić przy zakupie uwagę, jaki model wybrać aby wstał po przełożeniu dysków?
  6. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    Wydaje mi się, ze najrozsądniejszym będzie wybranie modelu ts-451+. Obecnie procesor jaki jest w ts-253 (Intel Celeron J1900) wystarcza mi, w ts-451+ jest chyba ten sam, więc będzie ok. Jedyne co, to potrzebuję 16Gb RAMu, bo używam wirtualek, ale skoro ts-253 pro śmiga z 16Gb pamięci, to mam...
  7. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    Biorę to pod uwagę. Czy jeżeli przełożę dyski do nowego QNAPa to system wstanie, czy trzeba na nowo wszystko stawiać?
  8. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    Dzięki, przegapiłem tą informację. Jakaś podpowiedź w jaki sposób najprościej mogę w tym wypadku zabezpieczyć się przed awarią dysku na którym stoi QTS? Myślałem jeszcze aby z TS-253 wyjąć dysk na którym tylko są dane, zamontować dysk taki sam na jakim stoi system i zrobić RAID 1, a w stacji...
  9. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    ad a): tak czytałem, gdybym chciał zrobić tylko raida, lub rozszerzyć pojemność nie było by problemu, ale ja chcę pomieszać te dwie rzeczy w jednej jednostce rozszerzającej, i tutaj potrzebuje podpowiedzi, czy tak się da, czy w ogóle do obecnego dysku zamontowanego w NAS, mogę utworzyć RAID 1...
  10. S

    TS-253 Pro plus TR-004 - RAID 1 i rozszerzenie magazynu

    Cześć, Posiadam od ponad 5 lat QNAPa TS-253Pro, kupiłem go wtedy trochę do testów, nauki, zabawy, nie sądziłem, że kiedyś na NASie będę miał tyle działających usług, stronę www, serwer pocztowy, rejestrator kamer, centrum rozrywki DLNA, itp - stał się nierozłącznym partnerem życia codziennego...
  11. S

    Instruktaż/Tutorial Unlimited Cloud Drive for Plex/Kodi/Emby content with QNAP

    Poproszę dopisać mnie do grupy. sebii20@wp.pl
  12. S

    Pomoc Asterisk dla TS253pro

    Cześć Nie wiem czy dobra kategoria, jeśli nie, to proszę o przeniesienie. Czy istnieje jakaś paczka do zainstalowania asterisk dla QNAP? Ewentualnie czy jest jakiś inny serwer PBX dla QNAP? Niby w repozytoriach na qnap club jest jakaś paczka z asterisk, ale ona chyba jest bez web gui, jeśli...
  13. S

    Pomoc QNAP -TS253PRO QVR Pro + HikVision DS-2CD2055FWD-I Nie łączy się

    Też pisałem do supportu, czekam, zobaczymy. Natomiast jeśli mam tą kamerę skonfigurowaną w Surveillance Station obraz zacina się, ten nagrany jak i live z kamery! Ktoś pomoże? zmniejszam rozdzielczość, jakość nic to nie daje, dalej się zacina. Przy podglądzie na stronie konfiguracji kamery...
  14. S

    Pomoc QNAP -TS253PRO QVR Pro + HikVision DS-2CD2055FWD-I Nie łączy się

    Cześć Podczas dodawania kamery kamera się łączy, jest status, ok, pojawia się obraz w miniaturce. Następnie po zapisaniu kamera ma już status rozłączony, bądź wisi cały czas status łączenie. W czym jest problem? Przeklikałem chyba już wszystko. Kamera jest w tej samej sieci. Ktoś coś...
  15. S

    Pomoc TS-253 upgrade pamięci ram - serwer nie wstaje

    sebii20 małpa wp.pl