Recent Content by sebikolo

  1. sebikolo

    Co wybrać QNAP TVS-675 czy TS-h973AX

    Jak z szybkością działania tego urządzenia. (Sam używam TS-253A. Brakuje mi zatok i wydajności.) Wirtualizacje, docer działają poprawnie? Nie ma jakiś problemów z kompatybilnością z aplikacjami (z uwagi na procesor)?
  2. sebikolo

    Co wybrać QNAP TVS-675 czy TS-h973AX

    Mam podobny dylemat. Podoba mi się, że TVS-675 ma sześć zatok 3.5". Ale czy procek w nim zainstalowany to nie jest za duży "wynalazek" ?
  3. sebikolo

    Pomoc TS-253A + SSD = szybsze działanie?

    Witam. Chciałbym przyspieszyć działania mojego TS-253A. Pomyślałem, że prócz zmiany ilości pamięci RAM z 4GB na 8GB mógłbym w miejscu jednego HD wsadzić dysk SSD na którym postawie system, a wyciągnięty dysk w zewnętrznej obudowie podłączę do QNAP'a przez USB. Czy takie rozwiązanie ma sens ...
  4. sebikolo

    Pomoc Domoticz - system plugins

    Podłączam się do tematu. Udało się komuś dodać wtyczki do Domoticza zainstalowanego na QNAP'ie? Chodzi mi np. o Airly.
  5. sebikolo

    Pomoc FTP w File Station

    Ja też się poddałem z TS-231, ftp nie zaskoczył. Za to w TS-253A ruszyło wszystko beż najmniejszych problemów. Myślę, że problem jest po stronie firmware TS-231.
  6. sebikolo

    QNAP TS-231

    Mam do sprzedania serwer QNAP TS-231. Serwer kupiony 24 lutego 2016 r. w Media Expert. Posiadam FV która jest podstawą do gwarancji. QNAP TS-231 Cena 599 PLN :-)
  7. sebikolo

    Pomoc FTP w File Station

    Sebastian miał uprawnienia do FTP bo gdy łączył się z poziomu total commandera nie ma żadnych problemów. S już sprzedałem. Ale chciałem przez FTP pobierać nagrania z nBox'a. Z nBox'em też się nie chce połączyć. Cały czas mam ten sam błąd. Z FTP'ami w świecie też nie mogę się połączyć...
  8. sebikolo

    TS-251+ czy TS-253A ?

    A testowałeś Plex'a na swoim serwerze?
  9. sebikolo

    TS-251+ czy TS-253A ?

    Tu jest porównanie obu serwerów: Link: https://www.youtube.com/watch?v=haZuiWIm4HU Wydaje mi się, że TS-251+ z 4GB ramu będzie kosztował więcej niż TS-253A który ma w standardzie zamontowane 4GB ramu. I jakby ktoś chciał używać QNAP'a do monitoringu, to TS-253A ma licencję na 4 kamery. Sam...
  10. sebikolo

    Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

    Tu znalazłem porównanie TS-251+ VS TS-253A. Oba mocno podobne. Link: https://www.youtube.com/watch?v=haZuiWIm4HU W/g autora TS-251+ ma lepszy procek pod Plex'a niż TS-253A.
  11. sebikolo

    Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

    Pobawiłem się trochę Plex'em. Fajny kombajn, bardzo dużo możliwości. DLNA to tak na prawdę tylko dodatek do całości. Niestety u mnie Plex się wyłącza. Działa i nagle działać przestaje. Na zagranicznych forach ludzie piszą o podobnych problemach, więc Plex'a się pozbyłem i został TwonkyMedia. A...
  12. sebikolo

    Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

    TVS-463 to już duża maszyna. Ale TS-251 nie jest jeszcze taki drogi. A może TS-251+? Na razie pobawię się tym co mam.
  13. sebikolo

    Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

    Fajnie wygląda to Emby :-). Na czym to jest postawione?
  14. sebikolo

    Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

    Dzięki za rady. Sprawdzę jak działają inne serwery DLNA. Tak jak pisałem TwonkyMedia działa nieźle, ale może któryś z pozostałych serwerów będzie działał jeszcze lepiej. Co do moich odbiorników, to problemy mam na wszystkich: TV LG z 2013r., TV Panasonic z 2014r., PS3, aplikacje na androidzie.
  15. sebikolo

    Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

    Tylko, że za DS115j za 400pln DLNA działał u mnie bez najmniejszych problemów. Więc problem jest w sofcie, bo hardware TS231 jest znacznie lepszy. Mógłbym zmienić serwer na TS251. Obawiam się tylko, że skoro to problem softu, to problemy z DLNA nadal będą (poprawcie mnie jeśli się mylę)...