Pomoc FTP w File Station

sebikolo

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2016
33
5
8
46
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Przy próbie dodania dowolnego FTP do File Station, mam taki komunikat:
Wiadomość systemowa

To działanie nie może być ukończone. Użytkownik może nie mieć uprawnień, wystarczającej ilości miejsca na dysku lub urządzenie docelowe znajduję się w trybie tylko do odczytu.

Folder docelowy:\
co robię źle?
 
Tu masz zrzuty ekranu. Konfiguracja jest taka sama jak w total commanderze gdzie wszystko działa ok. Port jest ustawiony poprawnie.

ai66.tinypic.com_w4h8o.jpg

ai66.tinypic.com_33thv88.jpg
 
Próbowałem z różnymi serwerami ftp. Zawsze taki sam efekt. Nie ważne czy serwer ftp jest w lokalnej sieci, czy gdzieś w świecie. Nie sądzę, aby Qnap był zablokowany. To coś innego. A jeśli chodzi o oszczędność w słowach, to sam nie wiem co więcej mogę napisać. To mój pierwszy Qnap, mam go od tygodnia i dopiero powoli wszystko poznaje.
 
FTP nadal nie działa. Zmiana na 21 port nic nie dała. Dane z S przeniosłem wykorzystując "Protokół: Sieć Microsoft", poszło bez problemu. Ale chciałbym żeby ftp też działało.
 
Sebastian miał uprawnienia do FTP bo gdy łączył się z poziomu total commandera nie ma żadnych problemów. S już sprzedałem. Ale chciałem przez FTP pobierać nagrania z nBox'a. Z nBox'em też się nie chce połączyć. Cały czas mam ten sam błąd. Z FTP'ami w świecie też nie mogę się połączyć.
Sprawdziłem ten sam temat w TS-253A. I nie ma najmniejszego problemu z dodawaniem FTP do File Station. Wszystko działa bez problemu. Natomiast w TS-231 nie chce zaskoczyć.
 
Witam mam QNAP TS-231 z firmware 4.2.0 i mam dokładnie to samo. Chciałem zgrać dane z S 212J i z zewnętrznego FTP i mam komunikat "To działanie nie może być ukończone. Użytkownik może nie mieć uprawnień, wystarczającej ilości miejsca na dysku lub urządzenie docelowe znajduje się w trybie tylko do odczytu"
Po wybraniu "zamontuj określony folder" i wpisaniu folderu który znajduje się na FTP ( muszę go oczywiście znać ) mogę się podłączyć.
 
Już się poddaje.
Zrobiłem tak najpierw soft do wersji 4.2.1 beta i nadal to samo, potem reset ustawień, downgrade softu i powrót do stabilnej wersji 4.2 ico nic się nie zmienia.
S DS212J łączył się bez problemu do FTP a Qnap stawia straszne opory.
Dobrze że mam możliwość zwrotu sprzętu do jutra i chyba się przesiądę z powrotem na S ale nowszego.