Recent Content by SEpuLT

  1. SEpuLT

    Download [Stable] QTS 4.3.4.0483 build 20180213 | ARM & x86

    Potwierdzam problem z USB po SMB, tak więc nie tylko u was dwóch.
  2. SEpuLT

    Pomoc Gdzie zmienić nazwę grupy roboczej na QNAP?

    Ustawienia==>>Usługi sieci i plików==>>Dostęp do sieci==>>Win/Mac/NFS
  3. SEpuLT

    Pomoc Przeniesienie użytkowników z TS-251 4.3.3 na TS-453U 4.3.3

    Zobacz tu: Panel sterowania==>>Użytkownicy==>>Utwórz i pojawi ci się opcja import/export.
  4. SEpuLT

    Pomoc Zgubiłem mojego Qnapa

    Ja miałem pakiet diamentowy w Generali. Gwarantuje on zwrot pieniędzy za uszkodzony sprzęt od przepięc i wyładowań i zapewnia wartość odtworzeniową (musi starczyć na nowy sprzęt). Oględzin nie miałem. Musiałem dostarczć zdjęcia sprzętu i ekspertyzę z pkt. serwisowego. Musi być napisane, że...
  5. SEpuLT

    Pomoc Zgubiłem mojego Qnapa

    Nie znam budowy TS-221, ale sądzę, że jest niewymienna. Sprawdź jeszcze switcha bo może i on oberwał. Natomiast jak masz nowy router, a qnap jest podpięty bezpośrednio do niego to niestety wygląda na kartę sieciową.
  6. SEpuLT

    Pomoc Zgubiłem mojego Qnapa

    A karta sieciowa w serwerze działa? Możliwe, że router dostał strzał podczas burzy i poszło po skrętce. Ja miałem taką przygodę 1,5 miesiąca temu. Szczęśliwie ubezpieczyciel pokrył koszty. Serwer nie padł akurat, ale modem dostawcy, router, drukarka sieciowa i płyta główna w kompie (dokładnie...
  7. SEpuLT

    Pomoc Widoczność dysków usb

    Miałem identyczny przypadek z pendrivem Sandiska. Poddałem się i zgrałem bratu pliki na innego pena. Ale powrócę do tematu i popróbuję coś pokombinować, żeby niewidoczny stał się widoczny.
  8. SEpuLT

    Pomoc Serwery niewidoczne w sieci po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3.0188

    Po którejś aktualizacji, też walczyłem z brakiem widoczności w otoczeniu sieciowym. Okazało się, że z przyczyn mi niewiadomych, wyłączyły się usługi powiązane oraz serwer WINS. Po załączeniu ich wszystko wróciło do normy. Wtedy myślałem, że to przypadek ale po wgraniu najnowszej aktualizacji...
  9. SEpuLT

    Pomoc DLNA i napisy

    Nie wiem jaką wersję potrzebujesz, ale pobrać można >>>tutaj<<< z oficjalnej strony. Ja też instalowałem z App Center i dopiero teraz zauważyłem, że już go tam nie ma. Serviio jest też w repo http://store.qnapclub.eu/store/pl.xml.
  10. SEpuLT

    Pomoc DLNA i napisy

    Serviio działa bezproblemowo. U mnie z powodzeniem zastąpił Twonky. Po 15 dniach stają się nieaktywne funkcje PRO które w warunkach domowych są mało użyteczne.
  11. SEpuLT

    Download [Beta 2] QTS 4.3.3.0127 Build 0320 | ARM & x86 !~ TS-X28/TAS-X68

    U mnie przestały działać uprawnienia dawane grupom. Poszczególni użytkownicy przypisywali się do folderów i wszystko działało, a grupy niby się przypisywały ale nie miały dostępu do folderów. Cofka do poprzedniej wersji nie naprawiła sytuacji. Format na poprzedniej wersji, załatwił sprawę. Nie...
  12. SEpuLT

    Pomoc Duże obciążenie procesora

    A wyłącz monitor zasobów i sprawdź w pulpicie nawigacyjnym. U mnie te wskazania są różne. Monitor też pokazuje duże obciążenie.
  13. SEpuLT

    Pomoc Aktualizacja Bazy danych Serviio

    A widzisz. O tym nie pomyślałem. Ja mam zupełnie inną ścieżkę np. "/share/Filmoteka/Filmy" czy "/share/Filmoteka/Seriale". Wynika z tego, że podając nową lokalizację nie jako "z automatu" poprawiłem problem i u siebie.
  14. SEpuLT

    Pomoc Aktualizacja Bazy danych Serviio

    U mnie się nie aktualizowały filmy jak były wgrane bezpośrednio do przydzielonego udziału. Jak w Udziale utworzyłem folder i do niego wgrywam filmy wszystko dział bez zarzutu i natychmiastowo.