Recent Content by sereknr1

  1. sereknr1

    Pomoc Problem aktualizacji QTS 5

    Cześć, mam problem z aktualizacją QTS 5 (1986) w trakcie jej wykonywania od 3 dni w panelu użytkownika wisi mi jej stan na 30%, próbowałem zrestartować system ale nic się nie dzieje tak jak by proces aktualizacji blokował proces restartu, podjąłem próbę wykonania ręcznej aktualizacji z poziomu...
  2. sereknr1

    Pomoc Qfile - problem z przekazywaniem plików

    No właśnie niby mam wszystko skonfigurowane i powinno być ok, a jednak coś tam nie gra.
  3. sereknr1

    Pomoc Qfile - problem z przekazywaniem plików

    Witajcie mam problem z przekazywaniem plików z telefonu do Qnapa przy pomocy Qfile. Telefon marki Xiaomi - przy wejściu do galerii zdjęć na telefonie i po wybraniu interesującego mnie pliku naciskałem udostępnij ap. Qfile wskazywałem miejsce zapisu i było Ok, natomiast teraz wyskakuje informacja...
  4. sereknr1

    Qhora 301W

    Wiesz co ogólnie myślę z wyprzedzeniem 2 letnim kiedy będziemy się wprowadzać do nowego domu. Będzie tam stworzona mała sieć domowa do podstawowych rozwiązań, jest serwer NAS który będzie pełnił rolę serwera zdjęć, kopii danych ale też pewnie serwera web i serwera do pracy. Będzie mi potrzebna...
  5. sereknr1

    Qhora 301W

    Witajcie, zastanawiam się nad kupnem routera Qhora 301W, jednak nie zauważyłem aby ten router miał możliwość podpięcia bezpośrednio światłowodu. Czy ktoś z was korzysta z tego routera i ma podpięty światłowód przez konwerter rj45 ? Czy nie występują żadne problemy z odbiorem telewizji ? (Netia...
  6. sereknr1

    Pomoc Dyski m.2 do Qnap

    jerry1333 masz rację tylko na oficjalnej stronie Qnap 253b masz napisane że stworzona w ten sposób pamięć jest podręczną a z definicji tej pamięci wynika to że jest to nic innego jak cache. I tu miałem dylemat ale w momencie gdy znalazłem tego linka to się ucieszyłem z tego co tam było napisane...
  7. sereknr1

    Pomoc Dyski m.2 do Qnap

    Z powyższego linku wynika jedno, że nawet z dwuzatokowego NAS-a można zrobić 4 dyskowy serwer, tylko później pytanie co z grupą RAID czy możemy działać tak jak na pełnoprawnym sprzęcie czy nie.
  8. sereknr1

    Pomoc Dyski m.2 do Qnap

    Pigers ja też uważam, że nie bo jest to pamięć podręczna o czym na oficjalnej stronie pisze QNAP a z definicji wynika, że jest to pamięć cache w związku z tym raczej system na tym nie pójdzie, można ją ewentualnie wykorzystać jako ssd cache w związku z tym pozostaje puknąć się w głowę i...
  9. sereknr1

    Pomoc Dyski m.2 do Qnap

    Pigers aby zastosować SSD cache trzeba poprzez kartę rozszerzeń wrzucić dysk m.2 tak? A nie można na tym dysku wrzucić systemu?
  10. sereknr1

    Pomoc Dyski m.2 do Qnap

    Witajcie, jakiś czas temu wymieniłem dysk SSD na dwa HDD, jednak nie jestem zadowolony z ich prędkości. Posiadam QNAP TS 253B i chciałem dokupić kartę rozszerzeń i dysk m.2 na system, jednak na stronie producenta jest napisane, że w takim przypadku można rozszerzyć pamięć podręczną lecz nie...
  11. sereknr1

    Pomoc Przejście z jednego SSD na dwa HDD

    Pigers z Downloadu nie korzystam, natomiast w Webie mam jakieś cuda które przekopiowałem.
  12. sereknr1

    Pomoc Przejście z jednego SSD na dwa HDD

    Wielkie dzięki pigers mam jednak drugie pytanie co masz na myśli mówiąc o domyślnych udziałach WEB/Download ?
  13. sereknr1

    Pomoc Przejście z jednego SSD na dwa HDD

    Witajcie, aktualnie mam w swoim QNAP TS-253B jeden dysk SSD 500gb jednak chcę go wyjąć i włożyć 2 dyski talerzowe po 4tb. W związku z powyższym czy jeżeli wyciągnę SSD, włączę Qnapa i zainicjuję na talerzówkach system na Raid1 to czy za pośrednictwem złącza USB i adaptera będę w stanie dokopać...
  14. sereknr1

    Pomoc Udostępnianie folderu znajmomym bez aplikacji mobilnych od Qnapa

    Witajcie, chcę udostępić znajomym (z uprawnianiemi zapis/odczyt) którzy nie posiadają żadnej aplikacji mobilnej od Qnapa folder, który znajduje się w następującej lokalizacji FTP->jakiś_folder, tworząc link zaznaczam opcję możliwości przesyłu pliku. Utworzony w ten sposób folder umożliwia...
  15. sereknr1

    Pomoc CURL php -> qnap

    Spooky z tego co się orientuję to w ustawieniach można postawić "ptaszka" przy "włącz serwer www" oraz "włącz serwer sql" i nie trzeba do tego używać wirtualizacji ani kontenera, bynajmniej tak mi się wydaje. Temat uważam za zamknięty. Włączyłem w ustawieniach Qnapa serwer www oraz sql (bez...