Recent Content by siwyboy

  1. siwyboy

    Pomoc Jak podłączyć udział SMB do QTS 5.0

    Cześć, Tak siedze i przeszukuje forum oraz ustawienia mojego NASa i nie potrafię odnaleźć rozwiązania. Mam stary serwer z Windows, parę udziałów SMB i wolne dyski. Danych jest dużo i chciałbym je przesłać na QNAPa. Czy da się jakoś podłączyć zewnętrzny udział SMB, uruchomić kopiowanie i iść...
  2. siwyboy

    Pomoc TS-332X - wkładka 2.5gbs SFP+

    Cześć, Mam model TS-332X z wejściem SFP+ oznaczonym na stronie jako 1 x 10GbE SFP+ TS-332X | Specyfikacja sprzętowa Na stronie poświęconej kompatybilności są tylko wkładki 10gbs: Lista kompatybilności - QNAP Zastanawiam się czy NAS byłby w stanie wykryć wkładkę 2.5gbs? Czy ktoś...
  3. siwyboy

    Sprzedam QNAP TR-004 + 4x 3TB

    Tak, sprzedane razem z dyskami 1651938447 @pigers czy istnieje możliwość zamknięcia wątku czy po prostu mogę dodać w tytule że sprzedane?
  4. siwyboy

    Sprzedam QNAP TR-004 + 4x 3TB

    Hej, albo ja nie ogarniam tego forum albo nie mam opcji wysłania ci prywatnej wiadomości... Mniejsza z tym, napisz do mnie na maila to podam ci numer tel i się dogadamy: siwyboy@gmail.com
  5. siwyboy

    Sprzedam QNAP TR-004 + 4x 3TB

    700zł - i tak to muszę zdjąć ze stanu firmy, więc faktura nie obniża ceny
  6. siwyboy

    Sprzedam QNAP TR-004 + 4x 3TB

    Cześć, Chcę sprzedać TR-004 TR-004 | 4-wnękowa obudowa rozszerzająca RAID z USB 3.2 Gen 1 Cena 900zł Jednostka zakupiona w kwietniu 2021 Stan idealny Oryginalne opakowanie Sprzęt zakupiłem na firmę, więc jeśli ktoś potrzebuje to mogę wystawić fakturę VAT 23% Plany były trochę inne, ale ze...
  7. siwyboy

    Pomoc Seagate ST6000NM0125 vs ST6000VN001

    Za Waszą namową zadecydowałem tak: TS-332X - 3x 8TB IronWolf TR-004 - 4x 4TB IronWolf Tak na oko, na obu będzie dostępne po jakieś 15TB, a koszt dużo niższy niż wstępnie zakładałem. Na NASie będę trzymał wszystkie pliki, a na TR-004 tylko migawki i dane do Plexa (nawet jak coś tam "strzeli" to...
  8. siwyboy

    Pomoc Seagate ST6000NM0125 vs ST6000VN001

    W NASie mam WD40EFAX, a w TR-004 mam ST3000DM007. Te Seagate które mam są z serii Barracuda, więc typowo konsumenckiej, a działają już pare dobrych lat. Da Drive Analyzer nie wykazuje nawet minimalnych śladów zużycia. WD40EFAX to oczywiście dyski WD RED, więc z założenia przeznaczone dla NASów...
  9. siwyboy

    Pomoc Seagate ST6000NM0125 vs ST6000VN001

    Cześć, Mam zamiar wymienić dyski w moim NASie i w TR-004. Łącznie będzie to 7 dysków. Dwa z nich mają już ponad 2000 dni, a reszta ponad 600 dni ciągłej pracy. (FYI: NAS mam skonfigurowany tak, że wyłącza się automatycznie o 0:00 i uruchamia ponownie o 10:00, więc dyski nie chodzą 24h). Wstępie...
  10. siwyboy

    Pomoc TR-004 - Multiple RAID Groups

    Siedze i kombinuje już od rana ale nie potrafię stworzyć dwóch osobnych RAIDów ani nie potrafię utworzyć Storage Pool na tym ustrojstwie :| Witajcie po weekendzie ;) Udało mi się to rozkminić: Podpinając TR-004 do NASa można stworzyć tylko jedną partycję RAID obejmującą tylko dyski o tej...
  11. siwyboy

    Pomoc TR-004 - Multiple RAID Groups

    Kurde! Sorki! Miało być RAID 5. Już poprawiłem w głównym poście.
  12. siwyboy

    Pomoc TR-004 - Multiple RAID Groups

    Cześć, Jakiś czas temu zakupiłem TR-004 i jak na razie bawię się w ustawienia i planowanie. Domyślnie chciałem wsadzić tam 4 dyski 3TB i zrobić RAID 5, ale w instrukcji https://download.qnap.com/Storage/TechnicalDocument/Storage/Expansion Unit/TR Series/tr-00x-ug-03-en-us.pdf na stronie 28...
  13. siwyboy

    Pomoc Konfiguracja EdgeRouter 12 i TS-332X

    Na początku chciałbym bardzo podziękować @daniel_t który był w stanie połączyć się z moim kompem i ogarnąć problem! WIELKIE DZIĘKI! Kilka rzeczy było nie tak z moją siecią i konfiguracją NASa: Do routera ma wpięte dwa łącza internetowe w porty ETH0 i ETH1. Router ma funckję switch, ale przy...
  14. siwyboy

    Pomoc Konfiguracja EdgeRouter 12 i TS-332X

    @daniel_t dzięki za wskazówki. Przeczytałem w Internecie, że często pomoga, więc stwierdziłem że nic nie stoi na przeszkodze aby spróbować. Zmieniłem: Dodałem także port 9039, ponieważ mam go ustawiony jako główny port NASa: Tutaj nic nie grzebałem i wszystko jest domyślne: Niestety...
  15. siwyboy

    Pomoc Konfiguracja EdgeRouter 12 i TS-332X

    Cześć, Mam problem z poprawną konfiguracją i przekierowaniem portów w moim routerze Ubiquity EdgeRouter 12. W żaden sposób nie potrafię zmusić NASa do połączenia z Internetem. Nie chodzi tylko o konfigurację myQNAPcloud, ale wszelkich usług związanych z dostępem do Internetu (nie działa...