Recent Content by slimik

  1. S

    Pomoc Brak dostępu do danych po wymianie dysku cache

    Dane uratowane wszystko gra - mam natomiast jeszcze jedno pytanie - po wymianie tego uszkodzonego dysku nie mam włączonego przyspieszania odczytu/zapisu. Posiadam 2x250GB SSD, jak to najlepiej skonfigurować czy stworzyc grupę RAID to cache, czy lepiej osobno. Człowiek z QNAP, powiedział że dyski...
  2. S

    Pomoc Brak dostępu do danych po wymianie dysku cache

    tak myśle, bo padł jeden SSD i nagle brak dostępu do danych, myślałem, że po wymianie na sprawny SSD ruszy wszystko a tu porażka
  3. S

    Pomoc Brak dostępu do danych po wymianie dysku cache

    Cześć Bardzo proszę o pomoc QNAP TVS-473, wysypał się jeden dysk SSD 256GB w tzw. pamięci podręcznej. Po jego wymianie brak dostępu do danych z dwóch dysków o pojemności 2TB (dyski pracują w RAID 1) Pokazuje że wolumin odmontowany. Po wejściu na nie i rozwinięciu menu nie za bardzo wiadomo...
  4. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    no niestety porażka, coś z tym QNAP było nie tak. Kupiłem nowego TS-253D, przełożyłem na początek jeden dysk twardy i wszystko pięknie ruszyło - dane, konfiguracja wszystko zostało, niestety po aktualizacji oprogramowania, QNAP che się na nowo przeprowadzić inteligentna instalacje, czy ktoś ma...
  5. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    Czy to jest normalne? na QNAP nie odbywa się żadna praca
  6. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    dobra na ta chwilę wygląda to tak, że udało się przywrócić napięcie (wylutowanie tranzystora i mostkowanie napięcia 5 i 12V), dysk jest wykrywany ale rozpocząłem odbudowę macierzy - tutaj znowu problemy transfer max 10MB/s. Praca po zalogowaniu się na QNAP bardzo wolna - rozumiem że to z powodu...
  7. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    Dysk jest ok, komp normalnie go wykrywa. Odczyt S.M.A.R.T. tez ok. problem z adapterem SATA QW48 Rev 1.1który jest wpinany w slot od QNAP (Brak napięcia 12V i 5V). Kolega rozpoczął z tym walkę
  8. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    Pojawił się nowy problem, po wymianie dysku na nowy dioda HDD2 świeci na czerwono, czy dysk jest włożony czy nie (na starym w ogóle się nie świeciła). Jak wyświetlam dyski w zakładce pamięć masowia i migawki to w zatoce 2 info że dysk twardy nie istnieje - czy mogło dojść do uszkodzenia drugiego...
  9. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    Dzięki, w takim razie wszystko wiem. Temat do zamknięcia
  10. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    a Ty z własnego doświadczenia w jaką stronę byś poszedł od 0 czy migawki czy raczej odbudowa i tylko poszerzenie rozmiaru wolumenu?
  11. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    chodzi o to że mam wolumin statyczny tak jak pisałem w pierwszym poście na którym nie ma migawek i myślę, że warto byłoby je mieć tylko, że w takim wypadku musiałbym zrobić konfiguracje od początku + przegranie danych, czy się mylę?
  12. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    Nawet kosztem braku migawek?
  13. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    A mam jeszcze pytanie czy to że wolumin jest statyczny nie będzie problem, żeby rozszerzyć rozmiar woluminu? I jeszcze jedno czy nie będzie szybciej wstawić dwa nowe dyski zrobić wolumin cienki i przegrać dane po LAN, niż robić jedną odbudowę macierzy, a później kolejną?
  14. S

    Pomoc Wymiana uszkodzonego dysku RAID1

    Cześć Padł dysk w QNAP TS-251+, pracował w RAID 1. Na dyskach utowrzony jest wolumin statyczny. Chciałbym wymienić dysk na większy i odbudować macierz i poźniej to samo zrobić z dyskiem który działa. Czy jest taka możliwość i da się zwiększyć miejsce po wymienie obu dysków czy nie będzie takiej...
  15. S

    Pomoc QNAP TS431P3 Odmontowany DataVol

    Dziękuję za podpowiedzi, faktycznie, hebel z prądu ponowny start i dysk zamontowany, sprawdzenie systemu plików tym razem poszło do końca bez żadnych błędów. Dzięki jeszcze raz